Kettős McLaren-diadal Monte-Carlóban: Alonso nyert Hamilton előtt

2007.05.27. 15:49
Az élről induló Fernando Alonso és az ismét bravúrosan vezető Lewis Hamilton révén kettős McLaren-Mercedes-diadallal zárult az 58. Formula-1-es világbajnokság ötödik futama, az 54. Monacói Nagydíj. A kétszeres világbajnok spanyol klasszis pályafutása tizenhetedik győzelmét ünnepelhette a száguldó cirkuszban, s összetettben – azonos pontszám mellett – átvette a vezetést csapattársától. Monte-Carlóban az idei vb-sorozat előző két versenyén győztes Felipe Massa zárt a harmadik helyen.
Alonso és Hamilton nem adott esélyt az ellenfeleknek
Reuters
Reuters

A rajtot kiválóan kapta el a két McLaren: Alonso maradt az élen, míg Hamilton bravúrosan tartotta maga mögött Massát. Az első kört követően a wokingiak kettőse elszakadt az üldözőktől.

A kétszeres világbajnok rövidesen már csapattársával szemben is jelentősnek mondható előnyre tett szert, a hetedik körre 3 mp volt a különbség. Massa magabiztosan őrizte a harmadik helyet, mögötte Fisichella, Heidfeld és Rosberg következett. A szombati időmérőn nagy hibát elkövető, ezért a 16. helyről induló Räikkönen a tizenkettedik volt.

A 19. körben a pontszerzésért hajtó, nyolcadik helyen haladó Webber autója végzetesen lelassult, az ausztrál pilóta pedig a boxba hajtott és feladta a futamot. Ekkor alaposan lecsökkent Alonso előnye, mert a lekörözések közben „beszorult” egy bolyba. A helyzet azonban „visszaállt”, amikor Hamiltonnak és Massának keleltt megelőznie a jóval lassabb kocsikat.

A spanyol és a brazil klasszis a 26. körben járt először a boxban, így a brit újonc került ideiglenesen az élre. Hamilton három körrel később ment ki, így újra Alonso vezetett, mintegy 3 mp-cel.

A folytatásban 4 mp körül állandósult a két mclarenes közötti különbség, Massa pedig fél perces hátránnyal követte a duót. A 44. körben már 9 mp volt Alonso előnye Hamiltonnal szemben, míg a brazilt 38 mp-cel előzte meg.

Räikkönen közben szépen, csendben feljött a hetedik helyre, igaz a verseny kétharmadáig még nem járt a boxban. A boxkiállás után a finn pilóta a tizenegyedik pozícióban folytatta a száguldást.

Alonso az 51. körben járt másodszor a boxban, míg Hamilton az 53. körben tette ugyanezt. A helyzet nem változott az élen, vagyis a hajrát a kétszeres világbajnok kezdte az élről, mintegy 3 mp-es előnnyel.

Húsz körrel a leintés előtt Hamilton váratlanul „megérkezett” Alonso mögé, de nem került előzési helyzetbe. Persze a spanyol klasszist sem kellett félteni, néhány körön belül megduplázta előnyét, de nem nyugodhatott meg, hiszen a különbség így is csak 2 mp volt. A brit reménység ezután vissza is vett a tempóból, fontosabbnak tartotta a második hely megőrzését, mint az esetlegesen kockázatossá válható csatát a győzelemért.

A végén már nem jött fordulat, így a McLaren pilótapárosa elképesztő fölénnyel diadalmaskodott. Alonso és Hamilton mögött Massa, Fisichella, Kubica, Heidfeld, Wurz és Räikkönen lett még pontszerző.