Fernando Alonso 2005 után futamot nyert a McLaren-Mercedesnek

2007.04.08. 10:52
Némi meglepetésre a McLaren-Mercedes kettős sikerét hozta az 58. Formula-1-es világbajnokság második futama: az összetettben már kétszer győztes Fernando Alonso lett a legjobb, mögötte Lewis Hamilton és Kimi Räikkönen végzett. A spanyol klasszis szinte rajt-cél diadalt aratott Sepangban. A McLaren a 2005 Brazil Nagydíj után aratott újra kettős győzelmet, míg az utolsó első helyét ezt megelőzően a 2005-ös Japán Nagydíjon szerezte a wokingi istálló. Alonso 16. alkalommal haladt át elsőként a célvonalon.
A rajt utáni pillanatok: elöl Alonso, a jobbra látható Hamilton hamarosan végleg Massa elé kerül
Reuters
Reuters

Szavazás

Ön szerint ki lesz a világbajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
A startot a McLaren-Mercedes két versenyzője kapta el a legjobban: Alonso belső íven elment Massa mellett, majd az erőszakosan támadó Hamilton is megelőzte a Ferrari brazil ászát. A folytatásban a brit reménység jól taktikázott, maga mögött tartotta a maranellóiak duóját, Massát és Räikkönent.

Az élen száguldó kétszeres világbajnok spanyol pilóta eközben körről-körre növelte előnyét, majd a 3. körben parádés jelenetsor következett. A láthatóan gyorsabb Massa első íven elment Hamilton meleltt, aki azonban pillanatokon belül visszavette a második helyet.

A Ferrari brazil versenyzőjének a 6. körben elfogyott a türelme, a belső íven újra előzni akart, de lesodródott a pályáról, így átmenetileg eltűnt Hamilton mögül.

A 13. körre Alonso már több, mint 11 mp-es előnyt harcolt ki magának, ekkor senki sem veszélyezette pozícióját, hiszen Hamilton ügyesen „tartotzta fel” Räikkönent.

A legjobbak a 17. körben kezdték meg a boxkiállás első fordulóját: Massa, Alonso, Räikkönen, végül Hamilton (20. kör) ment ki friss abroncsokért. A két McLaren nagy előnnyel őrizte meg pozícióját a Ferrari duója előtt, igaz ekkor még a boxlátogatással „adós” Heidfeld száguldott az élen.

Alonso a 22. körben került ismét az élre, majd biztosan őrizte pozícióját, s ugyanez vonatkozott csapattársára, az ismét kiválóan szereplő Hamiltonra. Az idénynyitó melbourne-i futamon győztes Räikkönen a harmadik helyen haladt, messze a két McLaren mögött.

Alonso (balra) és Hamilton a 2005-ös Brazil Nagydíj után ismét kettős győzelmet szerzett a McLarennek
Reuters

A második boxkiállási sorozat a 38. körben vette kezdetét: Hamilton után Alonso (40.) és Räikkönen (41.) következett. A legjobb három sorrendje nem változott, s Nick Heidfeld (42.) is megőrizte pozícióját Massával szemben.

A Malajziai Nagydíj utolsó harmadában Hamilton némileg lelassult, körönként 1 mp-cel maradt el Alonsótól és Räikkönentől. A kétszeres világbajnok spanyol klasszis előnye az utolsó körökre már 20 mp fölé szökött, de a 2. helyért még kemény csatára volt kilátás. A Ferrari finn ásza ugyanis folyamatosan csökkentette hátrányát a brit tehetséggel szemben.

A végén Hamilton már nem tudott ritmust váltani, de így is meg tudta őrizni a 2. helyet. A győzelmet Fernando Alonso szerezte meg, a dobogó harmadik fokára Kimi Räikkönen állhatott.

A McLaren legutóbb a 2005-ös szezon utolsó előtti futamát nyerte meg, akkor Räikkönen ünnepelhetett.