Hulk bombagólja törte meg a Liverpoolt

2013.02.14. 17:36
Lépéselőnyben Hulk és a Zenit (Fotó: Action Images)
Az Európa-ligában a legjobb 16 közé kerülésért csap össze a Zenit és a Liverpool. A párharc első felvonását az orosz csapat nyerte meg, hazai pályán két góllal diadalmaskodott a szentpétervári egyesület.

Mi tagadás, inkább a Bajnokok Ligája, semmint az Európa-liga csoportköre után szeretett volna az idén találkozni egymással a két csapat, de a két szakvezető egyáltalán nem „spórolt” a kezdők összeállításakor. A Zenit és a Liverpool játékosai sem tették ezt a lendülettel, hiszen az ötödik percben 2–1-re vezethetett volna az orosz csapat, mert három helyzetet is láthattunk az első percekben.

A Zenit két hónapja nem játszott tétmérkőzést, ez meg is látszott néha a játékán, Luis Suáreznek ellenben nem lehet mentsége arra, ahogyan a 15. percben elszöszmötölt egy ajtó-ablak helyzetet.

Ezzel véget is ért az első félidő gyakorlati része, a következő 30 percben lelkesen gyűrték egymást a felek a sáros göröngyök között, az egyedüli említésre méltó jelenet az volt, amikor Suárez túl szép gólt akart rúgni az ötösről.

A fordulás után támadólag lépett fel a Liverpool, Glen Johnson szinte azonnal helyzetbe került, de a hazai kapus, Vjacseszlav Malafejev szépen védett. Ezt követően szép lassan újra leült a mérkőzés, majd az első óra elteltét Suárez negyedik helyzete kihagyásával tette emlékezetessé.

A Pool középpályás-letámadása egyáltalán nem ízlett a Zenitnek, az 55 millió eurós vétel Hulk azonban megtalálta ellenszerét: a 69. percben a derült égből és a 16-os elől kilőtte bal külsővel a jobb felső sarkot. A kapott gól annyira megzavarta a vendégeket, hogy három perc múlva a csereként beálló Szergej Szemak annyira magára maradt az ötösön belül egy jobb oldali beadásnál, mint politikus választások előtt megszorítási terveivel, és két lépésről nem is hibázott a rutinos játékos.

A hajrában nem tudott már újítani a Liverpool: a hazai bajnokság és kupasorozatok mellett az El-ben sem masíroznak a „vörösök”. Lépéselőnyben a Zenit, amely most már a párharc esélyesének számít.

EURÓPA-LIGA
A 16 KÖZÉ KERÜLÉSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

ZENIT (orosz)–LIVERPOOL (angol) 2–0
Szentpétervár, Petrovszkij-stadion. V: Carballo (spanyol)
Zenit: Malafejev – Anjukov, Lombaerts, Hubocan, Neto – Sirokov, Gyenyiszov – Witsel, Danny (Szemak, 54.), Hulk – Kerzsakov (Fajzulin, 83.). Vezetőedző: Luciano Spalletti
A kispadon:
Zsevnov (k.), Rodics, Lukovics, Jevszejev, L. Djordjevics
Liverpool:
Reina - G. Johnson, Carragher, Skrtel, J. Enrique - Gerrard, Henderson, Allen - Downing, L. Suárez, Sterling (Lucas Leiva, 78.). Vezetőedző: Brendan Rodgers
A kispadon: B. Jones, Coates, Wisdom, Suso, Shelvey, Borini
Gólszerző: Hulk (69.), Szemak (72.)

A TOVÁBBI MAI MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEIT ITT ÉRHETI EL!

A Pool 2009 óta nem kapott ki ekkora különbséggel Európában, és most kapott először gólt Oroszországban.

90. PERC VÉGE, NYERT ÉS LÉPÉSELŐNYBEN A ZENIT!

90. perc
Fajzulin lő 16-ról alig-alig a bal alsó mellé.

Két perc a ráadás.

85. perc
Megúsznak egy Gerrard-beadást az oroszok, majd Hulk kontrázik, de az ötös előtt szereli Johnson.

83. perc Kerzsakov le, Viktor Fajzulin be.

78. perc Lucas Leiva áll be Sterling helyére.

72. perc MÁR KETTŐVEL VEZET A ZENIT! Anjukov jobb oldali beadását az ötös előtt tovább pöcköli Kerzsakov, az ötös bal sarkától pedig a csereként beálló Szergej Szemak két lépésről a kapuba lő. 2–0

69. perc HULK MEGTALÁLJA ENNEK ELLENSZERÉT: Igor Gyeniszov passza után Skrtel mellől bal külsővel 21 méterről a jobb felsőbe teker. 1–0

65. perc
A Pool újra áttért középpályás-letámadásra, ezzel megöli a Zenit játékát.

De az Anzsi és a Hannover mellett a többiek is elkezdték kimérni mai adagjukat.

A MÁSIK ÁGON BEZZEG NEM CSAK AZ ESŐCSEPPEK POTYOGNAK.

60. perc SUÁREZ! Downing teszi le a labdát Suárez elé, aki jobbal 16-ról centiméterekkel teker félmagasan a bal sarok mellé. Malafejev már verve volt.

59. perc Steven Gerrardot rántja vissza Tomas Hubocan, sárga.

54. perc Danny nem tudja folytatni, Szergej Szemak váltja.

49. perc HELYZET!
Johnson megy el a jobb oldalon, középre tart, közben otthagy két védőt is, de az ötös és a védő elé kifut Vjacseszlav Malafejev, és blokkolja lövését.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

Kevés ma a félmeztelen ultra

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

40. perc SUÁREZ!
Allen beadásából Lombaerts fejel kis híján öngólt, a másik oldalról, balról Raheem Strerling ível vissza az ötösre, ahonnan Suárez ballal (a jobb lába mögött) a jobb alsó mellé perdít.

34. perc
Johnson szeretné eltörni Danny lábát, szerencsére nem sikerül.

28. perc ÚJABB HELYZET, KAPUFA!
Allen fejel Hulkhoz, aki azonnal lő jobbal jobbról, nyolc-kilenc méterről, kisodródva, a csavarodó lövés kis híján becsapja Reinát a bal alsó előtt, de a kapufa megmenti a Liverpoolt.

27. perc
Reina fogja meg Alekszander Anjukov 11 méteres fejesét a bal alsónál.

HUSZTI SZABOLCS BETALÁLT AZ ANZSI ELLEN!

27. perc
Hulk indul meg a jobbon szépen Joe Allen mellett, az ötös elé érve még cselez, de Jamie Carragher menteni tud.

Mondjuk ki: leült a mérkőzés.

19. perc
Steven Gerrard darabosan mozog, mint egy váltóhibás KAMAZ, de kétszer is fontos pillanatban ment hátul.

Az El-ben eddig a Pool passzolt legpontosabban, 89 százalékos hatékonysággal.

16. perc Martin Skrtel letalpalja Kerzsakovot, sárga.

15. perc SUÁREZ!
Niko Lombaerts passzol térfele közepén Suárezhez, aki egyedül viszi a kapusra a labdát, de addig vacakol cselezés címén, hogy a belga védő beéri és szereli.

A két csapat még nem találkozott egymással.

13. perc
Most már a Pool is támad, zavarban a hazai csapat, amelynek nem ízlik a letámadás.

10. perc
Nyom a Zenit, de az angol védők blokkolnak, mint egy szorgalmas munkás reggelente.

A Zenit még sohasem veszített angol csapattal szemben hazai pályán.

4. perc MAJDNEM!
Hulk cselezi ki a 16-os előtt Skrtelt, majd ballal a bal alsót veszi célba, de Reina ment egy hatalmas vetődéssel.

3. perc
Luis Suárez kicselezi Tomás Hubocant az ötös előtt, majd ballal nem sokkal lő a túlsó alsó mellé.

1. perc Glen Johnson ment szögletre egy szép Roman Sirokov, Hulk-akció után a jobb oldali kapufa és utóbbi elől szögletre. A korner után Hulk játszik balról középre, Alekszander Kerzsakov tíz méterről, jobbal lő, de Pepe Reina kiüti a hozzá közel érkező labdát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta vörösben. Egyébként szakad az eső.

JÖTT-MENT: Martin Skrtelt
2007-ben tízmillió euróért vette meg a Zenittől a Pool.

Egy a sérült: Kelly Martin (Liverpool).

A hazaiaknál mindenki bevethető, a vendégeknél Daniel Sturridge-et nem lehet nevezni, mert az ősszel már játszott a BL-ben.
Coutinho hasonló cipőben jár.

Hogy hogyan jutottak el idáig? EL-ADATBANK ITT!

A két csapat a legjobb 16 közé jutásért csap össze egymással.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A ZENIT–LIVERPOOL EURÓPA-LIGA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!