Kínos Valencia-kudarc a Swansea ellen

2013.09.19. 19:00
A Swansea-drukkerek alaposan „rágyúrtak” az El-csoportkör rajtjára (Fotó: Action Images)
Huszonnégy csoportmérkőzéssel kezdetét vette csütörtökön a labdarúgó Európa-liga főtáblája. Az A-csoportban a Swansea meglepően könnyedén győzött a Valencia otthonában, a svájci St. Gallen pedig megverte odahaza a jóval esélyesebb orosz Kubany Krasznodart.

Ahogyan az az új időkben dukál, a vendégcsapat állt fel több, azaz hat spanyol játékossal a Valencia–Swansea mérkőzésen, bár ha már itt járunk, jegyezzük meg azt is, hogy az angol élvonalban szereplő walesi gárdában is csak egy angol labdarúgó kezdett, a kispadra pedig egy kimondottan hazai csere jutott.

A mérkőzés 10. percére pedig egy kiállítás: Éver Banega első remek labdáját rossz helyre, Wilfried Bonynak adta, akit a 16-os előtt Adil Rami lerántott, és így a francia védő minden idők ötödik leggyorsabban, de második pirosával leggyakrabban kiállított játékosa lett az El-ben.

Eleve nem támadott nagy elánnal az amúgy sem éppen bombaformában lévő, most kissé tartalékos Valencia, de az emberhátrány még jobban kedvét szegte a hazaiaknak, és még rendezni sem tudták soraikat, Michu remek ütemű előkészítése után Wilfried Bony mattolta őket. 0–1!

Egy újabb védelmi hibából Nathan Dyer hamar eldönthette volna a mérkőzést a Swansea javára, de kimaradt a ziccer, ez pedig lélektanilag felrázta a Valenciát, mert az első félidőt már kihúzta újabb kapott gól nélkül a spanyol gárda. Ennek ellenére az öltözőbe menet haragos füttykoncert búcsúztatta a hazai kedvenceket, majd az újrakezdés után a szurkolók testületileg elhagytak egy teljes szektort...

Ez sem rázta fel azonban a Djukics-legénységet, Michu előbb kihagyott egy ziccert, majd értékesített egyet (0–2), Jonathan De Guzmán pedig egy akkora bombagólt rúgott, hogy a hazai közönség egy időre abbahagyta a fehér kendők lobogtatását, és elismerő tapsviharban tört ki (0–3).

A végén már csak ellabdázgattak a felek, méla unalomban: kínos vereséggel indult az El-ben a Valencia, hatalmas lépést tett a továbbjutás felé az egyre karakteresebb Swansea.

ST. GALLEN–KUBANY KRASZNODAR

A csoport másik mérkőzésén is meglepetés született: a jóval esélyesebb, csak ezen a nyáron 25 millió euróért erősítő orosz Kubany Krasznodar viszonylag simán kikapott a svájci kiscsapattól, a St. Gallentől. Pedig Lorenzo Melgarejo, Xandao, Charles Kaboré, Ibrahima Baldé, a románok elleni mérkőzésről ismerős Gigel Bucur, sőt Djibril Cissé is a fedélzeten volt a krasznodariaknál!

St. Gallen (svájci)–Kubany Krasznodar (orosz) 2–0
St. Gallen, Arena St. Gallen. V: Gil (lengyel)
Gólszerző: Martic (56.), Nushi (76.)

90. PERC MÉLYEBBRE MÁR NEM SÜLLYED MA SEM Ő, SEM A VALENCIA, VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

Djukics elsüllyed a kispad egyik székében. Mélyre.

88. perc Tízpercnyi langyos labdázgatást láthattunk... Büntetésként két perc a ráadás.

A valenciai szurkolók egészen jól szórakoznak egyébként, énekelgetnek, integetnek.

78. perc Éver Banega kap labdaeldobásért sárgát.

Michu találata a 13. spanyol játékos által spanyol csapat ellen szerzett gól az El-ben.

77. perc Michu le, Jonjo Shelvey be.

74. perc
Hélder Postiga lő jobbal 16-ról, 15 méterrel a bal sarok mellé. A második hazai kapura lövés volt ma ez. És az utolsó is.

73. perc
Lamah kavargat a balon, Pozuelo indítja Bonyt, aki addig totojázik, hogy Mathieu szereli.

66. perc Juan Bernat
be, Canales le.

65. perc Roland Lamah be, Dyer le.

65. perc Guaita üti el a labdát Bony elől, Costa fejével együtt.

Edzőbuktató mérkőzés...

62. PERC JONATHAN DE GUZMÁN BOMBAGÓLJA! Jó 30 méterről teker jobbal a bal felsőbe egy szabadrúgást! 0–3!

59. perc Féghulit Dorlan Pabón váltja közben.

58. PERC MICHU ELDÖNTI, NULLA KETTŐ! Alejandro Pozuelo ugratja ki a 16-os elől a kissé jobb oldalt betörő Michut, aki lefutja Mathieut, majd az ötös sarka elől jobbal kilövi a rövid sarkot. 0–2!

56. perc Rangel le, Ben Davies váltja.

53. perc
Michu bombáz a léc fölé hat méterről középről, HATALMAS ZICCERBEN.

50. perc
Dyer jobb oldali beadását fejeli nem sokkal a kapu mellé az ötösre bevetődő Bony.

A hazai nézők elhagyták a kapujuk mögötti szektort, furcsa látvány...

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Az első félidőben 11 Swansea-lövésre egyetlen hazai kísérlet jutott.

A TÖBBI MAI EL-MÉRKŐZÉS ÉLŐ EREDMÉNYKÖVETŐJE ITT!

Harsány füttyszóval búcsúszik a hazai kedvencektől a közönség, páran fehér rongyokat lengetnek az edző felé, ami spanyoloknál nem tréfadolog egy mester számára.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Javi Fuego nyújtott lábbal megpróbálta letörni Dwight Tiendalli bokáját, sárga.

45. perc
ÚJABB HELYZET! De Guzmán jobb oldali beadását Michu hat méterről a jobb sarok mellé fejeli, jócskán.

43. perc Bony lő ballal 19-ről, Ricardo Costa blokkol, Mathieu takarít.

41. perc
Banega távoli szabadrúgásáról éppen csak lemarad a 16-oson belül a felugró Mathieu.

39. perc
Bony kicselezi Mathieut a 16-os előterében, majd jobbal éppen csak a bal sarok mellé lő, félmagasan.

35. perc
Rangel szereli könnyedén Banegát, a hazai közönség kifütyüli karmesterét.

Wilfried Bony egyébként négy idei El-mérkőzésén negyedik gólját szerezte.

Támad a Swansea, de nem túl nagy elánnal.

25. perc Bony ollózik, ám nagyon mellé.

21. perc
Most Barragán ad ajándéklabdát, Bony passzol, de Nathan Dyer a hosszú alsó mellé jő jobbal Mathieu mellől, az ötös jobb sarkától.

14. PERC VEZET A SWANSEA, BONY! Michu elmegy a balon Jérémy Mathieu mellett, beadását, miután Javi Fuego elcsúszik, Wilfried Bony tíz-tizenkét méterről, középről ballal a jobb felsőbe vágja. 0–1!

14. perc Ricardo Costa váltja Fedét.

14. perc Ángel Rangel felrúgja Fedét, sárga.

A Valencia négy bajnokijából hármat elveszített, a Swansea csak kettőt, egyet megnyert, egyet döntetlenre adott.

11. perc
Bony a sorfalba lövi a 23 méteres szabadrúgást, a kipattanóból pedig az ötös előtt (és méretes lesen) álló Michut zörgeti hátba.

Nem mellesleg ezzel rekorder is lett, két pirosnál senki sem szerzett többet a sorozatban.

Majdnem minden idők leggyorsabb El-pirosa, de csak ötödik a rangsorban! Spanyol klubok tekintetében és franciák között ő a leggyorsabb, sőt az El 100. azonnali piros lapja is a gallé!

10. perc Adil Rami lerántja a kapura törő Bonyt a 16-os előtt, jogos a piros. Noch dazu: Rami Éver Banega mesteri passzával indult.

8. perc
Caneles lő 16-ról jobbal, Vorm balra vetődve magabiztosan véd.

7. perc
Sergio Canales bal oldali beadásába belekap Michel Vorm, így éppen csak hosszú a labda az ötösön bevetődő Szofian Féghulinak.

6. perc
Jonathan de Guzmán jobb oldali szögletét tíz méterről Wilfried Bony fejeli kapura, de csemege ez Vicente Guaitának.

4. perc
Erős iramú mezőnyjátékkal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér-feketében, a vendégek sárga-feketében.

Eltiltott nincs.

A két csapat még nem találkozott egymással.

Sérültek: a hazaiaknál senki, a vendégeknél a korábbi valenciai Pablo Hernández, akit hétmillió euróért vettek tavaly a walesiek.

„Roppant fontos számunkra a győzelem ma este, hogy lezárhassuk a mögöttünk lévő, igen nehéz időszakot" – erősítette meg kollégája szavait a Valenciát irányító Miroszlav Djukics.

„Nehezen indult számukra az idény, négy bajnokiból csak egyet nyertek az új trénerrel, Miroszlav Djukiccsal, ráadásul a nyáron több kulcsjátékostól is megváltak, mint például a Tottenhamhez szerződő Roberto Soldado. A hétvégén a Sevillával meccselnek, ezért nincsenek könnyű helyzetben, amit szeretnénk a magunk javára fordítani” – nyilatkozta a korábban a Gatefe és a Mallorca kispadját is koptató Michael Laudrup, a Swansea sikeredzője, aki nagyszerű hangulatra és labdatartásra törekvő támadófutballra számít a Mestallában.

Az A-csoportban az angol Ligakupa győztese, a Swansea a Valenciához látogat. A walesi csapat menedzsere úgy érzi, a megfelelő pillanatban utaznak a svájci St. Gallennel és az orosz Kubany Kraszodnarral kiegészülő kvartett favoritjához, amely a vékonyka szezonrajton javítana a nemzetközi porondon.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VALENCIA–SWANSEA EURÓPA-LIGA CSOPORTMÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

Valencia (spanyol)–Swansea (walesi) 0–3
Valencia, Mestalla, 26.000 néző. Vezeti: Gumienny (belga)
Valencia: Guaita – Barragán, Rami, Mathieu, Guardado – Fuego, Banega – Féghuli (Pabón, 59.), Canales (Bernat, 66.), Fede (Ricardo Costa, 14.) – Postiga. Vezetőedző: Miroszlav Djukics