Rudnevs és Balotelli búcsúztatta a Juventust

2010.12.01. 23:18
Rudnevs góljával a Lech sokáig vezetett a Juventus ellen (Fotó: Action Images)
Az olasz Juventus a csoportkör után biztosan elbúcsúzik az Európa-ligától, miután az A-csoportban a Lech Poznan Artjoms Rudnevs góljával sokáig vezetett a torinóiak ellen, s végül 1–1-es döntetlent játszott, a kvartett másik mérkőzésén pedig a Manchester City a kétgólos Mario Balotelli vezérletével megverte a Red Bull Salzburgot. A Manchester City és a Lech Poznan mellett a Leverkusen és a Sporting is kiharcolta a továbbjutást, míg az otthon vereséget szenvedő címvédő Atlético Madridnak az utolsó fordulóban kell megküzdenie a 32 közé kerülésért.

A-CSOPORT

Lech Poznan–Juventus

Artjoms Rudnevs lassan valóban Juventus-specialistának nevezhető: a Zalaegerszeg előző idénybeli házi gólkirálya a Lech Poznan színeiben Torinóban az első fordulóban mesterhármast ért el a két csapat 3–3-as döntetlenje során, és szerdán a visszavágón is betalált az olasz klub kapujába.

A 12. percben Semir Stilic szöglete után a lett csatár a rövid oldalon felugorva célozta meg a kapu bal sarkát, és mivel Alex Manninger kapus nem állított védőt a kapufa mellé, és le is maradt a labdáról, vezetést szerzett az Európa-liga lengyel meglepetéscsapata.

Az intenzív hóesésben és mínusz 12 fokos hidegben a Juventus képtelen volt mezőnyfölényt kialakítani, a lengyel csapat továbbra is egyenlő ellenfele volt a sztárcsapatnak. A második félidő is Rudnevs-helyzettel kezdődött, a csatár 18 méterről vállalkozott lövésre, de labdája elsuhant a jobb kapufa töve mellett.

Az eddigi négy találkozóján döntetlent játszó Juventusnak az egy pont már nem volt elég a továbbjutás reményének megtartásához (a torinói 3–3 miatt), ezért támadnia kellett volna. Csakhogy a kék-fehérek nem hagyták, hogy támadásokat építsen a vendéggárda.

Manchester City–Salzburg

Manchesterben a City az olasz fenegyerek, Mario Balotelli góljaira alapozva győzte le a Salzburgot. Az olasz előbb Pablo Zabaleta bal oldali beadása után fél fordulattal, bal lábbal lőtte ki a kapu jobb sarkát, majd Patrick Vieira elrontott lövése után (a labda a francia lábáról csorgott Balotelli elé) talált be hat méterről Gerhard Tremmel kapujába.

A 78. percben Adam Johnson csodás találattal növelte a manchesteri előnyt: az oldalvonalnál labdát szerzett, három védő között becselezte magát a salzburgi büntetőterületre, majd a hosszú sarokba tekert.

Roberto Mancini együttese így kényelmesen jutott tovább a legjobb 32 közé, két hét múlva tét nélkül léphet pályára Torinóban a Juventus ellen.

B-CSOPORT

A B-csoportban a címvédő Atlético Madrid fordulatos meccset játszott a görög Arisszal. A szaloniki gárda a spanyol Koke góljával szerzett vezetést a 2. percben, de az uruguayi Diego Forlán és az argentin Sergio Agüero találatával még az első negyedórában fordított a madridi alakulat.

A következő, spanyol játékos által szerzett gólnak is a görögök örültek, Koke az 51. percben tizenegyesből egyenlített, majd Nikolaosz Lazaridisz révén vezetést is szerzett, elhallgattatva a 25 ezres spanyol közönséget.

Az Arisz az utolsó fordulóban hazai pályán fogadja az utolsó Rosenborgot, míg az Atlético a továbbjutást a Rosenborg trondheimi legyőzésével kiharcoló Leverkusenhez látogat.

C-CSOPORT

A C-csoportban rangadót rendeztek: az első helyezett Sporting a második Lille-t fogadta, és a portugálok azzal a tudattal léptek pályára, hogy győzelem esetén biztosan továbbjutnak.

A lisszaboniak ennek megfelelően támadószellemben kezdték a mérkőzést, és a 28. percben Anderson Polga góljával meg is szerezték a vezetést: a 31 éves védő egy jobb oldali szögletet követően lőtt 11 méterről a kapu bal oldalába – ez a találat el is döntötte a találkozót.

A csoport másik meccsén nyert a Gent, amivel feljött a második helyre.