Huszti duplát ünnepelt, az Inter és a Pool továbbjutást

2012.08.31. 00:05
Felállva ünnepelte a hannoveri aréna kedvenceit, nem utolsósorban Huszti Szabolcsot – a Zenittől visszahozott magyar szélső két góllal járult hozzá a Slask Wroclaw elleni 5–1-es győzelemhez és az Európa-liga főtáblájára jutáshoz.

Huszti vezére volt a Hannovernek, mely gálázva ment tovább (Fotó: Imago)

Huszti a 35. percben 1–1-es állásnál a felezővonaltól indulva gyorsított fel, majd nagyon szépen, elegánsan emelt a hosszúba – a gólt a hannoveri honlap egyszerűen szupernek nevezte. A nagyon veszélyesen játszó szélső a 87. percben egy fejessel állította be a végeredményt. A magyar légiósok közül Gulácsi Pétert (Liverpool) és Otigba Kennethet (Heerenveen) nem nevezték, Köteles László (Genk) viszont hibátlanul őrizte kapuját és továbbjutásnak örülhetett.

HANNOVER–SLASK WROCLAW 5–1

Reinát hibája után Suárez segítette ki (Fotó: Reuters)

A rájátszásban érintett nagycsapatok közül az Internazionale és a Liverpool is csupán döntetlent játszott hazai pályán, de idegenbeli győzelmének köszönhetően továbbjutott. Az Inter a román Vaslui ellen elbúcsúztatta a hét év után Angliába, a QPR-hez távozó Júlio Césart, a brazil kapus pedig ezt követően megnézhette, hogy a „helyén" álló Luca Castellazzit kiállítják a kitörő Antallal szemben elkövetett szabálytalanságért. Jött helyére Vid Belec és tizenegyesből a román vezető gól.

Az Inter a 76. percig futott az eredmény után, ekkor viszont Rodrigo Palacio egyenlített, csakhogy egy kapushibát kihasználva Fernando Varela ismét a Vasluit juttatta előnyhöz. A milánóiak 1–2-vel is továbbmentek volna, de a 92. percben éles lövéssel Fredy Guarín egalizált, lezárva ezzel a nyitott kérdéseket.

Izzadt rendesen a Liverpool is, mely Pepe Reina nagyon csúnya hibáját (David Templeton távoli és ártalmatlannak tűnő lövését jobb szó híján bebénázta saját kapujába...) követően hosszabbításra állt az Anfielden a hajrában a Hearts ellen. A 87. percben aztán jött Luís Suárez, és éles szögből eleresztett lövésével továbbjuttatta a „vörösöket".

INTERNAZIONALE–VASLUI 2–2

LIVERPOOL–HEARTS 1–1

Sima, kettős győzelemmel vívta ki a csoportkört a Lazio, a Sporting CP elgázolta a dán Horsenst, csakúgy, mint az Anzsi Mahacskala a holland AZ-t – azért arra kevesen fogadtak volna, hogy a dagesztániak jobban megverik az alkmaariakat, mint a Honvédot... A Newcastle minimális különbségű győzelemmel búcsúztatta az Atromitoszt, a Partizan-drukkereknek dupla volt az örömük (ők továbbjutottak, a Crvena zvezda kiesett a Bordeaux ellen, drámai hajrában). Meglepetések is voltak szép számmal: a Sparta Praha búcsúztatta a Feyenoordot, a CSZKA Moszkva az AIK, a BL-ben a negyeddöntőt megjárt APOEL pedig a Neftci Baki ellen esett ki hazai pályán. A kör legnagyobb különbségű győzelmét a Zetát „lemészárló" PSV aratta.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ – RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓK
Hapoel Tel-Aviv (izraeli)–Dudelange (luxemburgi) 4–0 (Maman 68., 84., Mare 79., Tuama 88.)
Tj: a Hapoel Tel-Aviv, 7–1-gyel
HJK (finn)–Athletic Bilbao (spanyol) 3–3 (Schüller 25., Perovuo 62., Pohjanpalo 70., ill. San José 67., Toquero 77., Igor Martínez 88.)
Tj: a Bilbao, 9–3-mal
APOEL Nicosia (ciprusi)–Neftci (azeri) 1–3 (Benasur 44., ill. Imamverdiyev 22., Wobay 30., Flavinho 60.)
Tj: a Neftci, 4–2-es összesítéssel
PSV (holland)–FK Zeta Golubovci (montenegrói) 9–0 (Jörgensen 5., Van Ooijen 12., 74., Matavz 15., 27., 63., Wijnaldum 39., 66., 83.)
Tj: a PSV, 14–0-s összesítéssel
Heerenveen (holland)–Molde (norvég) 1–2 (Valpoort 92., ill. Berget 54., Diouf 73.)
Tj: a Molde, 4–1-es összesítéssel
Rosenborg (norvég)–Legia Warszawa (lengyel) 2–1 (Reginiussen 69., Diskerud 87., ill. Ljuboja 36.)
Tj: a Rosenborg, 3–2-es összesítéssel
CSZKA Moszkva (orosz)–AIK (svéd) 0–2 (Karikari 6., Lorentzson 93.)
Tj: az AIK, 2–1-es összesítéssel
Dnipro (ukrán)–Liberec (cseh) 4–2 (Alijev 12., 59., Konopljanka 76., Kalinic 87., ill. Breznanik 61., Kelic 72.)
Tj: a Dnipro, 6–4-es összesítéssel
Dila Gori (grúz)–Marítimo (portugál) 0–2 (Heldon 42., Danilo Dias 92.)
Tj: a Marítimo, 3–0-s összesítéssel
Sparta Praha (cseh)–Feyenoord (holland) 2–0 (Kadlec 61., Jarosik 70.)
Tj: a Sparta Praha, 4–2-vel
Young Boys (svájci)–Midtjylland (dán) 0–2 (Igboun 72., Nielsen K. 89.)
Tj: a Young Boys, 3–2-es összesítéssel
Steaua Bucuresti (román)–Ekranas (litván) 3–0 (Adi Rocha 21., 86., Dumitras 31.)
Tj: a Steaua, 5–0-s összesítéssel
Racing Genk (belga)–Luzern (svájci) 2–0 (Fernandez D. 56., Masika 88.)
Tj: a Genk, 3–2-es összesítéssel
Metaliszt Harkiv (ukrán)–Dinamo Bucuresti (román) 2–1 (Blanco 29., Cristaldo J. 61., ill. Curtean 62.)
Tj: a Metaliszt Harkiv, 4–1-es összesítéssel
Viktoria Plzen (cseh)–Lokeren (belga) 1–0 (Bakos M. 37.)
Tj: a Viktoria Plzen, 2–2-vel, idegenben szerzett több góllal
Olympique Marseille (francia)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 0–0
Tj: a Marseille, 2–1-es összesítéssel
Bordeaux (francia)–Crvena zvezda (szerb) 3–2 (Y. Gouffran 52., 92. – a másodikat 11-esből, Jussie 70., ill. Mladenovics 46., Mikics 89.)
Tj: a Bordeaux, 3–2-es összesítéssel
Hannover (német)–Slask Wroclaw (lengyel) 5–1 (Abdellaoue 22., Huszti 35., 87., Sobiech 68., 84., ill. Kazmierczak 10.)
Tj: a Hannover, 10–4-es összesítéssel
Internazionale (olasz)–Vaslui (román) 2–2 (Palacio 76., Guarín 92., ill. Stanciu 35., Varela 79.)
Tj: az Inter, 4–2-es összesítéssel
Levante (spanyol)–Motherwell (skót) 1–0 (Gekasz 72.)
Tj: a Levante, 3–0-s összesítéssel
Rapid Wien (osztrák)–PAOK Szaloniki (görög) 3–0 (D. Alar 31., Boyd 48., Hofmann 92.)
Tj: a Rapid Wien, 4–2-es összesítéssel
Partizan Beograd (szerb)–Tromsö (norvég) 1–0 (Ivanov 75.)
Tj: a Partizan, 3–3-mal, idegenben szerzett több góllal
AZ (holland)–Anzsi Mahacskala (orosz) 0–5 (Buszufa 17., Eto’o 45., Traore 79., Carcela González 84., Lahijalov 90.)
Tj: az Anzsi, 6–0-s összesítéssel
Lazio (olasz)–NK Mura (szlovén) 3–1 (Kozák 30., 55., Zárate 42., ill. Travner 89.)
Tj: a Lazio, 5–1-es összesítéssel
Newcastle United (angol)–Atromitosz (görög) 1–0 (Vuckic 21.)
Tj: a Newcastle, 2–1-es összesítéssel
Liverpool (angol)–Hearts (skót) 1–1 (Suárez 88., ill. Templeton 84.)
Tj: a Liverpool, 2–1-es összesítéssel
Sporting CP (portugál)–Horsens (dán) 5–0 (Van Wolfswinkel 8., 54., Kortegaard 23. - öngól, Carrillo 57., Elias 63.)
Tj: a Sporting, 6–1-es összesítéssel
Twente (holland)–Bursaspor (török) 4–1 h. u. (Fer 26. - 11-esből, 116., Schilder 61., Gutiérrez 62., ill. S. Pinto 45+4.)
Tj: a Twente, 5–4-es összesítéssel
Videoton (magyar)–Trabzonspor (török) 0–0, 11-esekkel 4–2
Tj: a Videoton, 0–0-s összesítéssel, 11-esekkel
FC Bruges (belga)–DVSC-Teva (magyar) 4–1 (J. Larsen 25., V. Vázquez 48., Tchité 50., Bacca 66., ill. Szakály P. 34.)
Tj: a Bruges, 7–1-es összesítéssel