Husztiék elbukták az őrült hajrát

2013.02.21. 20:55
Huszti Szabolcséknak nagyon meg kellett harcolniuk a győzelemért, ami nem sikerült nekik... (Fotó: Action Images, archív)
A labdarúgó Európa-ligában a legjobb 16 közé jutásért zajló párharcok visszavágóját rendezték csütörtökön. A német Hannover kétgólos hátrányból várta az orosz Anzsi elleni párharc második mérkőzését, de mivel Huszti Szabolcsék őrült hajrá után csak 1–1-re végeztek, kiestek.

Egy gólt rúgott a Hannover Oroszhonban az Anzsinak, éppen a magyar középpályás, Huszti Szabolcs révén, ellenben hármat is kapott, amely azért jócskán elvette az idegenbeli találat fölötti örömöt. A visszavágón viszont már a negyedik percben vezetést szerezhettek volna a németek, de Huszti szöglete után Mame Diouf nem tudott közelről a kapuba fejelni.

Bosszankodhattak a hannoveriek, és nemcsak azért, mert az első 20 percben többször is gólt szerezhettek volna, hanem rendre kisebb gondok akadtak a lövések és a fejesek irányzékával is.

Az első félidőben az Anzsinak csak egy helyzete volt (Samuel Eto'o dolgozta és hagyta ki), a Hannover ellenben a szünet nem sokkal újra betalált kis híján, de Huszti sokadik jó labdáját Didier Ya Konan nem sokkal a léc fölé csúsztatta.

A fordulást követően egyre haloványabban támadott a Hannover, hiába jött be az egyik szűrő helyére a német válogatott szélső, Jan Schlaudraff, miközben jellemző módon az oroszok kapusa, Vlagyimir Gabulov már a 65. percben sárgát kapott időhúzásért.

Az egyre erősebb havazás végül meghozta a hazai vezetést: a 70. percben Sergio Pinto a jobb alsóba vágta Huszti remek beadását. Nem sokkal később Huszti a továbbjutást jelentő találatot is megszerezhette volna, de Gabulov hatalmas bravúrral védte fejesét.

A hajrá végére Artur Sobiech is pályára lépett, így már négy támadóval operált a Hannover, de csak egy erősen büntetőgyanús helyzetig jutott. A svéd Jonas Eriksson azonban kifelé ítélt szabadrúgást az Ewerton-Mame Diouf ütközésnél, majd elsuhant a bal sarok mellett Pinto lövése is.

A slusszpoént a ráadás nyolcadik (!) percében Lacina Traoré szállította, aki egy kontra során a jobb alsóba lőtt – kiesett a Hannover, az Anzsi lépett a legjobb 16 közé az El-ben.

EURÓPA-LIGA, A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Hannover (német)–Anzsi Mahacskala (orosz)
1–1
Hannover
, AWD-Arena. V: J. Eriksson (svéd)
Hannover:
Zieler – Szakaj (Sobiech, 84.), Djourou, Ch. Schulz, Pocognoli (Rausch, 71.) – S. Pinto, Schmiedebach (Schlaudraff, 61.) – Ya Konan, Huszti – Abdellaoue, M. Diouf
Anzsi:
Gabulov – Logasov, Joao Carlos, Ewerton, Jescsenko – Jucilei, L. Diarra – Busszufa (Carcela-González, 80.), Ahmedov (Satov, 90.), Willian (Lac. Traoré, 68.) – Eto'o
Gólszerző: S. Pinto (70.), ill. Lac. Traoré (90.)
Továbbjutott:
az Anzsi, 4–2-es összesítéssel

90. PERC ÉS EZZEL VÉGE IS. DÖNTETLEN, TOVÁBBJUTOTT AZ ANZSI!

90. perc Oleg Satov be, Ahmedov le.

Jucileié a gólpassz.

90. perc HANN-OVER.... A ráadás 8. percében Lacina Traoré egy kontra során a kapussal áll szemben csak, és nem sokkal a 16-oson belülről a jobb alsóba gurít. 1–1

90. perc
Joao Carlos ment nagyot a bevetődő csatárok elől az ötösön.

Az oroszok lopják az időt, mint a II. világháború idején a karórát.

90. perc Huszti Szabolcs löki Eto'ót, sárga ez is.

90. perc
Ahmedov veszít labdát, majd fellöki Dioufot a 16-os jobb szélénél. A szabadrúgást Huszti íveli be, a védők kifejelik a labdát, Pinto pedig nem sokkal lő a bal sarok mellé 23-ról.

Potom nyolc perc a ráadás...

88. perc Didier Ya Konan is kap egy sárgát, reklamálásért.

85. perc Mame Dioufot löki meg picit Ewerton a 16-oson belül, sárga, műesésért. Háááát...

Hiddinket lassan belepi a hó, pedig izgulhat, mert ha kapnak egy gólt, kiesnek...

84. perc
Rendbe teszik, tisztogatják a pálya vonalait, közben Artur Sobiech jön be Szakaj helyett.

82. perc
Traoré megy kapura, de az ötösön Djourou még éppen csak szabályosan lebirkózza. Tovább, nem is volt 11-es.

80. perc Busszufa le, Mehdi Carcela-González be.

77. perc
HELYZET! Ahmedov lő a rövid sarok mellé egy gyors orosz kontra során jobbról, hét méterről.

76. perc Szakaj Hiroki
kap sárgát sokadik szabálytalankodása után, ezúttal a 18 millió eurós vétel, Traoré kárára.

73. perc MAJDNEM!
Gabulov véd hatalmasat Huszti nyolcméteres fejesénél a jobb saroknál, félmagasan.

72. perc Pocognili le, Konstantin Rausch váltja.

71. perc Samuel Eto'o odasóz egyet Husztinak, sárga.

70. perc VEZET A HANNOVER, GÓL IS ESIK TEHÁT! Huszti bal oldali beadását Sergio Pinto ballal nemes egyszerűséggel a jobb alsóba vágja 12-ről. 10

Egyre sűrűbben esik a hó.

68. perc Willian le, Lacina Traoré dalmahodik ezentúl a pályán.

65. perc Vlagyimir Gabulov húzza az időt, de lebukik. Sárga.

64. perc
Ahmedov is jelentkezik egy gyatra lövéssel.

61. perc Schmiedelbachot Jan Schlaudraff váltja. A német válogatott szélső a támadójáték felfrissítése céljából jöve be.

61. perc EZ IS HELYZET!
Willian lőhet a 16-oson belül, de Ron-Robert Zieler nem véletlenül a német válogatott tagja.

59. perc
Huszti ível előre most is, Schulz 10 méterről sokkal a jobb sarok mellé fejel, gólhelyzetből.

52. perc
Odil Ahmedov lemészárolja Pocognolit. Ápolás.

47. perc Ismét Gabulov repül ki kapujából magas ívben, ezúttal Manuel Schmiedabach jobb oldali bekanyarintásánál.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

45. perc Everton is besárgul, titok, miért.

41. PERC
Újabb hazai helyzet! A szabadrúgást Huszti íveli balról a kapu elé, a 11-es pontról Ya Konan pedig nem sokkal a léc fölé csúsztatja.

40. perc Pocognolinak csúnyán odarak Mubarak Busszufa, sárga. A következő mérkőzésen nem játszik, ha továbbjutnak.

36. perc
Jescsenko szeretne partjelzősködni, pedig inkább a labdát kellett volna jól lekezelnie, nem a játékvezetői döntést. Dob a 96, az orosz örül, hogy megúszta a legyintést.

33. perc Huszti ad be jobbról egy szabadrúgást, de Gabulov csodásan repül ki, és elöklözi a labdát az ötös előtt.

30. perc A Dioufot megrúgó Arszenyij Logasové az első sárga.

22. perc
Ya Konan jobb oldali beívelését Diouf fejeli nem sokkal 12 méterről a bal alsó mellé a két középső védő, Joao Carlos és Ewerton mellől.

20. perc
Sergio Pinto passza után a norvég Abdellaoue lő ballal centiméterekkel a bal felső mellé 19-20 méterről.

19. perc EZ SEM SEMMI!
Eto'o ellép a balon, leülteti kétszer is Szakaj Hirokit, de az ötös bal sarkától a bevetődő Djourou mellett a rövid sarok mellé bombáz, ballal.

„Moszkvában sztállingózik a hó." (Boncz Géza)

Itt csak szállingózik. A hó.

A TÖBBI ESTI EL-MÉRKŐZÉSEN SZÉPEN POTYOGNAK A GÓLOK.

15. perc
NEM IGAZ! Huszi teker középre balról, az ötösön a berobbanó Mohammed Abdellaoue a labda mellé rúg a levegőben repülve.

14. perc
Mubarak Busszufa tör be a 16-os jobb oldalán, de Djourou blokkolja, mire kiderült volna, beadna-e vagy lőne a marokkói.

Willian ugyebár a télen érkezett a Sahtartól egy IFÁ-nyi pénzért, de játszhat az El-ben, mert az ősszel a Bajnokok Ligájában vitézkedett.

10. perc
Samuel Eto'o lövését előbb blokkolja Christian Schulz, majd Willian passza után ment ő ismét a kameruni előtt, ezúttal is a 16-oson belül.

3. perc
HELYZET! Huszti Szabolcs ad be balról, a kapus aláfut, de Arszenyij Logasov kisegíti, és szögletre ment fejjel. Az újabb korner után (Huszti adta be) is viharban az orosz védelem, de Johann Djourou csúsztatása után Mame Diouf közeli fejesét védi a jobb alsó előtt Vlagyimir Gabulov.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Négy brazil az Anzsiban, és csak három orosz.

Hannoverben meglehetősen jó az idő, de éppen csak nincs fagy. Telt ház sincs.

Nincsenek nagy meglepetések.

A kispadon: Miller (k.), Haggui, Rausch, Nikci, Sahed, Sobiech, Schlaudraff illetve Pomazan (k.), Tagirbekov, Agalarov, Satov, Carcela-González, Lacina Traoré, Smolov.

A kezdők: Zieler – Szakaj, Djourou, Ch. Schulz, Pocognoli – Ya Konan, S. Pinto, Schmiedebach, Huszti – Abdellaoue, M. Diouf itt, Gabulov – Logasov, Joao Carlos, Ewerton, Jescsenko – Jucilei, L. Diarra – Busszufa, Ahmedov, Willian – Eto'o ott.

ÉLŐ eredménykövetés pedig itt!

Apropó: El-adatbank itt!

A németek csoportelsőként jutottak tovább, az Anzsi másodikként.

A Hannover odahaza legutóbbi 13 El-mérkőzésén csak egyszer kapott ki, 9-szer győzött, csak az Atlético Madrid verte meg őket. Az Anzsi utóbbi három idegenbeli El-mérkőzésén kétszer kikapott, egyszer döntetlenezett.

A két csapat még nem transzferált egymással. A hazai keret értéke 86 millió euró, a látogatóké 163.

Eltiltott az orosz Jurij Zsirkov.

A hazaiaknál Samuel Radlinger, Mario Eggimann, Felipe, Steven Cherundolo, Leon Andreasen és Lars Stindl sérült, a vendégeknél senki sem maródi.

A két csapat a legjobb 16 közé jutásért küzd, az odavágót odahaza 3–1-re az orosz csapat nyerte meg.

A billentyűknél: B. J.