Genk-Basel 0-0, kiesett a Videoton

2012.12.06. 21:56
A Genk kikaparhatta volna a gesztenyét a Videotonnak, de nem tette... (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Európa-liga G-csoportjában a Genk 0–0-s döntetlent játszott a Basellel, így eldőlt, hogy a Videoton már nem juthat tovább a legjobb 32 közé.

AZ ELSŐ FÉLIDŐ

A G-csoportot vezető Genk Köteles Lászlóval a kapujában fogadta a Baselt, a svájciaknak egy pont is elegendő lett volna ahhoz, hogy továbbjussanak a következő körbe. Az első lehetőség a vendégek előtt adódott a negyedik percben, de Marco Streller hét méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt jobbal. Pár perccel később megint csak Streller kerülhetett volna helyzetbe, miután kapott egy remek kiugratást, ám rosszul vette át a labdát, így fel tudtak szabadítani a hazaiak.

A belgák David Hubert bal oldali beadását követően Glynor Plet révén kerülhettek volna helyzetbe, de az utolsó pillanatban sikerült tisztázni előle. A félidő második felére egyre többször jutott el a Basel kapujához a Genk, a 31. percben Anthony Limbombe lőtt jobbal a kapu fölé. Két perccel később már a másik kapu forgott veszélyben, Fabian Frei középre tartó fejesét Köteles azonban könnyedén megfogta.

Öt perccel később nagyszerű összjátékot követően Philipp Degen próbálkozott meg gólt szerezni, Köteles azonban újra kifogott a vendégeken, maradt a gól nélküli állás. Maradt támadásabn a Basel, a 41. percben Köteles hatalmas bravúrral szedte ki Fabian Schär fejesét a léc alól, a védő Valentin Stocker jobb oldali beadását fejelte kapura.

A MÁSODIK FÉLIDŐ

A második félidő első helyzete a Basel előtt adódott, Philipp Degen jobb oldali beadását követően David Degen lőtt a kapu bal oldala mellé, Köteles nagyon nyugodt volt ennél a szituációnál. Az 56. percben újabb Basel-helyzetet jegyezhettünk fel, ekkor Stocker fejelt kapu mellé.

Egy perccel később Streller került óriási helyzetbe, Kalidou Koulibaly mellett lőtt kapura négy méterről, a labda a jobb kapufáról nem befelé, hanem kifelé pattant, így nem szerezte meg a vezetést a Basel. Az első Genk-próbálkozásra a második félidőben a 61. percig kellett várni, Anthony Limbombe lőtt távolról méterekkel Yann Sommer kapuja mellé.

A Genk elvétve lendült támadásba, a hajrában sem sikerült kaput eltaláló lövést felmutatnia, miközben Kötelesnek többször is játékba kellett avatkoznia, hogy megóvja csapatát a góltól.

Az utolsó tíz percre fordulva sem változott a játék képe, a Genk átadta a területet, a Basel pedig támadgatott, de korántsem tudott olyan veszélyes lenni Köteles kapujára, mint az első félidőben. Az utolsó három percben a Basel játékosai egymás között passzolgattak a tizenhatosuk előterében, a hazaiak meg csak szemmel követték a labdát, így maradt a gól nélküli döntetlen – Videoton a Sporting elleni mérkőzésétől függetlenül elbúcsúzott az Európa-liga további küzdelmeitől.

94. perc: Vége! A Videoton kiesett az Európa-ligából! Genk–Basel ugyanis 0–0.
93. perc: Már-már majdnem úgy tűnt, előrekerül a labda, de aztán inkább folytatta a passzolgatást a Basel.
92. perc: Két perce passzolgat hátul a Basel, itt már nem lesz gól...
Három perc lesz a ráadás, a Basel hátul adogatja a labdát...
89. perc: A megsérülő Limbombe helyére Siebe Schrijvers állt be.
87. perc: Stocker lőtt jobbról, Köteles védett. A genki kontrát P. Degen állította meg rendkívül szabálytalanul, jutalma sárga lett. Degen áldozatát, Limbombét hordágyon kellett levinni az eset után.
Alább esett az iram, most már talán a Basel is megelégszik a 0–0-val, egyszersmind a továbbjutással.
75. perc: Limbombe nem habozott, simán felrúgta Markus Steinhöfert, miután utóbbi pimaszul lefordult róla. Limbombe természetesen sárgát kapott a szerelésért.
74. perc: Fabian Frei lőtt ballal a tizenhatosról, Köteles felszedte az erőtlen, laposan guruló labdát.
71. perc: Ígéretes kontrát vezetett a Genk: Masika ment el a jobb szélen, középre adott labdáját P. Degen szögletre mentette.
69. perc: Eljaniv Barda helyére Steven Jospeh-Monrose érkezett a Genkbe.
68. perc: Csere a vendégeknél is: Mohamed Szalah David Degent váltotta.
66. perc: Köteles magabiztosan húzta le Stocker beadását.
61. perc: Na végre valami a Genk részéről: a 18 éves Anthony Limbombe huszonkét méterről csúnyán a kapu mellé tüzelt.
58. perc: Csere a hazaiaknál: Benjamin De Ceulaer helyére Ayub Masika állt be.
57. perc: Kapufa! Streller húzott el a bal oldalon, ballal a jobb kapufát lőtte telibe.
56. perc: Streller tekert balról a kapu elé, az érkező Valentin Stocker az ötösről a kapu fölé fejelt.
Egyértelműen a Basel uralja a meccset.
A 0–0 azt jelenti jelen állás szerint, hogy a Videoton nem juthat tovább a csoportból.
48. perc: Szép bázeli támadás a jobb oldalon, végül Marco Streller készítette le lövésre a labdát David Degennek, aki az oldalhálóba bombázott.
Az első félidőben Kötelesnek háromszor kellett védenie a Basel próbálkozásait, kissé aggasztó lehet a Vidi számára, hogy a Genk egyszer sem találta el a vendégkaput.
46. perc: A Basel kezdte a második játékrészt.
A mérkőzés első félidejéről fent olvashatnak, a második játékrészt percről percre tudósítjuk!
Köszöntjük kedves olvasóinkat a Genk–Basel Európa-liga-mérkőzésen. Mint ismert, a Videoton Sporting elleni meccsét elhalasztották, így a magyar szurkolók figyelme a genki összecsapásra összpontosul. Ha a Basel kikap, a Videoton továbbjuthat még a legjobb 32 közé – amennyiben péntek este legyőzi a Sportingot.