Európa-liga: hosszabbításban verte ki a Sevillát a Slavia

2019.03.14. 23:37
Kevesen hitték volna a múlt heti, spanyolországi 2–2 után, hogy a Slavia–Sevilla mérkőzésen hosszabbítás lehetséges. A felek azonban megismételték az eredményt, végül a hazaiak 120 perc után 4–3-ra nyertek és bejutottak az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé.

Egy hete nagy mérkőzést játszott egymással a Sevilla és a Slavia Praha az Európa-liga nyolcaddöntőjében: a spanyolok ugyan Ben Yedder, majd Munir góljával kétszer is vezettek, végül mégis 2–2-es eredmény született. Aztán most csütörtök este, Prágában sem volt másképp.

A hazaiak már a 14. percben vezetést szereztek a kameruni válogatott védő, Ngadeu-Ngadjui révén.

Ezt Ben Yedder a 44. percben büntetőből kiegyenlítette, de a második félidő első percében – ugyancsak tizenegyesből – Soucek újra a Slaviát juttatta előnyhöz.

Az 54. percben Munir egy jól eltalált távoli lövéssel 2–2-re alakította az állást.

Mivel az eredmény a rendes játékidőben már nem változott, jöhetett a hosszabbítás. Az első nagy helyzetet Soucek hagyta ki, gólt azonban a Sevilla szerzett a 98. percben FrancoVázquez jóvoltából:2–3.

A Slavia nem adta fel, a 102. percben Van Buren egyenlített,3–3.

Sőt, a 119. percben Ibrahim Traoréközeli lövése is becsorgott, 4–3, továbbjutott a Slavia Praha!

Ugyancsak hosszabbítás döntött Lisszabonban, ahol a Benfica a rendes játékidőben csak ledolgozni tudta a zágrábi egygólos hátrányát: Jonas a 71. percben a tizenhatos vonaláról lőtte ki a bal alsó sarkot,1–0.

A hosszabbítás azonnal hazai találattal indult, Ferro a 94. percben nagy gólt lőtt 21 méterről,2–0.

Majd a 105. percben Grimaldo egy bombagóllal biztossá tette a hazaiak továbbjutását,3–0.

A Villarreal az idegenbeli 3–1-es győzelem után otthon is nyert 2–1-re a Zenit ellen, és simán továbbjutott. A spanyolok a 29. percben Gerard révén szereztek vezetést, 1–0.

A hazaiak második gólját Bacca szerezte a 47. percben, 2–0.

A Zenit nem adta fel, a 91. percben Ivanovics szépített, 2–1.

Az Arsenal ledolgozta egy hete összeszedett kétgólos hátrányát, és a Rennes elleni 3–0-s győzelem azt jelentette, hogy 4–3-as összesítéssel az angolok jutottak tovább.

Az Inter meglepetésre otthon esett ki, az idegenbeli gól nélküli döntetlen után ugyanis 1–0-ra kikapott a német Eintracht Frankfurttól.

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Villarreal (spanyol)–Zenit (orosz) 2–1
(Gerard 29., Bacca 47., ill. Ivanovics 91.)
Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 5–2-vel

Arsenal (angol)–Rennes (francia) 3–0 (Aubameyang 5., 72., Maitland-Niles 15.)
Továbbjutott: az Arsenal 4–3-mal

Internazionale (olasz)–Eintracht Frankfurt (német) 0–1 (Jovics 5.)
Továbbjutott: a Frankfurt 1–0-val

Slavia Praha (cseh)–Sevilla (spanyol) 4–3 (Ngadeu-Ngadjui 14., Soucek 46. – 11-esből, Van Buren 102., I. Traoré 119., ill. Ben Yedder 44. – 11-esből, Munir 54., F. Vázquez 98.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Slavia Praha 6–5-tel.

Benfica (portugál)–Dinamo Zagreb (horvát) 3–0 (Jonas 71., Ferro 94., Grimaldo 105.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Benfica 3–1-gyel