El: Szabicsék nem tudtak gólt szerezni Izlandon - összefoglaló

2013.07.18. 23:13
Ez a podgoricai gólöröm még Fehérvárt idézi, de jutott belőle a második fordulóra is (Fotó: Mirkó István – archív)
Ha nyernie nem is sikerült, a Videotont kiejtő Mladoszt Podgorica csütörtökön hazai pályán nagy csatában kiharcolta a 2–2-es döntetlent az FK Senica ellen a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 2. fordulójában. Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznań megnyugtató előnyt szerzett a visszavágóra: a lengyel bajnoki ezüstérmes 3–1-re győzött a finn kupagyőztes Honka vendégeként. Turi Géza, a feröeri Víkingur kapusa vereségnek volt részese Romániában, ugyanott a korábbi magyar válogatott Leandro csapata, az Omonia Nicosia 1–1-es döntetlent harcolt ki. Szabics Imre csapata, a Sturm Graz gól nélküli döntetlent játszott az izlandi Breidablik vendégeként.

A MAGYAR CSAPATOK ÉS ELLENFELEIK
Mint arról részletes tudósításunkban beszámoltunk, a DVSC sokat ígérő 2–2-es döntetlent ért el a norvég Strömsgodset vendégeként. S ha már Norvégia: a Rosenborg nagy meglepetésre odahaza kikapott a St. Johnstone-tól, a Tromsö simán győzött, és nyert a második ligás Hödd is, amely éppen a Tromsö kupadöntőbeli legyőzésével szerzett rajtjogot. A másik magyar csapat, a Honvéd emberelőnyben játszva 2–0-ra kikapott a Vojvodinától. Szerbia a Crvena zvezda révén még egy kétgólos győzelmet elkönyvelt, ugyanakkor a Jagodina hazai pályán kikapott.

Szabics Imre a 77. percben lépett pályára csereként a Sturmban, amely bár dominálta az időnként kiadós esővel súlyosbított izlandi meccset, képtelen volt feltörni a jól szervezett Breidablik-védelmet.

Leandro csapatkapitányként végig a pályán volt a ciprusi Omoniában, amely a bukaresti Nemzeti Stadionban csapott össze a román bajnokság legutóbbi negyedik helyezettjével, az Astrával. Tembo közeli góljával a hazaiak gyorsan vezetést szereztek, azonban a második félidő derekán, egy szögletet követően Joao Paulo Andrade befejelte az egyenlítő gólt, amely értékesnek tűnik a visszavágóra.

A Vikingur kapujában Turi Gézának volt néhány óriási védése (még egy büntetőt is a kapufára „szuggerált"), azt azonban nem tudta megakadályozni, hogy az előző körből nagy meglepetésre továbbjutó csapata a papírformának megfelelően sima vereséget szenvedjen Romániában. A spanyol Pablo de Lucas távoli lövéssel törte meg a jeget az első félidő közepén, a román válogatott Gheorghe Grozav duplával tette biztossá a nagy fölényben játszó Petrolul győzelmét.

Lovrencsics Gergő tagja volt a Lech Poznan kezdőcsapatának, és bár a második félidő elején egy kisebb sérülés miatt ápolni kellett, folytatni tudta a játékot – végül a hajrában, a 84. percben, már csapata 3–1-es vezetésénél lecserélték.

A VIDI-VERŐK ÚJRA JÓL VIZSGÁZTAK KÜZDŐSZELLEMBŐL

A podgoricai Mladoszt–FK Senica meccsen az első félidőben a két tizenhatos között zajlottak az események, a 33. percben aztán Jan Kalabiska – aki tavaly ilyenkor az MTK ellen szerzett továbbjutást érő gólt – kihasználta Miroszlav Vujadinovics kapus hibáját. A második játékrész mozgalmasabb volt, a hazaiak kétszer is egyenlítettek: előbb a Videotont a múlt héten a 92. percben kiejtő Ivan Knezsevics (újra büntetőből), majd a japán Isihara Taku nagyszerűen végrehajtott szabadrúgásból.

Nem maradtunk luxemburgi győzelem nélkül ezen a játéknapon sem: a holland Utrecht hiába szerzett vezetést a Differdange vendégeként, a luxemburgi csapat Omar Er Rafik két góljával megfordította a meccset. Akad az eredménydömpingben máltai döntetlen (Valletta), albán hazai győzelem (Kukësi) és idegenbeli északír diadal (Linfield). S bár a Turnovo kikapott a hozzá képest óriás Hajduk Split otthonában, a minimális különbség és az idegenben szerzett gól további reménykedésre ad okot a macedón falusi kiscsapatnak.

Meglepőnek mondható a Lokomotiva Zagreb 2–1-es minszki sikere, amely könnyen nagyobb is lehetett volna egygólosnál: az utolsó húsz percben a hazai csapatból Szlobodan Szimovicsot kiállították, sőt a 88. percben az első horvát gólt szerző Mario Situm büntetőt lőhetett, csakhogy lövését Alekszandr Hutor kivédte.

AZ IZRAELIEK NEM CSAK GYŐRBEN TETTEK KI MAGUKÉRT

A játéknap legfölényesebb győzelmét a horvát Rijeka érte el (Leon Benko mesterhármassal járult hozzá a Walesi Kupa-győztes elleni 5–0-hoz), a gólokban leggazdagabb meccset pedig a török Trabzonspor nyerte meg. A nap nagy nyertesei közé tartozik a lengyel Slask, a ciprusi Anorthoszisz, valamint a Dila Gori, amely második félidei gólokkal meglepetésre tekintélyes előnyt harcolt ki a dán Aalborg ellen. A magabiztos győzelmet arató grúz csapatban a 74. percben csereként pályára lépett Rati Alekszidze, aki az elmúlt szezonban még a Győri ETO játékosa volt.

Az izraeli futball versenyképességébe szerdán Győrben belekóstolhattunk. Nos, az ország két újabb csapata lépett pályára csütörtökön, és mind a Maccabi Haifa, mind a Hapoel Tel-Aviv egyértelmű győzelmet aratott.

EURÓPA-LIGA, 2. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉSEK
Strömsgodset (norvég)–DVSC-Teva (magyar) 2–2 (Horn 53., Kovács P. 93., ill. Sidibe 36., 55. – a másodikat 11-esből)
Vojvodina (szerb)–Bp. Honvéd (magyar) 2–0 (Trajkovics 19., Vranjes 71. – 11-esből)
Breidablik (izlandi)–Sturm Graz (osztrák) 0–0
Astra Giurgiu (román)–Omonia Nicosia (ciprusi) 1–1
(Tembo 8., ill. Joao Paulo 66.)
Hajduk Split (horvát)–FK Turnovo (macedón) 2–1
(Bencun 8., Maloca 79., ill. Blazsevszki 45+1. – 11-esből)
Trabzonspor (török)–Derry City (ír) 4–2 (Mierzejewski 10., Paulo Henrique 16., Molloy 39. – öngól, Giray Kacar 52., ill. McDaid 24., Kavanagh 32.)
Crvena zvezda (szerb)–ÍBV (izlandi) 2–0 (Pecnik 12., Mijailovics 76.)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–MSK Zilina (szlovák) 3–1 (Sporar 19., Djurkovic 26., Ivelja 93., ill. Skvarka 82.)
Slask Wroclaw (lengyel)–Rudar Pljevlja (montenegrói) 4–0 (Paixao 5., 9., Sobota 56., Plaku 70.)
HNK Rijeka (horvát)–Prestatyn Town (walesi) 5–0 (Benko 19., 23., 60., Jugovic 67., Zlomislic 85.)
KR Reykjavík (izlandi)–Standard Liege (belga) 1–3 (Finnbogason 35., ill. Kanu 44., Batshuayi 62., Mpoku 91.)
Petrolul Ploiesti (román)–Víkingur (feröeri) 3–0 (De Lucas 26., Grozav 49., 68.)
Honka Espoo (finn)–Lech Poznan (lengyel) 1–3 (Vasara 17., ill. Ubiparip 11., Teodorczyk 53., Kaminski 71.)
Mladoszt Podgorica (montenegrói)–FK Senica (szlovák) 2–2
(Knezsevics 54. – 11-esből, Isihara 85., ill. Kalabiska 33., Diarrassouba 76.)
Malmö (svéd)–Hibernian (skót) 2–0
(Hamad 11., Eriksson 13.)
Maccabi Haifa (izraeli)–Khazar Lankaran (azeri) 2–0 (Ezra 37., Turgeman 55.)
Hödd (norvég)–Aktobe (kazah) 1–0 (Standal 28.)
Rosenborg (norvég)–St. Johnstone (skót) 0–1 (Wright 18.)
Anorthoszisz (ciprusi)–Gefle (svéd) 3–0 (Gonzalo García 12. – 11-esből, Colautti 33., 84.)
Tromsö (norvég)–Inter Baki (azeri) 2–0 (Ondrásek 43., Andersen 62.)
Csornomorec Odessza (ukrán)–Dacia Chisinau (moldovai) 2–0 (Haj 46., Antonov 94.)
Göteborg (svéd)–Trencín (szlovák) 0–0
Differdange (luxemburgi)–Utrecht (holland) 2–1
(Er Rafik 26., 57., ill. Mulenga 2.)
Valletta (máltai)–FK Minszk (fehérorosz) 1–1 (Fenech 45., ill. Szacsivko 6.)
Kukësi (albán)– FK Sarajevo (boszniai) 3–2 (Hoxha 24., Popovics 45+1., Allmuca 58., ill. Popovics 32. – öngól, Todorovic 33.)
Thun (svájci)–Csihura Szacshere (grúz) 2–0 (Sanogo Junior 12., Schirinzi 38.)
Jagodina (szerb)–Rubin Kazany (orosz) 2–3 (Damjanovics 72., Lepovics 92., ill. Prudnyikov 12., Natho 21., Rondón 90.)
Zalgiris Vilnius (litván)–Pjunyik Jereván (örmény) 2–0 (Bilinski 47., Leliuga 66.)
Skoda Xanthi (görög)–Linfield (északír) 0–1 (A. Burns 25.)
Sparta Praha (cseh)–Häcken (svéd) 2–2 (Lafata 33., 66., ill. Mohammed 69., Makondele 77.)
Qarabag (azeri)–Piast Gliwice (lengyel) 2–1
(Richard Almeida 40., Reynaldo 83., ill. Robak 19.)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Milsami Orhei (moldovai) 1–1
(Szitko 16., ill. Leuca 56.)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Lokomotiva Zagreb (horvát) 1–2
(Veszelinovics 62., ill. Situm 11., Misic 41.)
Zrinjski Mostar (boszniai)–Botev Plovdiv (bolgár) 1–1 (Simeunovic 21., ill. Kortzorg 48.)
Skonto Riga (lett)–Slovan Liberec (cseh) 2–1 (Sabala 39., Karasausks 47., ill. Grybauskas 8. – öngól)
Beroe Sztara Zagora (bolgár)–Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 1–4 (Hrisztov 25., ill. Lucas Sasha 5., Damari 9., 54., Sehter 60.)
Irtis Pavlodar (kazah)–Siroki Brijeg (boszniai) 3–2
(Somko 14., Jurin 41., Szujumbajev 86., ill. Kordic 56., Silic 84.)
Dila Gori (grúz)–AaB Aalborg (dán) 3–0 (Modebadze 61., Gorelisvili 68., 90.)
Ventspils (lett)–Jeunesse Esch (luxemburgi) 1–0 (Hoffmann 10. – öngól)

A visszavágókat július 25-én rendezik meg.