Az Inter szenvedett, Dzsudzsák kispadozott, Gulácsiék négyet vágtak

2014.10.23. 21:03
Szem a labdán – Anthony Taylor igyekezett jól vezetni az Inter–St.-Étienne mérkőzést (Fotók: Reuters)
A labdarúgó Európa-liga 3. fordulójában megszenvedett az Internazionale odahaza a St.-Étienne csapatával, a végén az egy pontnak is örülhetett, míg a Tottenham győztesen hagyta el a pályát az Aszterasz ellen. Dzsudzsák Balázs a kispadról figyelhette csapata, a Dinamo Moszkva portugáliai győzelmét, Gulácsi Péter viszont végigvédte a Dinamo Zagreb elleni találkozót, amelyen kétszer kapitulált ugyan, de így is három ponttal gazdagodott együttese.

A-CSOPORT

Villarreal–Zürich
A Villarreal magabiztos győzelmet aratott a Zürich felett, de csak a második félidőben vált fölényessé a sikere. Cani korai gólja után Marco Schönbächler jóvoltából az első játékrész hajrájában egyenlítettek a svájciak, a szünet után azonban egyértelművé lett, melyik a jobb csapat. A spanyolok a fordulást követően három perc alatt kétszer is beköszöntek – Luciano Vietto és Bruno Soriano volt eredményes –, majd pályára lépett Giovani dos Santos, aki szűk tíz perccel a vége előtt kialakította a végeredményt. A „sárga tengeralattjáró" győzelmének köszönhetően maradt a csoport élén.

Mönchengladbach–Apollon Limasszol
Sokáig csak Branimir Hrgotáról és Ibrahima Traoréról szólt a meccs, hiszen a két támadó egymással rúgatta a gólokat. A svéd futballista egyszer, míg guineai csapattársa kétszer vette be az Apollon kapuját, ezzel a németek a hajrában már háromgólos előnyben futballozhattak. Ezzel azonban még nem volt vége, mert Thorgan Hazard sem szeretett volna hátrányba kerülni a kanadai táblázaton – ennek érdekében kiosztott egy gólpasszt Patrick Herrmann-nak, majd ő maga is beköszönt. Az ebben a szezonban minden frontot figyelembe véve még veretlen Mönchengladbach megelőzte a ciprusiakat, és a csoportkör feléhez érve továbbjutásra áll.

EURÓPA-LIGA
A-CSOPORT,
3. FORDULÓ
Mönchengladbach–Apollon Limassol 5–0 (I. Traoré 11., 67., Hrgota 56., Herrmann 83., T. Hazard 90.)

Villarreal–FC Zürich 4–1 (Cani 6., Vietto 57., B. Soriano 60., G. dos Santos 78., ill. Schönbächler 43.)

FC Bruges–FC Köbenhavn
Sokáig semmi, aztán két gól. A koppenhágaiak a 89. percben előnybe kerültek, mégis csak egy ponttal gazdagodtak, mivel a 92. percben a spanyol Víctor Vázquez egyenlített.

Torino–HJK Helsinki
A Torino megérdemelt győzelmet aratott a szerzett gól és pont nélkül álló HJK ellen. Az olaszok első találatát Cristian Molinaro szerezte, a második félidőben Amauri hálószaggató találattal állította be a 2–0-s végeredményt.

EURÓPA-LIGA
B-CSOPORT,
3. FORDULÓ
FC Bruges–FC Köbenhavn 1–1 (V. Vázquez 92., ill. Amartey 89.)
Torino–HJK Helsinki 2–0 (Molinaro 35., Amauri 58.)

Tottenham–Aszterasz
A meccs előtt a C-csoportot a görög Aszterasz Tripolisz vezette, és sokan úgy vélték Görögországban, hogy akár meg is csípheti a Tottenhamet Londonban. Hát, nem így történt. Nagyon nem...

Az már mindjárt a meccs elején látszott, hogy nagyon lelkes és ügyes az Aszterasz, de képességek dolgában jobban van felvértezve a Tottenham. Ráadásul még 13 perc sem telt el, amikor Kane távoli lövésével megszerezte a vezetést a hazai csapat. 1–0

Ezzel az Aszterasz támadásra volt kényszerítve, de ennek a kényszernek csak módjával tudott engedelmeskedni a görög csapat, mert a hazaiak nyomtak. Ennek ellenére a 28. percben majdnem egyenlítettek a vendégek, de Parra kihagyta a lehetőséget. Nem úgy Lamela, aki a 29. percben 17 méterről jobbal, szenzációs mozdulattal csavarta a kapu bal oldalába a Tottenham második gólját. 2–0

A második félidőre úgy jött ki az Aszterasz, hogy ha törik, ha szakad, ki fog egyenlíteni. Egymás után jöttek a szögletek a hazai kapu elé, de Llorist nem dolgoztatták meg a vendégek.

Aztán alighogy kijött a szorításból a Tottenham, máris belőtte a harmadik gólt. A 66. percben négy ember között húzogatott Lamela a tizenhatoson belül, majd lőtt, de a lövés lepattant egy védőről, csakhogy éppen vissza Lamelához, aki meg sem várta, hogy leessen a labda, és kilenc méterről ballal azonnal a rövid sarkot vette célba, és mivel Kosicky semmit sem látott a védőktől, ki is kötött a kapuban a Tottenham harmadik gólja. 3–0

Támadásban maradt a Spurs, és a 75. percben újabb góllal örvendeztette meg híveit. Dembélé lőtt 16 méterről a jobb alsó sarok irányába, Kosicky ügyetlenül védett, kipattant róla a labda, éppen az ott ólálkodó Kane elé, aki néhány lépésről a hálóba passzolt. 4–0

Öltönyös hajléktalan? Nem, ő Slaven Bilic, a Besiktas edzője

Az Aszterasz összeomlott, a londoni csapat pedig újabb gólt ért el a 81. percben. Kane lőtt 10 méterről a rövid sarokra, szépen mentett az előtte álló védő, de a kipattanó tovább csorgott az alapvonal felé. Fazio nem hagyta, hogy kimenjen, középre ívelt, ahol érkezett Kane, és 7 méterről a hálóba fejelt. Mesterhármas. 5–0

Ezzel még nem volt vége a gólfesztiválnak, csakhogy a következő találatot az Aszterasz szerezte, mivel Lloris talán fölöslegesen kiállíttatta magát. A kaputól 17 méterre megítélt szabadrúgást Barrales végezte el, nem túl erős lövését azonban a kapuba beálló Kane beügyetlenkedte a hálóba. 5–1

Sima ügy volt, simán nyert a Tottenham, így az Aszterasz a harmadik helyre csúszott a csoportban.

Partizan Beograd–Besiktas
A Tottenhammel és az Aszterasszal is ikszelő Besiktas a harmadik fordulóban a csoport utolsó helyén szerénykedő Partizanhoz látogatott. A törökök Szerbiában semmit sem bíztak a véletlenre, és már a 18. percben előnybe kerültek a 30-szoros osztrák válogatott Veli Kavlak találatával. A fordulás után aztán jött a henger: a Chelsea-től a nyáron érkezett Demba Ba, valamint Oguzhan Özyakup és Göhan Töre is betalált, beállítva a 0–4-es végeredményt.

EURÓPA-LIGA
C-CSOPORT,
3. FORDULÓ
Partizan Belgrad–Besiktas 0–4 (Kavlak 18., Ba 45., Özyakup 52., Töre 54.)

Tottenham Hotspur–Aszterasz Tripolisz 5–1 (Kane 13., 76., 82., Lamela 30., 66., ill. Barrales 89.)

Salzburg–Dinamo Zagreb
A mesterhármast jegyző Alan vezérletével a Gulácsi Péterrel felálló Salzburg hazai pályán 4–2-re megverte a hajrában magára találó Dinamo Zagrebet. A triplázó brazil mellett a „Salzburg Fellainije", a bozontos hajú André Ramalho is betalált, míg a horvátok részéről Arijan Ademi, valamint a Manchester United kölcsönjátékosa, Ángelo Henríquez mattolta a magyar kapust, aki mindkét esetben tehetetlen volt, a Dinamo szép gólokkal kozmetikázott az eredményen. Ponto(ka)t azonban ez nem ért, Gulácsi csapata érvényesítette a papírformát, és átvette a vezetést a kvartettben.

Celtic–Astra Giurgiu
Vért izzadt, de otthon tartotta a három pontot a Celtic az Astra Giurgiu ellen. A gólcsap a hajrában nyílt ki, amikor Sztefan Scsepovics „léces" fejesével előnybe kerültek a kelták, akik négy perccel később Stefan Johansen lövésével megduplázták fórjukat – a norvég futballista kísérlete is a kapufáról pattant a kapuba. A románok szinte azonnal válaszoltak Gabriel Enache találatával, de az egyenlítésre már nem futotta az erejükből.

EURÓPA-LIGA
D-CSOPORT,
3. FORDULÓ
Celtic–Astra Giurgiu 2–1 (Scsepovics 73., Johansen 79., ill. Enache 81.)

Salzburg–Dinamo Zagreb 4–2 (Alan 14., 45., 52., Ramalho 49., ill. Ademi 81., A. Henriquez 89.)

Estoril–Dinamo Moszkva
A Dinamo Moszkva többek között Dzsudzsák Balázzsal, Kevin Kuranyival és Jurij Zsirkovval a kispadján kezdte a találkozót, amelynek első játékrésze nem hozott gólt. A második már igen, nem is akármilyet, Alekszandr Kokorin 25 méteres lövése kétkapufás találatot eredményezett. Az Estoril a 74. percben megkapta az esélyt az egyenlítésre, de Kléber kihagyta a Douglas kezezése miatt megítélt 11-est. Zsirkov és Kuranyi végül játéklehetőséget kapott, és a 80. percben előbbi biztosította be a moszkvaiak győzelmét egy fejessel, Yohan Tavares 95. percben lőtt szépségdíjas gólja már csak szépségtapasz volt az Estorilnak. Dzsudzsák Balázst nem cserélte be Sztaniszlav Csercseszov.

Kokorin gólja

PSV–Panathinaikosz
A Panathinaikosz pont nélkül utazott Hollandiába, ahol úgy tűnt, hogy szintén nem terem babér a számára. A PSV Memphis Depay 43. percben szerzett góljával a 87. percig vezetett – a 20 éves holland válogatott játékos az eindhoveniek idénybeli tíz mérkőzésén kilencszer volt eredményes –, akkor azonban érkezett a csereként beálló Nikosz Karelisz, és döntetlenre mentette a meccset a vendégeknek.

EURÓPA-LIGA
E-CSOPORT,
3. FORDULÓ
Estoril–Dinamo Moszkva 1–2 (Tavares 90., ill. Kokorin 53., Zsirkov 81.)

PSV–Panathinaikosz 1–1 (Depay 43., ill. Karelisz 87.)

Inter–St.-Étienne
Jó tízezer francia drukker kísérte el a St.-Étienne-t a milánói túrára, meglepetést várva a bajnokságban botladozó Inter ellen, míg az olaszoknál a legfontosabb hír a mérkőzés előtt Massimo Moratti távozása volt: a klub közelmúltjának leginkább meghatározó alakja lemondott tiszteletbeli elnöki posztjáról, így 19 év után elhagyta a klubot. Nem csalatkoztak szimatukban a gall szurkolók, mert az első félidőben a hazaiaktól csak az egykori St.-Étienne-játékos, Fredy Guarín iparkodott, míg a vendégektől Kévin Théophile-Catherine és Franck Tabanou többször is megdolgoztatta Juan Carrizo kapust.

A fordulást követően sem ébredt fel az Inter, ám előbb Tabanou, majd a cserecsatár, Kévin Monnet-Paquet sem volt képes kapuba találni az ötös sarkáról; igaz, Zdravko Kuzmanovics is megismételte ezt a mutatványt. Egyik háló sem rezdült meg, és az egy pontnak is tudott a végén örülni a népes gall tábor – az AS zsinórban harmadik csoportmérkőzésén is gól nélküli döntetlent játszott.

Dnipro–Qarabag
A macedón Muarem Muarem révén az azeri együttes megszerezte első gólját a csoportkörben, ezzel pedig rögtön az első győzelmét is, amivel máris továbbjutó helyen áll.