nemzetisport.hu 2019.06.17 19:18 Frissítve: 2019.06.18 08:28

El: szűkítették a Vidi, a Loki és a Honvéd ellenfeleinek körét

Akárcsak a Bajnokok Ligájában, hétfőn az Európa-ligában is kialakította a selejtező sorsolási csoportjait az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA), azaz már tudjuk, hogy egy-egy magyar résztvevő melyik öt csapatból kap ellenfelet. A Mol Vidi (július 1-jétől Mol Fehérvár) kiemeltként, a Debreceni VSC és a Bp. Honvéd nem kiemeltként várja a selejtező első fordulójának keddi sorsolását, amelynek során mindhármuknak juthat szomszédos országbeli ellenfél, de előfordulhat az is, hogy több ezer kilométeres keleti túra vár rájuk.

Ezért a serlegért indulnak csatába az Európa-liga csapatai (Fotó: AFP)

 

Ugyanez érvényes a dunaszerdahelyi DAC-ra is, amely nem kiemeltként a 7. sorsolási csoportba került, és amely elméletben a Vidit is kaphatta volna ellenfélnek – de a csoportok kialakítása után eldőlt: nem kapja.

A MOL FEHÉRVÁR (VIDI) LEHETSÉGES ELLENFELEI: Hibernians (máltai), Ruzomberok (szlovák), Akademija Pandev (északmacedón), Speranta Nisporeni (moldovai), FK Zeta (montenegrói)

A DEBRECEN LEHETSÉGES ELLENFELEI: Tobol Kosztanaj (kazah), Kukësi (albán), FCSB (román), Csukaricski (szerb), Maccabi Haifa (izraeli)

A HONVÉD LEHETSÉGES ELLENFELEI: Spartak Trnava (szlovák), Zalgiris Vilnius (litván), Fola Esch (luxemburgi), Alaskert (örmény), Olimpija Ljubljana (szlovén)

A DAC LEHETSÉGES ELLENFELEI: Apollon Limassol (ciprusi), Kajrat Almati (kazah), Ventspils (lett), Cracovia (lengyel), Dinamo Tbiliszi (grúz)

A selejtező 1. fordulójának sorsolása kedden 15.30-kor kezdődik a svájci Nyonban.

A SELEJTEZŐ 1. FORDULÓJÁNAK SORSOLÁSI CSOPORTJAI

Mindegyik csoportban a kiemeltek nem kiemelt ellenfelet kapnak.

1. CSOPORT
KIEMELTEK

FC Vaduz (liechtensteini)
Kilmarnock FC (skót)
Brann (norvég)
FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)
Malmö FF (svéd)
NEM KIEMELTEK
Shamrock Rovers (ír)
Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri)
Connah’s Quay Nomads (walesi)
KuPS Kuopio (finn)
Breidablik (izlandi)

2. CSOPORT
KIEMELTEK

Hajduk Split (horvát)
Legia Warszawa (lengyel)
Radnicski Nis (szerb)
CSZKA Szófia (bolgár)
Ordabaszi (kazah)
NEM KIEMELTEK
FC Flora
(észt)
Torpedo Kutaiszi (grúz)
UE Sant Juliá (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)
OFK Titograd (montenegrói)
Gzira United (máltai)

3. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A DEBRECEN
KIEMELTEK

Tobol Kosztanaj (kazah)
Kukësi (albán)
FCSB (román)
Csukaricski (szerb)
Maccabi Haifa (izraeli)
NEM KIEMELTEK
Milsami Orhei (moldovai)
NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Debreceni VSC (magyar)
Bananc (örmény)
Jeunesse Esch (luxemburgi)

4. CSOPORT
KIEMELTEK

Rangers FC (skót)
Bröndby IF (dán)
Cork City (ír)
Molde FK (norvég)
Crusaders FC (északír)
NEM KIEMELTEK
Progres Niederkorn
(luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
B36 Tórshavn (feröeri)
FC Inter Turku (finn)
KR (izlandi)
FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)

5. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ KIEMELTKÉNT A MOL FEHÉRVÁR (VIDI)
KIEMELTEK

Mol Fehérvár (magyar)
Zrinjski Mostar (bosnyák)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)
Neftci PFK (azeri)
Levszki Szófia (bolgár)
NEM KIEMELTEK
Hibernians
(máltai)
MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Akademija Pandev (északmacedón)
Speranta Nisporeni (moldovai)
FK Zeta (montenegrói)

6. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A BP. HONVÉD
KIEMELTEK

Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Zalgiris Vilnius (litván)
CS Fola Esch (luxemburgi)
Alaskert (örmény)
Olimpija Ljubljana (szlovén)
NEM KIEMELTEK
Csihura Szacshere (grúz)
RFS Riga (lett)
Budapest Honvéd (magyar)
FK Makedonija Szkopje (északmacedón)
Radnik Bijeljina (bosnyák)

7. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A DAC
KIEMELTEK

Apollon Limassol (ciprusi)
Kajrat Almati (kazah)
FK Ventspils (lett)
KS Cracovia (lengyel)
Dinamo Tbiliszi (grúz)
NEM KIEMELTEK
KF Teuta (albán)
La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
NK Siroki Brijeg (bosnyák)
FC DAC1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
Zalgiris Kaunas (litván)

8. CSOPORT
KIEMELTEK

Haugesund (norvég)
Aberdeen (skót)
Stjarnan (izlandi)
IFK Norrköping (svéd)
Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)
FK Riteriai (litván)
NEM KIEMELTEK
Liepaja
(lett)
Levadia Tallinn (észt)
Barry Town United (walesi) vagy Cliftonville (északír)
Saint Patrick’s (ír)
RoPS Rovaniemi (finn)
(feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)

9. CSOPORT
KIEMELTEK

Hapoel Beer-Seva (izraeli)
AEK Larnaca (ciprusi)
NK Domzale (szlovén)
Pjunik Jerevan (örmény)
Sabail FK (azeri)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
NEM KIEMELTEK
Universitatea Craiova 1948
(román)
Balzan (máltai)
KF Laci (albán)
Shkupi (északmacedón)
Petrocub Hincesti (moldovai)
JK Narva Trans (észt)

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 18. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 19.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.

 

2019.07.11 20:47:21

Európa-liga ZOMBORI ANDRÁS, SOMOGYI ZSOLT (riport), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (közvetítés), TOKICS MÁTÉ, DÓCS ÁKOS (videó)

Giuseppe Sannino együttese három kaput eltaláló lövésből és fejesből három gólt hozott össze. Aztán egy büntetőt kihagyott...

2019.07.11 15:12:56

Európa-liga NAGY ZSOLT, VAJDA GYÖRGY (riport), RUSZNÁK GYÖRGY (közvetítés)

Hiába uralták a meccset a szünet után, nem tudták kicsikarni a győzelmet a dunaszerdahelyiek.

2019.07.11 19:55:58

Európa-liga BODNÁR ZALÁN (riport), BACSKAI JÁNOS (közvetítés)

Öt gólt vágott az FK Zetának Montenegróban a fehérvári csapat, Nego triplázott, a visszavágó csak formalitás.

2019.07.11 18:13:06

Európa-liga BERECZKY ATTILA (riport), HATÁR DÁVID (közvetítés)

Varga Kevin duplázott, valamint a nyáron szerződtetett nigériai csatár is betalált.

2019.07.11 11:45:40

Európa-liga P. K.

Fehérváron a klub neve gyakrabban változik, mint az alapcsapat. Ma kezd a DAC is.