BACSKAI JÁNOS 2019.08.15 23:35 Frissítve: 2019.08.16 00:02

El: Bölöni és Szalai Attila klubja még küzd a csoportkörért

Zárult a labdarúgó Európa-liga harmadik selejtezőköre, kettős győzelemmel jutott tovább Szalai Attila csapata, az Apollon Limassol, ezenkívül a BATE, a Partizan Beograd és a Debrecent kétszer is megverő Torino csapata is küzdhet még a csoportkörért, akárcsak a nevesebb klubok közül a PSV, a Wolverhampton és a Korcsmár Zsolt gárdáját oda-vissza megverő Rangers.

Nagyon feldobta az El-szereplés a frankfurti publikumot (Fotók: AFP)


Nem a legjobban kezdődött Szalai Attila és csapata, az Apollon Limassol számára az Austria Wien elleni visszavágó, mert nagy védelmi hiba után vezetést szereztek az osztrákok, ám még a szünet előtt egyenlített a Monaco-nevelés togói szélső, Serge Gakpé, majd még kétszer betaláltak a ciprusiak.

A Szpartak Moszkva sem sokkal jobban kezdett, de egy bombagól után az orosz csapathoz a nyáron érkező világbajnok, a német André Schürrle is betalált, majd kikapott, és kiesett a svájci FC Thun.





A Feyenoord sokgólos vezetés után adott egy gólt udvariasan a házigazda Dinamo Tbiliszinek, de ez is bőven belefért. Izgalmas hajrá után ment tovább a Partizan Beograd és a CSZKA Szófia ellen a Zorja Luhanszk; az előző körben a Debrecent kétszer megverő Torino a hazai henger után döntetlenre adta a fehérorosz Sahcjor Szalihorszk otthonában, csak Simone Zazának akadtak kellemetlenségei a kényelmes továbbjutás ellenére is.

Elgondolkodtató, hogy a Bajnokok Ligájából a Ferencváros miatt „lecsorgó” máltai Valletta FC két mérkőzésen kilenc (!) gólt kapott a kazah Asztanától, a Vallettán 4–2-es összesítéssel túljutó Fradi ellenfele az El-csoportkörért folyó párharcban az izraeli Maccabi Tel-Avivot kiütő litván Suduva lesz. Kilenc góllal, díszlépésben jutott a következő körbe a Ludogorec is; a nap egyik rangadóján ellenben a török Trabzonspor összesítésben egy góllal kerekedett felül a Sparta Prahán; búcsúzott a Budapest Honvéd ellen gyalázatos körülmények között továbbjutó román csapat is, az Universitatea Craiova az AEK Athén ellen már nem rendezett tűzijátékot...

 

 

A Bruma, Donyell Malen, Steven Bergwijn csatárhármassal kezdő PSV-nek elég volt odahaza gól nélküli döntetlen a norvég Haugesund ellen, az Eintracht Frankfurt az idegenbeli öt nulla után odahaza csak egy nullára verte meg a Mol Fehérvár FC rémét, a liechtensteini FC Vaduzt.

Ezt a szurkolást hagyta ki a fehérvári csapat

 

Az az egy gól azért elég tetszetős volt

 

A Patrick Cutrone, Pedro Neto csatárkettőssel felálló, majd azt a Raúl Jiménez, Diogo Jota támadóduóra váltó Wolverhampton odahaza is négy nullára győzte le a Pjunik Jerevant, az Espanyol meg megállt két három nullás sikernél a Luzern ellen.

A Midtjyllandban légióskodó Korcsmár Zsolt csapata kétgólos hátrányból indult a Rangers elleni skóciai visszavágón, és ott sok siker nem várt a dánokra, mert 3–1-re a kék mezesek diadalmaskodtak, összesítésben hét gólt vágva. A magyar játékos sérülése miatt nem léphetett pályára.

Így örültek a továbbjutásnak a Trabzonspor játékosai

 

 
EURÓPA-LIGA ADATBANK
MAGYAR FUTBALLISTÁK KÜLFÖLDÖN

Korhut Mihály csapata, a görög Arisz az előző héten belefutott egy háromgólos pofonba Norvégiában, de odahaza javított, ugyanis a 90. perc után három nullára vezetett. A magyar válogatott balhátvéd az első félidőben sárga lapot kapott, majd a 104. percben lecserélték, az argentin karmester, Martín Tonso állt be a helyére, ugyanis a Molde gólt szerzett, és továbbjutásra állt. Mindent egy lapra tettek fel a déliek, de kihagyták a helyzeteiket, így kiestek.

Bölöni László csapata, a Royal Antwerp 2–1-re kikapott ugyan Plzenben, de az előző heti 1–0-s sikernek köszönhetően továbbment. A belgák a hosszabbításban harcolták ki a következő körbe jutást, a nagyon fontos gólt a 33 éves támadó, a csapat legértékesebb és legismertebb játékosa, Dieumerci Mbokani szerezte.

A Bajnokok Ligájától búcsúzó Ferencváros a litván Suduvával találkozik a csoportkörért rendezendő rájátszásban, ERRŐL A PÁRHARCRÓL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 3. KÖR, VISSZAVÁGÓ
Trabzonspor (török)–Sparta Praha (cseh) 2–1
Továbbjutott: a Trabzonspor, 4–3-as összesítéssel
The New Saints (walesi)–Ludorogec (bolgár) 0–4
Továbbjutott:
a Ludogorec, kettős győzelemmel, 9–0-s összesítéssel
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–IFK Norrköping (svéd) 3–1
Továbbjutott: a Hapoel Beer-Seva, 4–2-es összesítéssel
Valletta FC (máltai)–Asztana FK (kazah) 0–4
Továbbjutott: az Asztana, kettős győzelemmel, 9–1-es összesítéssel
FC Viktoria Plzen (cseh)–Royal Antwerp (belga) 2–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Royal Antwerp, 2–2-vel, idegenben szerzett góllal
AEK Athén (görög)–Universitatea Craiova (román) 1–1
Továbbjutott: az AEK Athén, 3–1-es összesítéssel
PSV Eindhoven (holland)–Haugesund (norvég) 0–0
Továbbjutott: a PSV, 1–0-s összesítéssel
Arisz (görög)–Molde (norvég) 3–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Molde, 4–3-as összesítéssel
Strasbourg (francia)–Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 1–0
Továbbjutott: a Strasbourg, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
AZ Alkmaar (holland)–Mariupol (ukrán) 4–0
Továbbjutott: az Alkmaar, 4–0-s összesítéssel
Gent (belga)–AEK Larnaca FC (ciprusi) 3–0
Továbbjutott: a Gent, 4–1-es összesítéssel
Eintracht Frankfurt (német)–FC Vaduz (liechtensteini) 1–0
Továbbjutott: a Frankfurt, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Sporting Braga (portugál)–Bröndby (dán) 3–1
Továbbjutott: a Braga, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel
Wolverhampton Wanderers (angol)–Pjunik Jerevan (örmény) 4–0
Továbbjutott: a Wolverhampton, kettős győzelemmel, 8–0-s összesítéssel
Rangers FC (skót)–FC Midtjylland (dán) 3–1
Továbbjutott: a Rangers, kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel
Aberdeen FC (skót)–HNK Rijeka (horvát) 0–2
Továbbjutott: a Rijeka, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
Espanyol (spanyol)–Luzern (svájci) 3–0
Továbbjutott: az Espanyol, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Suduva (litván)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2–1
Továbbjutott: a Suduva, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
BATE (fehérorosz)–FK Sarajevo (bosnyák) 0–0
Továbbjutott: a BATE, 2–1-es összesítéssel
AIK (svéd)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–1
Továbbjutott: az AIK, 3–2-es összesítéssel
Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)–Torino FC (olasz) 1–1
Továbbjutott: a Torino, 6–1-es összesítéssel
Apollon Limassol FC (ciprusi)–Austria Wien (osztrák) 3–1
Továbbjutott: az Apollon Limassol, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Mladá Boleslav (cseh)–FCSB (román) 0–1
Továbbjutott: az FCSB, 1–0-s összesítéssel
Malatyaspor (török)–Partizan (szerb) 1–0
Továbbjutott: a Partizan, 3–2-es összesítéssel
Zrinjski Mostar (bosnyák)–Malmö FF (svéd) 1–0
Továbbjutott: a Malmö FF, 3–1-es összesítéssel
Zorja Luhanszk (ukrán)–CSZKA Szófia (bolgár) 1–0
Továbbjutott: a Zorja Luhanszk, 2–1-es összesítéssel
Bnei Jehuda (izraeli)–Neftci PFK (azeri) 2–1
Továbbjutott: a Bnei Jehuda, 4–3-as összesítéssel
HJK (finn)–Riga FC (lett) 2–2
Továbbjutott:
a Riga FC, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Feyenoord (holland) 1–1
Továbbjutott: a Feyenoord, 5–1-es összesítéssel
Szpartak Moszkva (orosz)–FC Thun (svájci) 2–1
Továbbjutott: a Szpartak Moszkva, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel

4. FORDULÓ (PLAYOFF)
BAJNOKI ÁG

SUDUVA (litván)–FERENCVÁROS
1. MÉRKŐZÉS – AUGUSZTUS 22., CSÜTÖRTÖK
19.00:
Suduva (litván)–Ferencváros
Marijampole, Suduva Stadion (Tv: M4 Sport)
VISSZAVÁGÓ – AUGUSZTUS 29., CSÜTÖRTÖK
20.00:
Ferencváros–Suduva (litván)
Budapest, Groupama Aréna (Tv: M4 Sport)

A további párosítás
FC Köbenhavn (dán)–Riga FC (lett)
Celtic (skót)–AIK (svéd)
Ararat-Armenia (örmény–F91 Dudelange (luxemburgi)
Ludorogec (bolgár–Maribor (szlovén)
Linfield FC (északír)–Qarabag (azeri)
Slovan Bratislava (szlovák)–PAOK (görög)
Asztana FK (kazah)–BATE Boriszov (fehérorosz)

NEM BAJNOKI ÁG
Torino FC (olasz)–Wolverhampton Wanderers (angol)
Legia Warszawa (lengyel)–Rangers FC (skót)
FCSB (román)–Vitória Guimaraes (portugál)
PSV Eindhoven (holland)–Apollon Limassol FC (ciprusi)
AEK Athén (görög)–Trabzonspor (török)
Feyenoord (holland)–Hapoel Beer-Seva (izraeli)
Gent (belga)–HNK Rijeka (horvát)
Espanyol (spanyol)–Zorja Luhanszk (ukrán)
Partizan (szerb)–Molde (norvég)
Braga (portugál)–Szpartak Moszkva (orosz)
Malmö FF (svéd)–Bnei Jehuda (izraeli)
Strasbourg (francia)–Eintracht Frankfurt (német)
AZ Alkmaar (holland)–Royal Antwerp (belga)

Az első mérkőzéseket augusztus 22-én, a visszavágókat augusztus 29-én rendezik meg.

 

2019.09.20 23:30:01

Európa-liga THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Mégis, lehetett volna szebb is talán.

2019.09.19 12:56:42

Európa-liga H. D.

Solskjaer több saját nevelésű játékosnak is lehetőséget adott, az MU egy góllal nyert.

2019.09.19 20:31:47

Európa-liga Borbola Bence (Barcelona, összefoglaló), Szabó Miklós (Barcelona, fotó), Bacskai János (percről percre)

1–1 az Espanyol ellen: magyar csapat először játszott döntetlent Barcelonában európai kupameccsen.

2019.09.19 12:46:50

Európa-liga H. D.

A németeknek a győzelemre is megvolt az esélyük, ám Unai Emery csapata végül kiütötte őket.