A nápolyi De Guzmán volt a Young Boys réme

2014.11.06. 21:02
Az első nápolyi gól pillanata (Fotó: Reuters)
A Fiorentina döntetlennel, a Legia Warszawa újabb egygólos győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Európa-liga csoportköréből. A Napoli a holland Jonathan De Guzman mesterhármasával verte meg a Young Boyst, az Everton és a címvédő Sevilla pedig szintén három gólt szerezve tartotta otthon a három pontot.

G-CSOPORT

DZSUDZSÁKÉK ÉS GULÁCSIÉK A LEGJOBB 32 KÖZÖTT
A 19 órás mérkőzésekről itt olvashat.

Feyenoord–HNK Rijeka
20 perc alatt lerendezte a találkozót a Feyenoord, a nyolcadik percben Karim el-Ahmadi találatával szerezte meg a vezetést, majd nem sokkal később Lex Immers növelte kétgólosra előnyét. A hátra lévő időben nem változott az eredmény, 2–0-ra nyertek a hollandok.

Sevilla–Standard Liege
A címvédő a 18. percben szerezte meg a vezetést, egy szögletet követően Kevin Gameiro bólintott a hálóba. A 32. percben azonban egyenlítettek a vendégek Paul-José M'Poku révén. A szünet előtt José Antonio Reyes góljával visszavette a vezetést a Sevilla, a második játékrészben pedig a csereként beálló Carlos Bacca révén növelte azt, így 3–1-re nyert.

Feyenoord (holland)–Rijeka (horvát) 2–0 (2–0)
G: el-Ahmadi (9.), Immers (20.)
Sevilla (spanyol)–Standard Liege (belga) 3–1 (2–1)
G: Gameiro (19.), Reyes (41.), Bacca (90.), ill. M'Poku (32.)

Everton–Lille
Nem olyanra sikerült a Lille 100. európai kupamérkőzése, amilyenre a franciák szerették volna, ugyanis a házigazda Everton könnyedén győzött ellenük. Furcsa összecsapást láthatott a Goodison Park közönsége, és nemcsak azért, mert a klub történetének során először látogatott el oda francia egyesület, hanem azért is, mert látványos támadásokat és szép gólokat is tartogatott a mérkőzés – de sok-sok üresjáratot is.

Az első félidőben Aiden McGeady két gólpassza után tulajdonképpen el is dőlt a három pont sorsa: előbb Leon Osman, majd Phil Jagielka használta ki a vendégvédők pillanatnyi figyelmetlenségét; aztán a fordulást követően a nagy kedvvel futballozó Steven Naismith is betalált. De motiváltan futballozott az egész Everton, ahogyan azt a menedzser, Roberto Martínez ígérte a mérkőzés előtt.

Muhamed Besic a kispadon kezdett, amikor lesérült a második félidő dereként Gareth Barry, nem a bosnyák állt be helyére, hanem Darron Gibson. Végül jó tíz percre pályára lépett a végén az exferencvárosi is, James McCarthyt váltva.

Fontos győzelmet aratott tehát az Everton, de még nem jutott tovább, a Lille-nek pedig el kell fogadnia, hogy jelenlegi formájában nincs helye az El legjobb 32-je között.

Wolfsburg–Krasznodar
Az első félidőt felejtsük el gyorsan, mert remek második játékrészt produkáltak a felek, hat gól is született. Szűk negyedóra alatt Aaron Hunt duplázott, majd Wánderson szépített, Joshua Guilavogui góljával azonban újra kettővel mentek a németek. A gólok sorának azonban nem volt vége, a találkozó végén Nicklas Bendtner duplázott még (az elsőt tizenegyesből szerezte), 5–1-re nyert a Wolfsburg.

Everton (angol)–Lille (francia) 3–0 (2–0)
G: Osman (27.), Jagielka (42.), S. Naismith (61.)
Wolfsburg (német)–FK Krasznodar (orosz) 5–1 (0–0)
G: Hunt (47., 57.), Guilavogui (73.), Bendtner (89., 91. – az elsőt tizenegyesből), ill. Wanderson (72.)

Napoli–Young Boys

A Bernben elszenvedett kétgólos vereséget háromgólos győzelemmel bosszulta meg hazai pályán a Napoli, amely Joanthan De Guzmán mesterhármasával múlta felül a Young Boyst.

A délolasz csapat több kulcsembere, Higuaín, Callejón és Albiol nélkül futott ki a San Paolo gyepére, ennek ellenére már az első félidőben nyomás alá tudta helyezni svájci ellenfelét. A jég az első félidő ráadásában tört meg, a nyáron a Swansea-tól kölcsönben igazolt De Guzmán a tizenhatos csücskéről gyönyörűen tekert a hosszú felsőbe (1–0).

A szünet után 10 perccel növelni tudta előnyét az olasz csapat, De Guzmán duplázta meg góljai számát, a találatot előkészítő Zapatát külön dicséret illeti (2–0). A hajrában egy ajándék labdát kihasználva triplázni tudott a holland, megszerezve karrierje első mesterhármasát és beállítva a 3–0-s végeredményt, ami a végelszámolásnál még jól jöhet Rafa Benítezéknek.

Sparta Praha–Slovan Bratislava

A cseh–szlovák csatát nagyon könnyedén nyerte meg a Sparta. David Lafata már a 29. percben előnyhöz juttatta a hazaiakat, Ladislav Krejcí találatával kettő lett az előnyük, Costa Nhamoinesuéval már három, a 4–0-s végeredmény pedig Lafata újabb góljával alakult ki.

Napoli (olasz)–Young Boys (svájci) 3–0 (1–0)
G: De Guzmán (45+2., 65., 83.)
Sparta Praha (cseh)–Slovan Bratislava (szlovák) 4–0 (2–0)
G: Lafata (29., 84.), Krejcí (32.), Nhamoinesu (75.)

Dinamo Kijev–Aalborg
A forduló előtt egyaránt hatpontos csapatok csatájában sokáig nem született gól, a hazaiak hiába játszottak fölényben, elpuskázták helyzeteiket, a 68. percben pedig Aleksandar Dragovic kiállítása után emberhátrányba kerültek. A kijeviek azonban tíz emberrel is kiharcolták a három pontot: Domagoj Vida két perccel a piros lap után bevette a dán kaput, majd a hosszabbításban Oleh Huszev bebiztosította a győzelmüket.

Rio Ave–Steaua Bucuresti
A hazaiak eddig nem szereztek pontot a csoportban, ezúttal azonban Diego Lopes fejesével vezetéshez jutottak. A Steaua ugyanakkor nem játszott alárendelt szerepet a meccsen, Lucian Sanmartean 17 méteres szabadrúgása alig szállt fölé, a 61. percben pedig Claudiu Keserü briliáns befejezéssel egyenlített. A hajrá előtt viszont büntetőhöz jutott a portugál együttes, Diego Lopes duplázott, s a Rio Ave közel járt a győzelemhez, ám a 94. percben – már emberelőnyben – Lucian Filip begyötörte az egyenlítő gólt – a portugál együttes maradt nyeretlen.

Dinamo Kijev (ukrán)–AaB Aalborg (dán) 2–0 (0–0)
G: Vida (70.), Huszjev (93.)
Kiállítva: Dragovic (68.)
Rio Ave (portugál)–Steaua Bucuresti (román) 2–2 (1–0)
G: Diego Lopes (35., 77. – a másodikat tizenegyesből), ill. Keserü (61.), Filip (94.)

Fiorentina–PAOK

A firenzei csapatban szeptember óta először volt kezdő Mario Gomez, ám sokáig a német csatár és a társai sem tudtak betalálni. A meccsnek 7–0-s gólkülönbséggel nekivágó liláknak a döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz, tíz perccel a vége előtt azonban a PAOK bevette a kapujukat. A makulátlan mérlegének búcsút inthetett a Fiorentina, a továbbjutást azonban sikerült bebiztosítani, Manuel Pasqual ugyanis a 88. percben gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt.

Guingamp–Dinamo Minszk
A Guingamp védelme másodszor is tökéletesen zárt a minszkiek ellen, hazai pályán pedig a francia csapat már képes volt mattolni a Dinamót. A Guingamp az első és a második félidő végén is eredményes volt.

Fiorentina (olasz)–PAOK (görög) 1–1 (0–0)
G: Pasqual (88.), ill. Martens (81.)
Guingamp (francia)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 2–0 (1–0)

Legia Warszawa–Metaliszt Harkiv
A csoportot vezető Legia először kapott gólt a főtáblán, ám könnyen lehet, hogy Vaszil Kobin ollózását még néhány lengyel szurkoló is megtapsolta az első félidő közepén. A szépségdíjas gólra nem sokkal később jött a válasz a hazaiaktól, amikor Marek Saganowskiról maradtak le az ukránok, a veterán csatár pedig a hálóba fejelt. A lengyel csapat azonban megállíthatatlan ebben a szezonban, és a meccs végén jött a negyedik egygólos győzelmet jelentő találat egy kontra végén Ondrej Dudától. A Legia továbbmasírozott az egyenes kieséses szakaszba.

Lokeren–Trabzonspor
Belgiumban már öt perc után gólnak örülhettek a hazai szurkolók, Ayanda Patosi adta meg az alaphangot a mérkőzésnek, amelynek zenéje – a gólt leszámítva – mégis a vendégek számára lehetett kedvesebb. A Trabzonspor igyekezete az első félidő ráadásában érett góllá, Mustapha Yatabaré lövését még blokkolták, Majeed Warris azonban jól reagált a lepattanóra. A döntetlennel a törökök kerültek kedvezőbb helyzetbe, hiszen megmaradt hárompontos fórjuk a Lokerennel szemben.

Legia Warszawa (lengyel)–Metaliszt Harkiv (ukrán) 2–1 (1–1)
G: Saganowski (29.), Duda (84.), ill. Kobin (22.)
Lokeren (belga)–Trabzonspor (török) 1–1 (1–1)