Dzsudzsákék és Gulácsiék bejutottak a legjobb 32 közé

2014.11.06. 17:55
Dzsudzsák Balázsnak (jobbra) nem volt könnyű a portugál védők között (Fotó: Reuters)
Csütörtökön a labdarúgó Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában a Dzsudzsák Balázst foglalkoztató Dinamo Moszkva Kevin Kuranyi góljával legyőzte a portugál Estorilt, így elsőként jutott a legjobb 32 csapat közé. A D-csoportban Gulácsi Péter csapata, a Salzburg a mesterhármasig jutó Jonatan Soriano vezetésével 5–1-re kiütötte idegenben a zágrábi Dinamót, és ezzel szintén továbbjutott csoportjából.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

A-CSOPORT

Apollon Limassol–Mönchengladbach

Mi tagadás, mindenki fölényes német győzelmet várt Cipruson, de a hazaiak derekasan ellenálltak az első félidőben, sőt, még helyzetek is akadtak előttük. A szünet után aztán Thorgan Hazard remek passza után Raffael betalált, majd a végén a csereként beállt Patrick Herrmann, André Hahn kettős is összehozott egy gólt. Győzelmével az élre ugrott csoportjában a Borussia.

FC Zürich–Villarreal

Svájcban potyogtak a gólok, különösen a 19. és a 29. perc között, amikor a forduló előtt listavezető spanyolok kétszer is vezetést szereztek, de az eddig csupán egyetlen pontot gyűjtő hazaiak három góllal válaszoltak! Bár nem volt híján a találkozó ezt követően sem a kapu felületére tartó lövéseknek, a vendégek kétszer is megrezgették a kapufát, ám újabb gól már nem esett. A hajrában igazságosan mindkét fél kihagyott egy-egy helyzetet – első csoportbeli sikerével tovább élnek az FC Zürich továbbjutási reményei.

Apollon Limassol (ciprusi)–Mönchengladbach (német) 0–2 (0–0)
G: Raffael (56.), Herrmann (95.)
FC Zürich (svájci)–Villarreal (spanyol) 3–2 (3–2)
G: Etoundi (21.), Djimsiti (26.), Chikhaoui (29.), ill. Pina (20.), Moreno (24.)

HJK–Torino

A csoport finnországi meccse hozta a nap egyik meglepetését, hiszen a csoportkörben eddig gólt sem szerző HJK legyőzte hazai, havas-jeges pályáján a forduló előtt a kvartett élén álló Torinót. A vendégeket zavarhatták az északi körülmények, erre utal, hogy rendkívül sok pontatlanság csúszott lövéseikbe, hiába támadtak a „bikák”, a kaput a legritkább esetben sikerült eltalálni. Ezzel szemben a másik oldalon a 60. percben Gideon Baah estében megtalálta a labdát az ötösön belüli tülekedés során, majd a hajrában egy másik védő, Valtteri Moren is gólt szerzett, így Fabio Quagliarella a hosszabbításban hiába értékesített egy kipattanót, az már csak szépségtapasznak volt.

Köbenhavn–Bruges

A csoport másik meccsén Koppenhágában váratlanul könnyedén jutott három ponthoz a Bruges, amelyben az izraeli Lior Refaelov már a 36. percre triplázott – a belga csapat 4–0-s sikerét Ruud Vormer tette teljessé. A vendégek a csoport élére álltak.

FC Köbenhavn (dán)–Club Brugge (belga) 0–4 (0–3)
G: Refaelov (7., 30., 36.), Vormer (60.)
HJK Helsinki (finn)–Torino (olasz) 2–1 (0–0)
G: Baah (60.), Moren (81.), ill. Quagliarella (90.)

Aszterasz Tripolisz–Tottenham

Az első félidőben eldöntötte a találkozót az angol csapat. A 36. percben a londoniak büntetőhöz jutottak, melyet Andros Townsend értékesített. Az angol középpályás hat perccel később előkészítő szerepben tündökölt, Harry Kane-t szolgálta ki, aki a hálóba fejelt. A második játékrészben sokáig nem született gól, a 90. percben azonban az argentin Federico Fazio szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítéllt, a védőt kiállította, a honfitárs Jerónimo Barrales pedig nem hibázta el a tizenegyest, de így is 2–1-re nyert a Tottenham.

Besiktas–Partizan Beograd

Nulla nullás első félidőt követően Demba Ba az 57. percben törte meg a gólcsendet, a szenegáli támadó négy perccel később pedig újra betalált. A kétgólos hátrányba kerülő vendégek nem adták fel, és a 77. percben Szasa Markovics révén szépítettek, de a három pont így is a Besiktasé maradt, a belgrádiak pedig kiestek az Európa-ligából.

Aszterasz Tripolisz (görög)–Tottenham (angol) 1–2 (0–2)
G: Barrales (90. – tizenegyesből), ill. Townsend (36. – tizenegyesből), H. Kane (42.)
Kiállítva: Fazio (89.)
Besiktas (török)–Partizan Beograd (szerb) 2–1 (0–0)
G: D. Ba (57., 62. – az elsőt tizenegyesből), ill. Markovics (78.)

Astra–Celtic

A mérkőzés első gólját a vendégek szerezték, a 32. percben Stefan Johansen révén. A győzelmet azonban nem tudták megszerezni, a 79. percben William egyenlített, így megosztoztak a pontokon a csapatok, az Astra azonban ezzel az eredménnyel elbúcsúzott az Európa-liga-folytatástól.

Dinamo Zagreb–Salzburg

A Salzburg Gulácsi Péterrel a kezdőben azért ment Zágrábba, hogy ha egy mód van rá, máris továbbjusson az Európa-liga D-csoportjából. Az első félidőben jórészt a vendégek akarata érvényesült, a magyar kapusnak alig akadt dolga. A sok szabálytalansággal tarkított meccsbe Soriano gólja hozott némi színt, mert a 40. percben szép lövéssel vette be Eudardo kapuját.

A második félidő sokáig csak a sárga lapok miatt volt színes, de aztán felpörögtek az események, és elkezdtek potyogni a gólok. Előbb az 59. percben Kampl növelte az osztrák előnyt, de egy perccel később Henríquez révén visszajött a meccsbe a Dinamo. Mielőtt azonban túlságosan vérszemet kaptak volna a hazaiak, Soriano lesgyanús szituációból újra kettőre növelte az előnyt, majd Bruno lőtt szépségdíjas támadás után a Dinamo kapujába. A Salzburg azért egy ötödiket is rúgott Soriano révén, csak hogy meglegyen a mesterhármas. Az 5–1-es sikerrel eldőlt, hogy a Salzburg már továbbjutott.

Astra (román)–Celtic (skót) 1–1 (0–1)
G: William Amorim (79.), ill. Johansen (32.)
Kiállítva: Laban (92.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Salzburg (osztrák) 1–5 (0–1)
G: Henríquez (60.), ill. Jonatan Soriano (40., 64., 85.), Kampl (59.), Bruno (72.)

Dinamo Moszkva–Estoril

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Dinamo Moszkva azzal a tudattal lépett pályára a portugál Estoril ellen, hogy 100 százalékos mérlege megóvása mellett a továbbjutásért is játszik – Dzsudzsák Balázzsal a kezdőben, aki a bal szélen futballozott, Matthieu Valbuenával és Alekszej Ionovval alkotva támadó középpályás triót az egy szem ék Alekszandr Kokorin mögött. Egyáltalán nem tartalékolt tehát az oroszok mestere, Sztanyiszlav Csercseszov, és mivel nem tolta be a buszt kapuja elé az Estoril (hiszen repülővel érkezett), volt tér a gyors hazai támadásokhoz. Az első fél órában Dzsudzsák fent felsorolt csapattársai mind kapura lőhettek egyszer, de rendre célt tévesztettek, míg az „odavágón" büntetőt rontó Kléber két próbálkozását Vlagyimir Gabulov hárította bravúrral.

A pihenő után egy elpuskázott Ionov-ziccer kivételével semmi érdekes nem történt a mérkőzésen, a hajrá előtt pedig Dzsudzsák átadta helyét Jurij Zsirkovnak, Kokorin pedig Kevin Kuranyinak. A német válogatott csatár nem is hiába lépett pályára, William Vainqueur passzát közelről a bal alsóba vágta (1–0), és ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Zsinórban kilencedik európai kupamérkőzésén is veretlen maradt a Dinamo Moszkva, és csoportbeli negyedik sikerével elsőként jutott a legjobb 32 közé.

Dzsudzsák ez alkalommal a szokásosnál kevesebbet vállalt, igaz, hiába mutatta magát a szélen, nagyon kevés használható labdát kapott. Ritkán vállalt egy az egy elleni megindulásokat, beadásait rendre mentették a középső védők, lecserélése egyáltalán nem keltett meglepetést.

Panathinaikosz–PSV

Miközben a Dinamo Moszkva éppen megnyerte negyedik csoportmérkőzését, és ezzel elsőként lépett tovább az egyenes kieséses szakaszba az El-ben, a Pana igyekezett megragadni Athénban az utolsó szalmaszálat. Tevékenyen, mert Abdul Ajagun, majd Mladen Petric is beköszöntött Jeroen Zoetnek, ám holland részről Memphis Depay is betalált, majd Jetro Willems adott egy gólpasszt Luuk de Jongnak, aztán a hajrá előtt a Depay-találatot előkészítő Georginio Wijnaldumnak is.

Dinamo Moszkva (orosz)–Estoril (portugál) 1–0 (0–0)
G: Kuranyi (77.)
Panathinaikosz (görög)–PSV (holland) 2–3 (2–1)
G: Ajagun (11.), Petric (43.), ill. Depay (27.), L. De Jong (65.), Wijnaldum (78.)

Saint Étienne–Inter

A 33. percben az olaszok szerezték meg az első gólt, Dodo talált be, így az Inter előnnyel ment a szünetre. A második játékrész elején egyenlítettek a franciák Moustapha Sall révén. A hátra lévő időben az eredmény már nem változott, 1–1 lett a vége.

Qarabag–Dnipro

Remekbe szabott góllal kezdte a találkozót a vendégcsapat, két sarkazás is az akció része volt, amelynek végén Nikola Kalinic a hálóba bólintott. Az első félidő közepén újabb szép találatot láthattunk, Leroy George egyenlített szabadrúgásból, a második játékrészben azonban Kalinic ismét betalált, így 2–1-re nyertek a vendégek.

Qarabag Agdam (azeri)–Dnipro (ukrán) 1–2 (1–1)
G: George (36.), ill. N. Kalinic (15., 73.)
Saint-Étienne (francia)–Inter (olasz) 1–1 (0–1)