A Liverpool lesöpörte a Villarrealt, és döntőbe jutott

2016.05.05. 21:02
A Villarreal bicskája beletört a Liverpoolba (Fotó: Reuters)
Az Európa-ligában a Liverpool végig jobban játszott, és nagy különbséggel győzött a 71. perctől tíz emberrel küzdő Villarreal ellen, így 3–1-es összesítéssel bejutott az Európa-liga bázeli döntőjébe.

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Liverpool–Villarreal 3–0 (B. Soriano 7. – öngól, Sturridge 63., Lallana 81.)
Továbbjutott: a Liverpool, 3–1-es összesítéssel

AZ ONLINE KÖZVETÍTÉST IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Két veszélyes lövéssel nyitott a Villarreal, és bizony ha Mignolet nem véd remekül, könnyen nagy bajba kerülhetett volna már az elején a hazai csapat. De nem került, ráadásul mindjárt a 7. percben megszerezte a vezetést. Kellett hozzá szerencse is, nem vitás, hiszen Sturridge lyukat rúgott az ötösön, ez megzavarta Bruno Sorianót, aki már semmit sem tudott tenni annak elkerüléséért, hogy ne pattanjon a labda a testéről a saját kapujába. Öngól! 1–0

Felrémlett a veszély, hogy a Liverpool felfalja a Villarrealt, de aztán kiegyenlítődött a játék, és bár a labda leginkább a vendégek térfelén pattogott, azért lövések nem nagyon találták el a Villarreal kapuját.

A félidő végét nagy kakaskodások jellemezték, sárga lappal és szép szóval igyekezett Kassai Viktor rendet tenni.

A második félidőben egy időre félretették az ellentéteket a csapatok, újra a játékkal foglalkoztak. A Villarreal taktikusan játszott, arra vártak a sárga mezesek, hogy hol találnak rést, mert egyetlen góllal is nagyon nehéz helyzetbe sodorhatták volna a Liverpoolt.

Inkább a Klopp-gárda irányított, és bár többet is veszélyeztetett, helyzetbe nemigen került. Aztán a 63. percben a „vörösök” megszerezték az áhított második gólt. Firmino kiváló átadásával annyira magára maradt Sturridge az ötösön, hogy nem volt nehéz dolga növelni az előnyt. Még így is kihagyhatta volna, de a kapufa a hazaiakkal volt, így a hálóban kötött ki a labda. 2–0

A Villarreal edzője cserékkel igyekezett frissíteni, de minden terve dugába dőlt, amikor a 71. percben Víctor Ruiz egy buta szabálytalanság után megkapta a második sárgáját, és kiállt.

Ekkor érezni lehetett, hogy az amúgy is jobb Liverpool ellen innentől már nem sok keresnivalója lehet a Villarrealnak. Nem is lett, ráadásul a 81. percben be is lőtte a harmadikat a Liverpool. Ekkor Firmino remekül ment el a bal oldalon, középre adását Sturridge-nak csak be kellett volna pofoznia, de rontott, éppen így lett jó Lallanának, aki megadta a kegyelemdöfést. 3–0

Ezzel eldőlt, hogy a Liverpool jutott a május 18-i bázeli döntőbe, amelyben a Sevilla lesz az ellenfele.