nemzetisport.hu 2016.02.25 18:55 Frissítve: 2016.02.25 21:16

Kicentizte a továbbjutást a Liverpool, Klopp új kapusra talált?

Az idegenbeli 0–0 után James Milner 11-esből szerzett góljával jutott a legjobb 16 közé a Liverpool az Augsburg ellen az Európa-ligában.

A Liverpool egy Milner-büntetővel harcolta ki a továbbjutást (Fotó: Action Images)

EURÓPA-LIGA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓK

Liverpool (angol)–Augsburg (német) 1–0 (Milner 5. – 11-esből)
Továbbjutott: a Liverpool, 1–0-s összesítéssel

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK ÉS STATISZTIKÁK ITT!

Ahogyan azt várni lehetett, az idegenbeli döntetlen után a nagyon tartalékos Liverpool nekiesett a nagyon tartalékos Augsburgnak, ám a vendégek svájci kapusa, Marwin Hitz majdnem mindent védett – csak James Milner büntetőjéről maradt le pár centiméterrel.

Sahtar-dózer alá esett a Schalke Gelsenkirchenben – a többi 19 órás meccsről itt olvashatnak!

Tegyük gyorsan hozzá, hogy a 11-est Dominik Kohr teljesen fölöslegesen hozta össze, az indiszponált Caiuby pedig két nagy helyzetet is kihagyott.

A fordulást követően már sokkal gyérebben csordogáltak a helyzetek, de ezek mind a hazaiak nevéhez fűződtek. Hitz azonban gondoskodott róla, hogy a nyáron visszatérjen rá Jürgen Klopp, Kohr is mentett pár nagyot – ám két meccsen egy gól elég volt a továbbjutáshoz a Poolnak.

Emelt fővel búcsúzott az Augsburg, amelynek szurkolói idegenben is kitettek magukért, és jegyezzük fel mindenképpen azt is, hogy a német kiscsapat kispadján a nyáron 3.8 millióért vett balhátvéd, Philipp Max mellett csupa válogatott játékos ült – miközben a keretből nyolcan is sérültek. Nem is olyan kicsi csapat már ez az Augsburg...

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2016.05.18 20:04:45

Európa-liga nemzetisport.hu

A spanyolok a 2. félidőben 20 másodperc után egyenlítettek, majd 3–1-re legyőzték a Liverpoolt.

2016.05.05 20:54:16

Az angolok emberelőnyüket is kihasználva nyertek, lesz nem spanyol döntős az európai kupákban.

2016.05.05 20:45:15

Zsinórban harmadszor finalista az El-ben a Sevilla, amely összesen öt gólt rúgott a Sahtarnak az elődöntőben.

2016.04.28 21:00:32

Az angolok sokáig jól őrizték a döntetlent, de a végén csattant az ostor, a 92. percben Adrián López betalált.

2016.04.28 20:37:57

A címvédő spanyol csapat vezetett, majd egyenlített a Sahtar Doneck ellen idegenben.