nemzetisport.hu 2019.09.17 15:26 Frissítve: 2019.09.18 13:24

El: Kassai megsérült, a magyar–szlovák bírója vezet helyette

Amint arról beszámoltunk, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) Kassai Viktorra bízta a Rangers–Feyenoord Európa-liga-csoportmérkőzés dirigálását, ám a magyar játékvezető jelezte az UEFA illetékeseinek: nem tudja vállalni a feladatot.

 

Kassaira pihenő vár (Fotó: Tumbász Hédi)

 

Kassai a szombati, Bp. Honvéd–Mol Fehérvár (0–1) bajnoki mérkőzésen sérült meg, és bár azt a meccset még levezette, az orvosi vizsgálatok szerint részlegesen elszakadt a combizma, így pihennie kell.

Az UEFA hivatalos honlapja szerint a magyar bíró helyett a szeptember 9-én rendezett Magyarország–Szlovákia Eb-selejtező játékvezetője, a spanyol Antonio Mateu Lahoz vezeti a találkozót.

Kassai kiesésével így csak Bognár Tamás és csapata képviseli a magyar játékvezetőket az El csoportkörének első fordulójában: a Mönchengladbach–Wolfsberger AC találkozót vezeti majd.

A Ferencváros Espanyol elleni vendégszereplésén a montenegrói Nikola Dabanovics ténykedik.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
H-CSOPORT
21.00:
Espanyol (spanyol)–FERENCVÁROS – élőben az NSO-n!
A-CSOPORT
18.55: APOEL (ciprusi)–Dudelange (luxemburgi)
18.55: Qarabag (azeri)–Sevilla (spanyol)
B-CSOPORT
18.55: Köbenhavn (dán)–Lugano (svájci)
18.55: Dinamo Kijev (ukrán)–Malmö FF (svéd)
C-CSOPORT
18.55: FC Basel (svájci)–FK Krasznodar (orosz)
18.55: Getafe (spanyol)–Trabzonspor (török)
D-CSOPORT
18.55: LASK Linz (osztrák)–Rosenborg (norvég)
18.55: PSV Eindhoven (holland)–Sporting Lisboa (portugál)
E-CSOPORT
18.55: CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román)–SS Lazio (olasz)
18.55: Rennes (francia)–Celtic Glasgow (skót)
F-CSOPORT
18.55: Standard Liege (belga)–Vitória (portugál)
18.55: Eintracht Frankfurt (német)–Arsenal (angol)
G-CSOPORT
21.00: Rangers (skót)–Feyenoord (holland)
21.00: FC Porto (portugál)–Young Boys (svájci)
H-CSOPORT
21.00: Ludogorec Razgrad (bolgár)–CSZKA Moszkva (orosz)
I-CSOPORT
21.00: VfL Wolfsburg (német)–Olekszandrija (ukrán)
21.00: Gent (belga)–Saint-Étienne (francia)
J-CSOPORT
21.00: Borussia Mönchengladbach (német)–Wolfsberg (osztrák)
21.00: AS Roma (olasz)–Basaksehir (török)
K-CSOPORT
21.00: Wolverhampton Wanderers (angol)–Sporting Braga (portugál)
21.00: Slovan Bratislava (szlovák)–Besiktas (török)
L-CSOPORT
21.00: Manchester United (angol)–Asztana (kazah)
21.00: Partizan Beograd (szerb)–AZ Alkmaar (holland)

2020.03.12 18:36:16

Európa-liga BACSKAI JÁNOS

Gyakorlatilag a legjobb nyolc közé jutott a United, de hogy mikor lesz a visszavágó, és mikor a következő kör...

2020.02.28 17:38:06

Európa-liga B. J.

Jobban kezdtek Szoboszlaiék, a magyar középpályás gólpasszt adott, de André Silvával nem bírtak.

2020.02.27 13:29:59

Európa-liga H. D.

A hosszabbítás legvégén Juszef el-Arabi az El-nyolcaddöntőbe lőtte a görög csapatot.

2020.02.27 20:29:11

Európa-liga B. J.

Villant egy piros lap, Mata, Bruno Fernandes és Ighalo remekelt, a hajrában Fred két gyönyörű gólt szerzett.

2020.02.20 19:30:46

Európa-liga CS. Z.

Megszakadt az Olympiakosz 18 meccs óta tartó veretlenségi sorozata • Lacazette villanása döntött.