HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2015.06.22 10:37 Frissítve: 2015.06.22 16:20

Holland másodosztályú csapat otthonában kezd a Fradi az El-ben

A labdarúgó Európa-liga három magyar indulója már az első selejtezőkörben érdekelt a második számú kontinentális kupában. A Ferencváros a holland másodosztályú bajnokságba kieső Go Ahead Eagles otthonában kezd, míg a Debrecen a montenegrói Szutjeszka, az MTK pedig a szerb Vojvodina ellen itthon rajtol. Az első kör kedvező alakulása esetén a Fradi a Balzan (máltai)–Zeljeznicar (bosnyák), az MTK a Spartaks Jurmala (lett)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), a Debrecen pedig a Skonto Riga (lett)–St. Patrick's Athletic (ír) párharc győztesével találkozhat a folytatásban.

A magyarok közül a Ferencváros holland, a Debrecen montenegrói ellenfelet kapott

 

ELLENFÉL-BEMUTATÓK
Európa legtisztelettudóbb csapata vár a Fradira – gólt is alig lő
U20-as újvidéki csillagok is pályára léphetnek az MTK ellen
Vujovics a niksicsi klub magyar szála – a DVSC ellenfele

A történelem legnagyobb mennyiségű csapatával, 102 együttessel készült el az első selejtezőkör sorsolása. A mezőnyt tekintve kilenc tízcsapatos kalap volt, öt kiemelttel és öt nem kiemelttel, a 10. csoportban pedig hat-hat együttes várt a sor(s)ára.

Az együttesek nevei helyett minden körben csak két számot húztak ki, aminek révén az összes meccs párosítása kijött minden csoportból. A kettes számhoz a hatost rendelték, ennek alapján a Ferencváros a holland másodosztályú Go Ahead Eaglest kapta, a Debrecen pedig a montenegrói Szutjeszkát. A zöld-fehérek idegenben kezdenek a fair play mutatójuk révén El-induló deventeri Sasok ellen, a DVSC pedig itthon a montenegrói Szutjeszka Niksiccsel.

Bódi Ádám: Az első körön illene továbbjutnunk

 

Dibusz: Nehéz lesz, de képesek leszünk a továbbjutásra


Aztán az MTK ellenfele is kiderült: a szerb Vojvodina ellen, hazai pályán lépnek először pályára a fővárosi kék-fehérek.

Kanta: A lehető legnehezebbet ellenfelet kaptuk


Priskin Tamás együttese, a Slovan Bratislava a gibraltári College Europát, Kovács Péter Strömsgodsetje pedig az albán Partizani Tiranát kapta. Az első mérkőzéseket július 2-án, a visszavágókat egy héttel később, 9-én rendezik meg.

2. SELEJTEZŐKÖR

A második fordulóban 15 csapat csatlakozik az 51 továbbjutóhoz, így 66 alakulat vesz benne részt, és 33 kvalifikálja magát a következők körbe.

A Ferencváros a továbbjutása esetén a Balzan (máltai)–Zeljeznicar (bosnyák) duó továbbjutójával találkozhat, az MTK pedig a Spartaks Jurmala (lett)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) párharc győztesével.

A Debrecen nevének felbukkanására az utolsó pillanatokig kellett várni, de végül az is kiderült, hogy a hajdúságiak a Skonto Riga (lett)–St. Patrick's Athletic (ír) továbbjutóját kaphatnák sikeres első kör esetén.

Az MTK és a Fradi otthon kezdhetné a második fordulót, a Debrecen pedig vendégként.

Nikolics Nemanja klubja, a Legia Warszawa a Botosani (román)–FC Chinvali (grúz) párharc győztesével kezd a második körben, Priskinéknek a második forduló jelentette akadály sem ígérkezik leküzdhetetlennek, tekintve, hogy az ír másodosztályú UCD vagy a luxemburgi F91 Dudelange lesz az ellenfelük, ha legyőzik a gibraltári csapatot. Kovács Péterék számára már jóval nehezebb dió következhet, konkrétan az első körben pihenő cseh Mladá Boleslav.

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR
DEBRECENI VSC
–Szutjeszka Niksics (montenegrói)
Go Ahead Eagles (holland)–FERENCVÁROS
MTK BUDAPEST
–Vojvodina (szerb)
Víkingur Reykjavík (izlandi)–Koper (szlovén)
Newtown (walesi)–Valletta (máltai)
Glenavon (északír)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
NSÍ Runavík (feröeri)–Linfield (északír)
Atlantas (litván)–Beroe (bolgár)
Spartaks Jurmala (lett)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Shamrock Rovers (ír)
Cork City (ír)–KR (izlandi)
UCD (ír)–F91 Dudelange (luxemburgi)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Odd Grenland (norvég)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Qäbälä (azeri)
Differdange 03 (luxemburgi)–Bala Town (walesi)
Bröndby (dán)–Juvenes/Dogana (San Marinó-i)
Crvena zvezda (szerb)–Kajrat (kazah)
Aktobe (kazah)–Nomme Kalju (észt)
Domzale (szlovén)–Csukaricski (szerb)
Kukësi (albán)–Torpedo Zsogyino (fehérorosz)
Renova (macedón)–Dacia Chisinau (moldovai)
Skendija (macedón)–Aberdeen (skót)
Ordabaszi (kazah)–Beitar Jeruzsálem (izraeli)
Flora Tallinn (észt)–Rabotnicski (macedón)
Dinamo Batumi (grúz)–Omonia (ciprusi)
Trakai (litván)–HB Tórshavn (feröeri)
Glentoran (északír)–Zilina (szlovák)
Alaskert (örmény)–St. Johnstone (skót)
Olimpic Sarajevo (bosnyák)–Spartak Trnava (szlovák)
Víkingur (feröeri)–Rosenborg (norvég)
Skonto Riga (lett)–St. Patrick's Athletic (ír)
Balzan (máltai)–Zeljeznicar (bosnyák)
Sant Julia (andorrai)–Randers (dán)
Kruoja Pakruojis (litván)–Jagiellonia Bialystok (lengyel)
KF Laci (albán)–Inter Baki (azeri)
Partizani Tirana (albán)–Strömsgodset (norvég)
Jelgava (lett)–Liteksz Lovecs (bolgár)
Lusitanos (andorrai)–West Ham United (angol)
SJK (finn)–FH Hafnarfjördur (izlandi)
FC Lahti (finn)–Elfsborg (svéd)
Sillamäe Kalev (észt)–Hajduk Split (horvát)
Saxan (moldovai)–Apollon Limassol (ciprusi)
Sirak (örmény)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
VPS (finn)–AIK (svéd)
Mladoszt Podgorica (montenegrói)–Neftci Baki (azeri)
Celje (szlovén)–Slask Wroclaw (lengyel)
La Fiorita (San Marinó-i)–Vaduz (liechtensteini)
Birkirkara (máltai)–Ulisszesz (örmény)
Airbus UK Broughton (walesi)–Lokomotiva Zagreb (horvát)
Botosani (román)–FC Chinvali (grúz)
College Europa (gibraltári)–Slovan Bratislava (szlovák)
Az első mérkőzéseket július 2-án, a visszavágókat egy héttel később, 9-én rendezik meg.

2. SELEJTEZŐKÖR

Go Ahead Eagles (holland)/FERENCVÁROS–Balzan (máltai)/Zeljeznicar (bosnyák)
MTK BUDAPEST/Vojvodina (szerb)–Spartaks Jurmala (lett)/Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Skonto Riga (lett)/St. Patrick's Athletic (ír)–DEBRECENI VSC/Szutjeszka Niksics (montenegrói)
Kukësi (albán)/Torpedo Zsogyino (fehérorosz)–Mladoszt Podgorica (montenegrói)/Neftci Baki (azeri)
Atlantas (litván)/Beroe (bolgár)–Bröndby (dán)/Juvenes-Dogana (San Marinó-i)
Progres Niederkorn (luxemburgi)/Shamrock Rovers (ír)–Sheriff Tiraspol (moldovai)/Odd Grenland (norvég)
Airbus UK Broughton (walesi)/Lokomotiva Zagreb (horvát)–PAOK (görög)
Cork City (ír)/KR (izlandi)–Víkingur (feröeri)/Rosenborg (norvég)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Thun (svájci)
College Europa (gibraltári)/Slovan Bratislava (szlovák)–UCD (ír)/F91 Dudelange (luxemburgi)
VPS (finn)/AIK (svéd)–Sirak (örmény)/Zrinjski Mostar (bosnyák)
Crvena zvezda (szerb)/Kajrat (kazah)–Alaskert (örmény)/St. Johnstone (skót)
Legia Warszawa (lengyel)–Botosani (román)/FC Chinvali (grúz)
La Fiorita (San Marinó-i)/Vaduz (liechtensteini)–Aktobe (kazah)/Nomme Kalju (észt)
Renova (macedón)/Dacia Chisinau (moldovai)–Glentoran (északír)/Zilina (szlovák)
Kruoja Pakruojis (litván)/Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Dinamo Batumi (grúz)/Omonia (ciprusi)
Jelgava (lett)/Liteksz Lovecs (bolgár)–Flora Tallinn (észt)/Rabotnicski (macedón)
Mladá Boleslav (cseh)–Partizani Tirana (albán)/Strömsgodset (norvég)
SJK (finn)/FH Hafnarfjördur (izlandi)–KF Laci (albán)/Inter Baki (azeri)
Domzale (szlovén)/Csukaricski (szerb)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/Qäbälä (azeri)
Cserno More Várna (bolgár)–Dinamo Minszk (fehérorosz)
Inverness (skót)–Astra Giurgiu (román)
Glenavon (északír)/Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Wofsberger AC (osztrák)
Rijeka (horvát)–Skendija (macedón)/Aberdeen (skót)
Olimpic Sarajevo (bosnyák)/Spartak Trnava (szlovák)–NSÍ Runavík (feröeri)/Linfield (északír)
Trabzonspor (török)–Differdange 03 (luxemburgi)/Bala Town (walesi)
Lusitanos (andorrai)/West Ham United (angol)–Birkirkara (máltai)/Ulisszesz (örmény)
FC Köbenhavn (dán)–Newtown (walesi)–Valletta (máltai)
Charleroi (belga)–Ordabaszi (kazah)/Beitar Jeruzsálem (izraeli)
Saxan (moldovai)/Apollon Limassol (ciprusi)–Trakai (litván)/HB Tórshavn (feröeri)
Celje (szlovén)/Slask Wroclaw (lengyel)–IFK Göteborg (svéd)
Sant Julia (andorrai)/Randers (dán)–FC Lahti (finn)/Elfsborg (svéd)
Víkingur Reykjavík (izlandi)/Koper (szlovén)–Sillamäe Kalev (észt)/Hajduk Split (horvát)
Az első mérkőzéseket július 16-án, a visszavágókat egy héttel később, 23-án rendezik meg.

ELŐZMÉNYEK


Az Európa-ligában a DVSC, FTC, MTK hármas képviseli a magyar színeket. Mind a három csapat érdekelt a selejtező 1. fordulójában, és a debreceniek kiemeltként várták a sorsolást. A csoportkörig négy párharcon kell túljutniuk. Az első selejtezőkör sorsolása előtt az UEFA technikai okokból szűkítette a lehetséges ellenfeleket.

A DEBRECEN (kiemelt) LEHETSÉGES ELLENFELEI: Szutjeszka (montenegrói), Ordabaszi (kazah), Sillamäe Kalev (észt), Atlantas Klaipeda (litván), Balzan (máltai)

A FERENCVÁROS LEHETSÉGES ELLENFELEI: AIK (svéd), Go Ahead Eagles (holland), Inter Baki (azeri), KR (izlandi), HB Tórshavn (feröeri)

AZ MTK LEHETSÉGES ELLENFELEI: Elfsborg (svéd), Bröndby (dán), Saint Patrick’s Athletic (ír), Linfield  (északír), Vojvodina (szerb)

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR, KIEMELÉSEK (területi alapú csoportok)

1. CSOPORT
Kiemeltek:
Liteksz Lovecs (bolgár), Sheriff Tiraspol (moldovai), St. Johnstone (skót), Koper (szlovén), Torpedo Zsogyino (fehérorosz)
Nem kiemeltek: Odd Grenland (norvég), Kukësi (albán), Jelgava (lett), Víkingur Reykjavík (izlandi), Alaskert (örmény)
2. CSOPORT
Kiemeltek:
West Ham United (angol), Dinamo Tbiliszi (grúz), Spartak Trnava (szlovák), Valletta (máltai), Dacia Chisinau (moldovai)
Nem kiemeltek: Qäbälä (azeri), Renova (macedón), Lusitanos (andorrai), Newtown (walesi), Olimpic Sarajevo (bosnyák)
3. CSOPORT
Kiemeltek:
Rosenborg (norvég), Differdange 03 (luxemburgi), FH Hafnarfjördur (izlandi), Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz), Aberdeen (skót)
Nem kiemeltek: Bala Town (walesi), Skendija (macedón), SJK (finn), Glenavon (északír), Víkingur (feröeri)
4. CSOPORT
Kiemeltek:
Elfsborg (svéd), Bröndby (dán), St. Patrick’s Athletic (ír), Linfield (északír), Vojvodina (szerb)
Nem kiemeltek: Juvenes/Dogana (San Marinó-i), MTK BUDAPEST, FC Lahti (finn), NSÍ Runavík (feröeri), Skonto Riga (lett)
5. CSOPORT
Kiemeltek:
Hajduk Split (horvát), DEBRECENI VSC, Zeljeznicar (bosnyák), Beroe (bolgár), Beitar Jeruzsálem (izraeli)
Nem kiemeltek: Szutjeszka Niksics (montenegrói), Ordabaszi (kazah), Sillamäe Kalev (észt), Atlantas (litván), Balzan (máltai)
6. CSOPORT
Kiemeltek:
Apollon Limassol (ciprusi), Crvena zvezda (szerb), Randers (dán), Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Rabotnicski (macedón)
Nem kiemeltek: Kajrat (kazah), Flora Tallinn (észt), Saxan (moldovai), Spartaks Jurmala (lett), Sant Julia (andorrai)
7. CSOPORT
Kiemeltek:
Zrinjski Mostar (bosnyák), Aktobe (kazah), Jagiellonia Bialystok (lengyel), Shamrock Rovers (ír), Omonia (ciprusi)
Nem kiemeltek: Nomme Kalju (észt), Dinamo Batumi (grúz), Sirak (örmény), Progres Niederkorn (luxemburgi), Kruoja Pakruojis (litván)
8. CSOPORT
Kiemeltek:
AIK (svéd), Go Ahead Eagles (holland), Inter Baki (azeri), KR (izlandi), HB Tórshavn (feröeri)
Nem kiemeltek: FERENCVÁROS, Trakai (litván), VPS (finn), Cork City (ír), KF Laci (albán)
9. CSOPORT
Kiemeltek:
Neftci Baki (azeri), Domzale (szlovén), Strömsgodset (norvég), F91 Dudelange (luxemburgi), Zilina (szlovák)
Nem kiemeltek: Csukaricski (szerb), Glentoran (északír), Mladoszt Podgorica (montenegrói), UCD (ír), Partizani Tirana (albán)
10. CSOPORT:
Kiemeltek:
Slask Wroclaw (lengyel), Slovan Bratislava (szlovák), Botosani (román), Lokomotiva Zagreb (horvát), Birkirkara (máltai), Vaduz (liechtensteini)
Nem kiemeltek: Celje (szlovén), Ulisszesz (örmény), FC Chinvali (grúz), La Fiorita (San Marinó-i), Airbus UK Broughton (walesi), College Europa (gibraltári)

A 2. SELEJTEZŐKÖRBEN BEKAPCSOLÓDÓ CSAPATOK
FC Köbenhavn (dán), PAOK (görög), Trabzonspor (török), Legia Warszawa (lengyel), Rijeka (horvát), Thun (svájci), Astra Giurgiu (román), Dinamo Minszk (fehérorosz), Mladá Boleslav (cseh), Charleroi (belga), IFK Göteborg (svéd), Wofsberger AC (osztrák), Hapoel Beer-Seva (izraeli), Inverness (skót), Cserno More Várna (bolgár)

 EL-MENETREND: SORSOLÁS, KÖRÖK, MÉRKŐZÉSEK
szakasz forduló sorsolás első mérkőzés visszavágó
selejtezők 1. forduló 2015. június 22. 2015. július 2. 2015. július 9.
  2. forduló 2015. július 16. 2015. július 23.
  3. forduló 2015. július 17. 2015. július 30. 2015. augusztus 6.
  playoff
2015. augusztus 7. 2015. augusztus 20. 2015. augusztus 27.
csoportkör 1. mérkőzésnap 2015. augusztus 28. 2015. szeptember 17.
  2. mérkőzésnap   2015. október 1.
  3. mérkőzésnap 2015. október 22.
  4. mérkőzésnap 2015. november 5.
  5. mérkőzésnap 2015. november 26.
  6. mérkőzésnap 2015. december 10.
egyenes kieséses szakasz
a 16 közé jutásért 2015. december 14. 2016. február 18. 2016. február 25.
  nyolcaddöntő 2016. február 26. 2016. március 10. 2016. március 17.
  negyeddöntő 2016. március 18. 2016. április 7. 2016. április 14.
  elődöntő 2016. április 15. 2016. április 28. 2016. május 5.
  döntő 2016. május 18., Bázel, St. Jakob-Park
 forrás: Wikipedia, uefa.com, kassiesa.home.xs4all.nl/bert

 

2019.02.14 20:08:58

Európa-liga nemzetisport.hu

Barkley és Giroud gólja szállította a londoni győzelmet. Több is lehetett volna, de a végén a svédek szépítettek.

2019.02.14 18:49:10

Európa-liga nemzetisport.hu

A BATE egy góllal megverte a rengeteget hibázó Arsenalt, Lacazette piros lapot kapott könyöklésért.

2019.02.14 18:24:15

Európa-liga nemzetisport.hu

A Chelsea idegenben is nyert, az Arsenal viszont meglepetésre hátrányból várja a visszavágót.

2018.12.17 12:48:36

Európa-liga nemzetisport.hu

A Mol Vidi FC korábbi ellenfelei megkapták az angol nagyágyúkat.