El: Elekék kiestek, Futács–Kalmár meccs a rájátszásért – eredmények

2017.07.20. 22:58
Az Európa-liga 2. selejtezőkörének visszavágóin a magyar légiósok közül Kalmár Zsolt után Futács Márkó győztes és továbbjutó csapat tagjának mondhatja magát, s a következő körben egymás ellen mérkőzhetnek meg a rájátszásba jutásért. Elek Ákosnak és csapatának a kazah Kajrat Almatinak Albániában véget ért a nemzetközi kupaszereplés. A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott, de a csapat volt légiósa, André Schembri az Apollon Limassol színeiben ismét betalált. A Vasast búcsúztató Beitar Jeruzsálem a nap eddigi legsúlyosabb vereségével esett ki. A Videoton az idegenbeli 3–0-ás siker után hazai pályán kényelmes 1–1-gyel biztosította részvételét a 3. körben.

A délután kezdődő mérkőzéseken a dán Lyngby kettős győzelemmel múlta felül a pozsonyi Slovant, míg a fehérorosz Dinamo Minszk hazai pályán harcolta ki a továbbjutást a szkopjei Rabotnicski ellen.Lyngby kettős győzelemmel múlta felül a pozsonyi Slovant, míg a fehérorosz Dinamo Minszk hazai pályán harcolta ki a továbbjutást a szkopjei Rabotnicski ellen.

A MAGYAR CSAPATOK MECCSEI
A kettős vereséggel búcsúzó Ferencváros mérkőzéséről bővebben ide kattintva olvashat.
A nemzetközi kupaporondon egyedüli magyar csapatként életben maradó Videoton mérkőzéséről bővebben ide kattintva olvashat.

Az első meccsen 2–0-ra nyerő dán Bröndby Kalmár Zsolttal a kezdőcsapatban állt fel a finn VPS Vaasa otthonában és gyakorlatilag negyedóra utána eldöntötte a továbbjutást, köszönhetően egy szerencsétlen öngólnak, így aztán az is belefért, hogy a második félidőre folytatásban a finnek emberelőnybe kerülve fordítsanak és végül 2–1-re megnyerjék az összecsapást. Kalmár Zsolt az első félidőben volt a pályán, a másodikra már nem futott ki, edzője lecserélte.

Futács Márkóval a kezdőben lépett pályára Szófiában a Levszki otthonában az első meccset 1–0-ra megnyerő Hajduk Split, és a horvátok végül a 80. perc után két góllal megfordítva a mérkőzést 2–1-re győztek. Futács Márkó a 87. percig volt a pályán. A következő körben Futács és Kalmár csapata ad egymásnak randevút, hogy eldöntsék, melyikük lehet ott a rájátszásban.

A moldovai Zaria Balti otthonában a visszavágót is megnyerte az Apollon Limassol, a ciprusi csapatban a volt ferencvárosi légiós André Schembri szerezte csapata második gólját.

Nagy meglepetésre elköszönt a nemzetközi kupaporondtól a török Galatasaray, miután az első meccsen elszenvedett 2–0-ás vereség után hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott a svéd Östersunds csapatával.

A nap eddigi legsúlyosabb vereségét szenvedte el a Vasast kiejtő Beitar Jeruzsálem a bolgár Botev Plovdiv otthonában, amikor az első meccs 1–1-es döntetlenje után a visszavágón simán, 4–0-ra kikapott.

Luxemburgi résztvevője is lesz a harmadik körnek, miután a Fola Esch az Azerbajdzsában elszenvedett 1–0-s vereség után a visszavágón 4–1-re verte az Inter Bakit.

Poznanban a Lech és a norvég Haugesund találkozóján két volt ferencvárosi légiós is a kezdősípszótól a pályán volt: Emir Dilaver a hazaiaknál, Liban Abdi a vendégeknél – utóbbi a 76. percben piros lapot kapott, előbbi végigjátszotta a találkozót, ráadásul csapata továbbjutásának is örülhet, mivel az első meccs 3–2-es veresége után 2–0-ra nyert.

Elköszönt az európai kupaporondtól az Elek Ákost foglalkoztató Kajrat Almati, miután a hazai pályán lejátszott 1–1 után Albániában a Skënderbeu magabiztos, 2–0-s győzelmet aratott. Elek Ákos végig a pályán volt, az 59. percben egy sárga lappal került be a találkozó jegyzőkönyvébe.