Egy óra csúszás után pazar gólok és Arsenal-győzelem az Emiratesben

2017.09.14. 22:01
A labdarúgó Európa-liga H csoportjában az Arsenal félidőben még vesztésre állt, ám végül 3–1-re győzött az 1. FC Köln ellen a biztonsági okokból egy órás késéssel kezdődött londoni mérkőzésen. A csoport másik találkozóján Crvena zvezda–BATE 1–1.

A kölni drukkerek hatalmas tömegben kísérték el kedvenceiket Londonba (Fotó: AFP)

A mérkőzés egyórás csúszással kezdődött, mégpedig biztonsági okokból – az 1. FC Kölnt húszezer drukker kísérte el Londonba, ám közülük (elvileg) csak 2900-nak volt jegye. Előbb elhalasztották a kezdőrúgást, majd továbbra is kérdésesnek tűnt, lesz-e meccs, mivel a kölniek az arsenalosok közé keveredtek a lelátón, és közel sem csak a szeparált vendégszektorban foglaltak helyet. Végül zöld utat kaptak a csapatok.

Az első félidő úgy kezdődött, ahogy az európai kupaküzdelmekbe hosszú évek után visszatérő „kecskések” álmaiban szerepelt. A 9. percben egy indítást David Ospina a büntetőterületről messzire kifutva mentett, ám balszerencséjére a labda a kölniekhez került. Jhon Córdobánál kötött ki a játékszer, a kolumbiai csatár a kapunak háttal kapta azt, ám fordult, és fantasztikus helyzetfelismeréssel, 35 méterről parádés gólt ívelt az Arsenal hálójába! (0–1).

Kis túlzással ezzel véget is ért a félidő érdemi része, a Köln kényelmesen védekezve őrizte a minimális előnyt, s ezt tehette is, lévén az Arsenal játékosai határozottan motiválatlanul bolyongtak a pályán, és csak ritkán tudtak veszélyt kialakítani. A legnagyobb feltűnést (és derültséget) talán Arsene Wenger meghökkentő bélésszínű Drakula-kabátja keltette – az 1. FC Köln 1–0-s vezetéssel mehetett az öltözőbe.

Wenger itt még nem vette fel a kabátot (Fotó: AFP)

Wenger cserélt a szünetben, a frissen beállt Sead Kolasinac pedig a 49. percben gyilkos erejű ballábas lövéssel kiegyenlített (1–1) – az Arsenal sokkal pörgősebben kezdte a második félidőt, igaz, az első tempójához képest ez nem is volt annyira nagy szó.

Mire a Köln (nagyjából) magához tért a váratlan egyenlítés okozta sokkból, megkapta a másodikat is, amely Córdoba találatához hasonlóan szépségdíjas volt. Alexis Sánchez kapott labdát a bal oldalon, befelé cselezett, majd csodálatos csavarással, precízen a hosszú sarokba talált – Hornnak nem volt, nem lehetett semmi esélye (2–1).

A hátralevő időben a Köln csak egy nagyobb helyzetet tudott kidolgozni – Córdoba rövid sarokra tartó lövését Ospina védte –, a 82. percben pedig elvesztette pontszerzési esélyét, amikor Héctor Bellerín laposan a kapuba lőtt egy kipattanót (3–1). Az Arsenal egy pocsék félidőt egy jóval javított, a kölniek végül meghajoltak a nagyobb játéktudás előtt – szurkolóik pedig folytathatták az egész napos népünnepélyt London utcáin. Még annak tudatában is, hogy csapatuk 2009 tavasza óta először kapott ki egymás után négy tétmérkőzésen.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
H-CSOPORT
Arsenal (angol)–1. FC Köln (német) 3–1 (Kolasinac 49., A. Sánchez 67., Bellerín 82., ill. J. Córdoba 9.)

Crvena zvezda (szerb)–BATE (fehérorosz) 1–1 (Radonjics 54., ill. Szignevics 72.)

A mémgyárosokat megihlette Wenger kabátja.