nemzetisport.hu 2018.07.18 14:17 Frissítve: 2018.07.18 14:29

El: A korai gólok után szétszedtük az ellenfelet – Holender

Holender Filip kényszerből csatárként lépett pályára a Honvéd Rabotnicski elleni Európa-liga-meccsén, az első 16 percben duplázott, ezzel nagyban hozzájárult csapata sima (4–0) győzelméhez és a továbbjutásához.

Ott szerepelek, ahol a csapatnak a legnagyobb szüksége van rám, de igazából támadót szeretek játszani a legjobban. Őszinte leszek, nem számítottam rá, hogy negyedóra alatt két gólt is rúgok, de abban hittem, hogy a kapuba fogok találni. A továbbjutás szempontjából nagyon fontos volt, hogy az elején sikerült két gólt szereznünk, ami megnyugtatta a csapatot, ezután szétszedtük az ellenfelet, a második félidő már sima volt" – mondta a kényszercsatárként szereplő Holender Filip, aki szerint nagyon bosszantotta a csapatot a szkopjei meccsen mutatott játék, és összességében megérdemelten jutottak tovább.

A korábban szélső középpályásként és védőként is számításba vett futballista a stadionon kívülről érkező biztatásokról is beszélt.

„Nagyon rossz szurkolók nélkül futballozni, de tudtuk és hallottuk, hogy itt vannak a közelünkben. Azt tették, amit mindig és mindenhol szoktak, buzdították a csapatot. Ez nagyszerű élmény volt, ezúttal is köszönjük nekik a szurkolást" – mondta Holender, aki reméli, a Haladás elleni bajnoki nyitányon sok néző előtt léphetnek pályára.

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ

BUDAPEST HONVÉD–FK Rabotnicski (macedón) 4–0 (Holender 6., 16., Danilo 63. – 11-esből, 84.)
Továbbjutott: a Budapest Honvéd, 5–2-es összesítéssel

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

2018.09.20 23:11:31

Európa-liga SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. A szurkolók mégis győzelmet vártak, mert a szurkoló már csak ilyen.

2018.09.20 18:41:16

Európa-liga nemzetisport.hu

A halovány PAOK-nak lövése is alig akadt, Maurizio Sarri csapata több góllal is nyerhetett volna.

2018.09.20 18:28:43

Európa-liga PIETSCH TIBOR

Két góllal jobb volt a fehérorosz csapat a magyar bajnoknál, 14 727 néző látogatott el a Groupamába.