El: Holman gólpasszt adott, Sallaiék kétgólos előnyről ikszeltek

2018.08.09. 22:58
Az Európa-liga 3. selejtezőkörének első mérkőzéseinek legnagyobb meglepetését a holland Feyenoord szolgáltatta, amely 4–0-s vereséget szenvedett a szlovák Trencín otthonában. A játéknapon pályára lépő magyar labdarúgók közül Holman Dávid gólpasszal jeleskedett: gólpasszt adott a bécsi Rapid ellen.

Ami a „magyaros” csapatokat illeti, a CFR Cluj idegenben nyert 2–0-ra az örmény Alaskert ellen. Lang Ádám ott volt a romániai együttes keretében, ám nem lépett pályára. Az RB Leipzig kétgólos előnyt (3–1), szedett össze az Universitatea Craiova elleni párharc első meccsén. Gulácsi Péter nem volt nevezve az összecsapásra.Lang Ádám ott volt a romániai együttes keretében, ám nem lépett pályára. Az RB Leipzig kétgólos előnyt (3–1), szedett össze az Universitatea Craiova elleni párharc első meccsén. Gulácsi Péter nem volt nevezve az összecsapásra.

Az APOEL Sallai Rolanddal a soraiban kétgólos előnyben is volt, de végül ikszelt (2–2) a Hapoel Beer-Sevával. Az izraelieknél nem volt a keretben Korhut Mihály, akinek továbbra sem tisztázott a jövője a klubnál.

A Kajrat Almatiban kezdett Elek Ákos, míg Eppel Márton az 57. percben állt be csereként. A kazah gárda 2–0-ra kikapott a cseh Sigma Olomouctól, Elekék ráadásul több mint egy félidőt emberhátrányban játszottak. A Hibernian nem nevezte a Molde elleni (0–0) találkozóra Bogdán Ádámot.

A dán Midtjylland idegenben nyert 2–0-ra, Korcsmár Zsolt csere volt, nem lépett pályára. Futács Márkó és Gyurcsó Ádám csapata, a Hajduk Split hazai pályán játszott gól nélküli döntetlent a román FCSB-vel. Gyurcsó kezdett, az 56. percben cserélték le, míg Futács a 76. percben állt be.

A Slovan–Rapid Wien (2–1) meccsen előbbiben kezdő volt Holman Dávid, sőt, a 29. percben ő készítette elő csapata első gólját! A magyart aztán a szünetben lecserélték. Az osztrákoknál sérülés miatt nem volt ott Szántó Tamás. A Legia Warszawában Nagy Dominik végigjátszotta a Dudelange elleni összecsapást, a lengyelek kikaptak 2–1-re, igaz, a második félidőt emberhátrányban játszották végig.