Dzsudzsákék győzelemmel zárták a csoportot

2009.12.16. 23:17
A brémaiak háromszor is örülhettek Bilbaóban (fotó: Reuters)
Újra győzött a PSV a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, ezúttal Kolozsváron nyert 2–0-ra. Sáfár Szabolcs a kispadon kapott helyet a Nacional otthonában vereséget szenvedő Austria Wienben.

J-CSOPORT

A csoportban ki-ki meccset vívott egymással az FC Bruges és a Toulouse, a belgáknak már egy döntetlen is elég lett volna hazai pályán a továbbjutáshoz.

A korábban Tatabányán és Debrecenben is szereplő Dorge Rostand Kouemahát foglalkoztató együttes a 92. percben szerzett Ivan Perisic-góllal győzött, a franciák búcsúztak.

A másik mérkőzésen az eddig pont nélkül álló Partizan számára legalább a búcsú szépre sikeredett, hiszen legyőzte a már korábban továbbjutott Sahtart.

K-CSOPORT

Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Kolozsvárra látogatott, de sokáig bizonytalan volt a mérkőzés megrendezése a Romániára zúduló hó miatt.

A magyar játékos ezúttal is a kezdőben kapott szerepet, és a hollandok már az első negyedóra után megszerezték a vezetést: Boris Peskovic kapus szabálytalankodott Danko Lazoviccsal szemben, a sértett magabiztosan váltotta gólra a büntetőt.

Az eindhoveni csapat végül a 68. percben biztosította győzelmét, egy kontraakció végén Amrabat volt eredményes. A cserejátékos egyébként éppen Dzsudzsákot váltotta a szünetben.

A másik meccsen a Sparta és a Köbenhavn vívott nagy csatát a PSV melletti továbbjutó helyért. A dán együttes az első félidőben Dame N'Doye duplája révén kétgólos előnyre tett szert, majd szünet után ezt tovább növelte, és továbbjutott a csoportból

L-CSOPORT

Ebben a csoportban már rendeződtek a nagy kérdések, a két éllovas a csoportelsőségért, a másik két együttes pedig a harmadik helyért csapott össze.

A Werder jól kezdett Bilbaóban, és a 13. percben meg is szerezte a vezetést: Rosenberg adott be balról, középen pedig Pizarro ugrott a legmagasabbra, és a hálóba fejelt. A baszk csapat még fel sem ocsúdott, amikor Özil szabadrúgása után Naldo is a kapuba bólintott. A 36. percben egy gyors támadás végén a korábban gólpasszt adó Rosenberg is betalált, ezzel jelentős előnyt szerzett a vendégcsapat.

A Bilbao nem tudott szépíteni, Joaquín Caparros vezetőedző egyébként nem küldte pályára Jonas Ramalhót, aki a klub történetének első színes bőrű játékosa lehetett volna.

Az Austria Wienben Sáfár Szabolcs a kispadon kapott helyet, ezúttal Almer védte a bécsiek kapuját. Az osztrák együttes Schumacher találatával a 21. percben vezetést szerzett – a hazaiak egyik védője egyszerűen lehúzta a fejét egy beadás után –, de nem sokáig örülhetett az előnyének, hiszen Rúben Micael két perc múlva egyenlített. Sőt a szünetre már a portugál csapat vonulhatott előnnyel, miután Mateus is feliratkozott a gólszerzők közé.

A második játékrészben remekelt a Nacional, Micael újra betalált, majd Zsarko Tomasevics és Felipe Lópes találata már fölényes portugál sikert eredményezett. Az Austria sereghajtó lett a csoportjában.

A korábban játszott meccsekről itt olvashat.

EURÓPA-LIGA
J-CSOPORT
FC Bruges–Toulouse 1–0 (Perisic 92.)
Partizan–Sahtar Doneck 1–0 (Lam. Diarra 6.)
K-CSOPORT
Sparta Praha–FC Köbenhavn 0–3 (N'Doye 22., 30., Grönkjaer 54. – 11-esből)
CFR Cluj–PSV Eindhoven 0–2 (Lazovics 18. – 11-esből, Ambrabat 68.)
L-CSOPORT
Athletic Bilbao–Werder Bremen 0–3 (Pizarro 13., Naldo 20., Rosenberg 36.)
Nacional–Austria Wien 5–1 (Micael 23., 57., Mateus 33., Zs. Tomasevics 61., F. Lópes 66., ill. Schumacher 21.)