Dzsudzsák Balázsék már továbbjutottak

2009.12.03. 21:19
A PSV már páholyból várhatja az utolsó fordulót (Fotó: Reuters)
A 90. percben biztosította be a továbbjutását a Dzsudzsák Balázzsal felálló PSV, miután hazai pályán 1–0-ra legyőzte a cseh Spartát az Európa-liga K-csoportjának 5. fordulójában. Az L-csoportban szintén kiharcolta a folytatást a spanyol Athletic Bilbao, miután három góllal terhelték meg Sáfár Szabolcs és az Austria Wien hálóját. A mérkőzésen nézőtéri incidens miatt 20 percig állt a játék.

J-CSOPORT

A J-csoportban a Sahtar Doneck már a forduló előtt is biztosította helyét a következő körre, a mai játéknapon egy csöndes gólnélküli döntetlent játszott az FC Bruge-zsel.

A másik találkozón a Touluse hazai pályán verte meg 1-0-ra az így továbbra is pont nélkül álló Partizan Beogradot, a franciák ezzel egy pontra megközelítették a Bruges-t.

K-CSOPORT

A PSV már ebben fordulóban  biztosíthatta továbbjutó helyét, ha legyőzi a Spartát. Sokáig azonban úgy tűnt, hogy az utolsó fordulóra marad a döntés. Egészen pontosan a 90. percig...

Az első félidőben mindkét csapat „csehül" bánt a kínálkozó helyzetekkel, az egyik legemlékezetesebb momentum egy Lazovic-Repka kakaskodás volt. Blazek két ízben is majdnem hozzásegítette a PSV-t a vezető találathoz, de nem tudtak élni ezekkel a hazaiak.

Sokan már elkönyvelhették a döntetlent, amikor a 90. percben Reis Engelaar lefejelt labdája után megszerezte a győztes gólt. Dzsudzsák hozta a szokásos aktív játékát, a csapata legjobbjai közé tartozott.

PSV EINDHOVEN-SPARTA PRAHA 1-0

A Sparta és a Köbenhavn az utolsó fordulóban egymás között intézi el a továbbjutás kérdését.

L-CSOPORT

A Sáfár Szabolccsal felálló Austria Wien hazai pályán szenvedett 3-0-s vereséget az Athletic Bilbaotól, a spanyolok ezzel csatlakoztak a helyét már korábban biztosító Werder Bremenhez.

AUSTRIA WIEN-ATHLETIC BILBAO 0-3

HÚSZ PERCIG ÁLLT A JÁTÉK
A  nézőtéren és a pályán történt incidensek miatt 20 percig állt a játék az Austria Wien-Athletic Bilbao összecsapáson. A vendég spanyol együttes 2-0-ra vezetett, amikor a bíró megállította a mérkőzést, miután a hazai drukkerek berohantak a gyepre. A Bilbao játékosai az alagúton keresztül menekültek ki a pályáról.
A bécsi szurkolók - látván csapatuk vergődését - a szünet után folyamatosan különféle tárgyakat dobáltak be a játéktérre, sőt, görögtüzeket is gyújtottak. A sorozatos incidenseknek a rendőrség vetett véget, a spanyolok pedig újabb góllal torolták meg sérelmeiket, és továbbjutottak a 32 közé. (MTI)

A németek 4-1-re ütötték ki a Nacionalt, Rosenberg duplázott a találkozón.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
 5. FORDULÓ
J-CSOPORT
Sahtar Doneck (ukrán)-FC Bruges (belga) 0-0
Toulouse (francia)-Partizan (szerb) 1-0 (Braaten 53.)
K-CSOPORT
PSV (holland)-Sparta (cseh) 1-0 (Reis 90.)
FC Köbenhavn (dán)-CFR Cluj (román) 2-0 (Vingaard 37., N'Doye 43.)
L-CSOPORT
Austria Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 0-3 (Llorente 19., 86., Dominguez 61.)
Werder Bremen (német)-Nacional (portugál) 4-1 (Rosenberg 31., 33., Martins 84., Marin 90., ill. R. Micael 61.