Budapesten hengerelt az Anzsi

2012.07.26. 18:20
Samuel Eto'o egyedül eldöntötte (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörének visszavágóján a Budapest Honvéd az Anzsi Mahacskalát látta vendégül, és bár a magyar csapat idegenben csak egy góllal kapott ki, ezúttal kijött a két keret (értéke) közötti különbség. A Honvéd ráadásul könnyelműen bánt helyzeteivel is, így 4–0-ra győzött az Anzsi.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Az orosz Anzsi Mahacskala ellen meglehetősen jó eredményt ért el idegenben a Budapest Honvéd az El-selejtező második fordulójában: az egygólos vereség különösen annak fényében dicséretes, hogy a (gaz)dagesztániaknál csak Samuel Eto'o évi húszmillió eurót, azaz közel hatmilliárd forintot keres. Ez a Honvéd éves költségvetésének 15-20-szorosa...

A sztárkavalkád előtt felhőszakadás köszöntött a Bozsik-stadionra, a földbe mélyített kispadok például félig fedett miniuszodává alakultak, dolgozhattak is a mérkőzés előtt a helyi tűzoltók.

Az Anzsinak a 4. percben kis híján hideg zuhany lett, az oroszok szerencséjére a kapura törő Délczeg Gergely 14 méterről az oldalhálót találta el.

Ehelyett sajnos a hazai védők kerültek nemsokára viharba: Mbark Buszufa bal oldali szöglete után az ötösön Hidi Patrik egyedül maradt két ellenféllel, akik közül Samuel Eto'o az ötösről a kapuba lőtte a labdát. 0–1

VEZET AZ ANZSI

Lacina Traoréval nincs egyszerű dolga az embernek (Fotó: Mirkó István)

Nem esett össze a Honvéd, sorra vezette a támadásokat, Marco Vidovics távoli lövése ismét csak leheletnyivel kerülte el a jobb alsó sarkot, majd Vernes Richárd már igazi ziccert hibázott. Ezt követően kissé komolyabban vette a találkozót az Anzsi, elmaradtak a veszélyes Honvéd-támadások, és sokkal többet birtokolták a labdát a vendégek.

FÉL ÓRA TÜRELEM
A kezdeti fellángolás után a 30. percre ment el a nézők egy részének a kedve a mérkőzéstől, felharsant az első füttyszó.

Egy-két veszélyes megugrásra azért maradt ereje a hazai csapatnak, ezek közül Tchamié volt a legígéretesebb, de Christopher Samba keresztezni tudott; majd ugyancsak Tchami maradt le az üres kapu előtt Ivancsics Gellért remek beadásáról pár centiméterrel.

A szünet előtt nem sokkal Lacina Traoré ugratta ki Xavi-szintű labdával Eto'ót, de Kemenes Szabolcs kivédte lövését.

A félidőben Délczeg helyére Souleymane Diaby állt be, aki szinte azonnal helyzetbe került volna, ha nem szökteti hosszan magát, majd Ivancsics lőtt hét méterről a kapus kezébe.

Fordulatos volt a mérkőzés, nemsokára már Kemenesnek volt dolga Jucilei éles lövésénél – az 53. percben pedig Lacina Traoré mutatta meg, miért is adtak érte 18 millió eurót, és egy szép szóló végén higgadtan a bal sarokba helyezett. 0–2

TRAORÉ ELDÖNTÖTTE

Néha azért megmutatta a Honvéd (Fotó: Mirkó István)

Pár perc múlva eldőlt Jucilei és a mérkőzés is: a vendégek légiósát Vernes Richárd hátulról felrúgta, ezért egyből piros lapot kapott a játékvezetőtől, Luca Bantitól. Roberto Carlos és Guus Hiddink is elégedetten mosolygott a kispadon: ez szólt a kissé szigorú ítéletnek és a zsebben tudott továbbjutásnak egyaránt.

Szerencséje sem volt a magyar csapatnak, hol Vlagyimir Gabulov védett, hol az utolsó védő kaparta el a labdát a honvédosok elől (kézzel...) – Oleg Satov bezzeg nem hibázott, higgadtan váltotta gólra Eto'o mesteri passzát. 0–3

A csereként beálló Fjodor Szmolov tovább kis híján tovább növelte kínjainkat, szerencsénkre a kapufát találta el, előtte Tchami harcolt ki egy büntetőt, csak éppen nem adta meg a játékvezető. Samuel Eto'o viszont nem kegyelmezett, és a 80. percben szemtelen csel után a léc alá bombázott. 0–4

ETO'O MÁSODIK CSAPÁSA

A hajrában több gól már nem esett – kijött a két csapat közötti érték- és tudáskülönbség, megérdemelten nyert és továbbjutott az Anzsi.

KEMENES: A HONVÉD MESSZE VAN EURÓPÁTÓL

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
BUDAPEST HONVÉD–ANZSI MAHACSKALA (orosz) 0–4
Budapest, Bozsik-stadion, 6000 néző. V: Banti (olasz)
BUDAPEST HONVÉD: Kemenes – Lovric, Ignjatovics, Debreceni, Vidovics – Hidi (Faggyas, 58.), Johnson – Vernes, Ivancsics (D. Diarra, 69.), Tchami – Délczeg (Diaby, a szünetben). Vezetőedző: Marco Rossi
ANZSI: Gabulov – Logasov, Samba (G. Gabulov, 66.), Joao Carlos, Tagirbekov – Ahmedov, Jucilei – Satov, L. Traoré (Szmolov, 74.), Buszufa (Zsirkov, 54.) – Eto’o. Vezetőedző: Guus Hiddink
Gólszerző: Eto’o (7., 81.), L. Traoré (53.), Satov (68.)
Továbbjutott: az Anzsi Mahacskala, 4–0-s összesítéssel