A Fradi vezetett Norvégiában, mégis búcsúzott Európától

2011.07.21. 18:32
A Fradi elvérzett Norvégiában (Fotó: ftc.hu)<br />
Nem jutott tovább a Ferencváros az Európa-liga 2. selejtezőköréből, miután az első mérkőzésen aratott 2–1-es győzelem után, hosszabbításban 3–1-es vereséget szenvedett az Aalesund otthonában. A magyar csapat Oláh Lóránt góljával még vezetett, de a második félidő utolsó húsz percében kicsikarta a hosszabbítás lehetőségét a norvég csapat, amely a ráadásban a továbbjutást érő gólt is megszerezte.

SZÖVEGES ONLINE KÖZVETÍTÉS AZ AALESUND–FERENCVÁROS MÉRKŐZÉSRŐL!

Az Üllői úton hatalmas bombagólt szerző, ezúttal is kezdő Abdi az első mérkőzésen aratott 2–1-es győzelem után már a zöld-fehéreket tartotta a párharc esélyesének, annak ellenére, hogy Aalesundban meglehetősen nagy hidegben és műfüvön kellett csapatának pályára lépnie.

NSO-LEÁLLÁS

Ahogy azt érzékelhették az elmúlt időszakban, a Nemzeti Sport Online elérése – technikai okok miatt – hosszú ideig akadozott.

Olvasóink részéről soha ilyen terhelés még nem érkezett az oldalra, sajnos a szerverek nem is bírták a nyomást, és ezek túlterheltsége miatt hosszú ideig módosításokat sem tudtunk végrehajtani a cikkekben, közvetítésekben.

A működésbeli hiányosságokért – a technikai hátteret biztosító partnercégeink munkatársainak nevében is – elnézésüket kérjük!

A szerkesztőség

„A párharc előtt ötven-ötven százalékra tettem az esélyeket, most már valamivel felénk billen a mérleg nyelve. Tudom, hogy műfüvön játszunk majd kint, ami nem nekünk kedvez, ám egy gólt csak benyesünk valahogy, és azzal már továbbmehetünk. Tudjuk, hogy nagyobb immár a felelősségünk, végtére is az Európa-ligában képviseljük a klubot. Tény, jobban játszottunk riválisunknál, de nem dőlhetünk hátra. Most már nem szabad elrontani" – vélekedett a szomáliai támadó, aki gyerekkorában Norvégiában nevelkedett.

Sajnos végül mégis sikerült elrontani...

Az első tíz percben egyértelműen a hazaiak irányították a találkozót. A ferencvárosi játékosok többnyire a védekezéssel voltak elfoglalva. Ennek ellenére a norvégok komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani.

A 18. percben Enar Jääger távoli lövése, majd Jonathan Parr közeli fejese okozott bonyodalmat a Fradi kapuja előtt. A labda mindkét esetben a léc fölött hagyta el a játékteret. A félidő közepéhez érve már-már nyomasztó fölénybe került az Aalesund, a 23. percben már a harmadik szögletét végezhette el egymás után.

A 27. percben a magyar csapat is veszélyeztetett: Józsi György szöglete után Mark Otten fejelhetett kapura, de a csereként beálló Christian Myklebust a gólvonalról kifejelte a labdát.

A 42. percben megszerezte a vezetést a Fradi Oláh Lóránt találatával! A mérkőzés első tetszetős ferencvárosi támadása máris gólt eredményezett: Maróti Andrezinhóhoz játszott, aki a tizenhatoson belül érkező Oláht hozta játékba, s a támadó 14 méterről a kapu hosszú sarkába emelt. 0–1

Oláh gólja után nem sok fradista gondolta, hogy csapatuk nem jut tovább (Fotó: MTI)

A Ferencváros az első játékrész első felében nagyon beszorult a saját térfelére, de a kezdeti szorításból lassan kiszabadult – ennek volt eredménye a vezető találat megszerzése.

A második félidőre egy rendkívül higgadt Ferencváros érkezett a pályára, amely kontrollálta a játékot, még úgy is, hogy továbbra is az aalesundiak voltak mezőnyfölényben. A norvégok egész egyszerűen nem jutottak el a ferencvárosi kapuig.

A hazai játékosok a második félidő közepére teljesen zavarttá váltak, többször is könnyű helyzetben rosszul passzoltak egymáshoz. Aztán az utolsó húsz percben mégis nagyon rákapcsoltak, ekkor már a Ferencváros futballistái többször is csak sárga lapot érően tudták megállítani őket – vagy úgy sem...

A 72. percben Júnior buktatta Myklebust a ferencvárosi tizenhatoson belül, s a lengyel játékvezető által megítélt büntetőt Michael Barrantes gólra váltotta. 1–1

A gól még nagyobb lökést adott a hazaiaknak, akik az utolsó negyedórában mindent egy lapra feltéve rohamoztak. A 87. percben, sajnos, siker koronázta próbálkozásaikat. Egy jobb oldali beadásnál Ranilovic rossz ütemben mozdult ki kapujából, a labda a hosszún üresen érkező csereember, Lars Fuhre elé érkezett, aki nyolc méterről nem hibázott. 2–1

Következhetett a hosszabbítás, amelyben az eredmény alakulásának következtében a norvég csapat játszhatott lélektani fölényben. Hamar kiderült, hogy nemcsak lélektani, hanem jelentős mezőnyfölényben is. Ha lehet, tovább növelte az iramot az Aalesund, a Fradi játékosainak a hátát már „feltörte" Ranilovic kapuja. Magnus Olsen a hosszabbítás 8. percében kapufát fejelt – érezhető volt, hogy a Fradinak csak az lehet a célja, hogy kihúzza a tizenegyesrúgásokig.

Nem sikerült... A hosszabbítás vége előtt egy perccel Barrentes végzett el szabadrúgást, a felívelt labdája teljesen üresen találta Sander Postot, aki 10 méterről a tehetetlen Ranilovic mellett megszerezte a továbbjutást jelentő gólt. 3–1

A Fradinak már nem maradt ideje semmire, búcsúzott a nemzetközi kupaküzdelmektől. Az Aalesundra a 3. selejtezőkörben a svéd Elfsborg vár majd, amely az idegenbeli 1–1-es döntetlent követően a hazai visszavágón 3–0-ra nyert a litván Suduva ellen, és összesítésben 4–1-gyel léphetett tovább.

A magyar csapatok közül mindössze a Paks került a harmadik körbe, vagyis már csak a tolnai kupaújonc képviseli hazánkat a nemzetközi kupaporondon.

EGY ÁLOMMAL KEVESEBB – PRUKNER

AALESUND–FERENCVÁROS 3–1 – h. u.
EURÓPA-LIGA
2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
AALESUND (norvég)–FERENCVÁROS 3–1
Aalesund, Color Line-stadion. V: Marciniak (lengyel)
Aalesund: Grytebust – Olsen, Tollas, Arnefjord, Jääger – Morrison, Ulvestad (Post, 63.) – Okoronkwo (Fuhre, 80.), Barrantes, Parr – Sellin (Myklebuss, 20.)
FTC: Ranilovic – Júnior, Otten, Grúz, Fülöp N. – Morales, Maróti, Józsi (Balog, 90.), Andrezinho – Abdi (Rodenbücher, 71.), Oláh L. (Felipe Félix, 84.)
Gólszerző: Barrantes (72. – 11-esből), Fuhre (87.), Post (119.), ill. Oláh L. (42.)
Továbbjutott: az Aalesund, 4–3-as összesítéssel