El: előnnyel ment a Rangers Luxemburgba, de kiesett

2017.07.04. 21:40
Nem kis meglepetéssel zárult a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörének keddi játéknapja. A Rangers 1–0-s előnnyel utazott a luxemburgi Progres Niederkornhoz, ám 2–0-s vereséget szenvedett, így a patinás skót klub búcsúzott a sorozattól.

A Rangers 1–0-ra megnyerte a párharc első felvonását Glasgow-ban, a visszavágó pedig sokáig 0–0-ra állt, ami a skótok továbbjutását hozta volna. A 66. percben azonban megszerezte a vezetést a Niederkorn, majd alig tíz perccel később növelte az előnyét. Sőt, meg is tartotta azt a végéig, ami továbbjutást ért, az első selejtezőkör alighanem legnagyobb meglepetését okozva.

A luxemburgi bajnokságban negyedik helyen végző Niederkorn története első nemzetközi kupameccsét nyerte meg: korábban 13 találkozón 2 döntetlen és 11 vereség (1–41-es gólkülönbség) volt a mérlege.

GÓLOK ÉS A LUXEMBURGI ÜNNEPLÉS

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ

Progres Niederkorn (luxemburgi)–Rangers (skót) 2–0
Továbbjutott: a Niederkorn, 2–1-es összesítéssel
KORÁBBAN
Balzan (máltai)–Videoton FC 3–3 (Kaljevics 3., 86. – 11-esből, Effiong 56., ill. Géresi 15., Scsepovics 23., Juhász R. 80.)
Továbbjutott: 5–3-as összesítéssel a Videoton