Nehezen viselte a Bordeaux az Anderlecht elleni kiesést

2008.02.21. 22:54
Az Anderlecht a Bordeaux ellen idegenben harcolta ki a továbbjutást, és került a nyolcaddöntőbe. A belgák szereztek vezetést, de az utolsó húsz percben elérhető közelségbe került a hosszabbítás a franciáknak, ám két kiállítással elszalasztották utolsó esélyüket is a továbbjutásra. A Zenit a Villarrealon lépett túl, míg az Atlético a Boltonnal szemben vérzett el. Az AEK-nek a Getafe jelentette a végállomást.
Juhász (szemben) továbbjutást ünnepelhetett Bordeaux-ban
Reuters
Reuters

Az első mérkőzésen 2-1-re nyert az Anderlecht hazai környezetben, ám a Bordeaux idegenben szerzett gólja óvatosságra intette a belgákat.

A visszavágón a Juhász Rolanddal a kezdőcsapatban felálló brüsszelieket nyomás alatt tartották a franciák, de igazi helyzetig nem jutottak el az első félidőben.

A magyar hátvéd jó teljesítményt nyújtott az egész mérkőzésen, ám a 32. percben sárga lapos figyelmeztetésben részesült egy rossz ütemű becsúszás után.

Az Anderlecht a semmiből szerzett vezetést, egy tetszetős támadás végén Thomas Chatelle talált Ramé hálójába.

A második félidőben lendületesebben kezdett a Bordeaux, ám ziccerig nem sikerült eljutniuk.

A hazaiak esélyeit Fernando Cavenaghi hozta vissza, húsz perccel a vége előtt egy középreadást vágott a kapuba a léc segítségével.

Röviddel később Tremoulinast küldte le a játékvezető, brutálisan rúgta térden Gillet-t a bíró orra előtt.

Három perccel a lefújás előtt Chalmé tarolta le Boussoufát, így idő előtt mehetett zuhanyozni a hazai játékos.

Magyar érdekeltségű meccset játszottak Getaféban, ám Tőzsér Dániel csak a kispadról lehetett szemtanúja, hogyan marad alul csapata a spanyol ellenfelével szemben.

Granero az első félidő ráadásában volt eredményes, míg a továbbjutást Cosmin Contra döntötte el végleg, miután értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. A harmadik találatot Braulio szerezte.

A PSV Svédországba látogatott, és idegenben is sikerült legyőzniük a Helsingborgot.

Dzsudzsák Balázs természetesen a kezdőként kapott lehetőséget a Philips-gyári csapatban, a sípot pedig Szabó Zsolt fújta. Uótbbi két segítője Kispá Róbert és Hegyi Péter volt. Az eindhoveniek magyar középpályása a 78. percig a pályán volt: csapata akkor már 2-0-ra vezetett.

A Villarreal a Zenit ellen esett ki, az El Madrigálban csak egy góllal győzték le a szentpéterváriakat.

Az Atlético csak gólnélküli döntetlenre volt képes a Bolton ellen, így az angolok léptek tovább hazai diadaluknak köszönhetően.

UEFA-KUPA

3. FORDULÓ (A LEGJOBB 32 KÖZÖTT):
Getafe-AEK 3-0 (Granero 45+1., Contra 82. – tizenegyesből, Braulio 84. )
Továbbjutott a Getafe, 4-1-gyel
Atlético Madrid-Bolton 0-0
Tj. a Bolton, 1-0-lal
Villarreal-Zenit 2-1 (Guille Franco 75., Tomasson 90., ill. Pogrebnyak 31.)
Tj. a Zenit, 2-2-vel, idegenben lőtt góllal
Bordeaux-Anderlecht 1-1 (Cavenaghi 70., ill. Chatelle 32.)
Tj. az Anderlecht, 3-2-vel
Helsingborg-PSV Eindhoven 1-2 (Castan 81., ill. Zonneveld 47., Lazovic 65.)
Tj. a PSV, 4-1-gyel
Tottenham-Slavia 1-1 (O’Hara 7., ill. Krajcík 51.)
Tj. a Tottenham, 3-2-vel
Fiorentina-Rosenborg 2-1 (Liverani 38., Caccia 81., ill. Koné 88.)
Tj. a Fiorentina, 3-1-gyel
Everton-Brann Bergen 6-1 (Yakubu 36., 54., 71., Johnson 41., 91., Arteta 70., ill. Vaagan Moen 60.)
Nürnberg-Benfica 2-2 (Hariszteasz 58., Saenko 65., ill. Cardozo 88., Maria 92.)