A Bayern München könnyedén lépett túl az Aberdeen ellenében

2008.02.21. 20:48
A Bayern München lefutballozta le a pályáról az Aberdeent, és négygólos vereséggel küldték haza a vendégeket Skóciába. Először Lúcio volt eredményes, majd Daniel van Buyten duplázta meg a hazaiak előnyét. A második játékrészben Lukas Podolski talált be kétszer Langfield kapujába, Steve Lovell pedig nem sokkal a lefújás előtt szépített. A kegyelemdöfést Mark van Bommel vitte be. A müncheniek a Bordeaux-Anderlecht párosítás győztesével találkoznak a nyolcaddöntőben.
Lúcio (jobbra) remek játékkal segítette csapatát továbbjutáshoz
Reuters
Reuters

A Bayern München várhatta esélyesként az Aberdeen elleni második mérkőzést, miután 2-2-es döntetlent értek el a bajorok Skóciában.

A visszavágón nagy elánnal vetették bele magukat a játékba a müncheniek, és Podolski már a második percben a keresztlécet döngette meg.

A 12. percben Lúcio révén vezetést szereztek a hazaiak: a brazil hátvéd 18 méterről talált a kapuba, így a vendégeknek már két gólt kellett volna szerezniük a továbbjutáshoz.

A következő találatot azonban szintén a Bayern szerezte, Kroos szabadrúgását csúsztatta Daniel van Buyten a kapu közepébe.

Az első félidő ráadásában Lúcio is a kapufát találta telibe, Podolski után a védő is csak centikkel tévesztett célt.

A fordulás után változatlanul a bajorok veszélyeztettek többet, és számos esetben csak a skótok kapusán múlott, hogy nem lett nagyobb a különbség.

Az Aberdeen csak lesgólig jutott, és többnyire csak a becsületes helytállásra futotta az erejükből.

A 71. percben Lukas Podolski is beköszönt. Klose lövését még védte Langfield, de a kipattanót a támadó már kegyetlenül a léc alá vágta hét méterről.

Pár perccel később második gólját is megszerezte a csatár, az ötösről fejelt a vendégek hálójába.

Nyolc perccel a vége előtt szépíthettek volna a skótok, de Kahn nagy bravúrral kiütötte Nicholson erős és közeli lövését.

Ám ami késett, nem múlott: két perccel később Steve Lovell bólintott a németek kapujába.

A kegyelemdöfést Mark van Bommel vitte be, 17 méterről lőtte ki a hosszú alsó sarkot.

A bajorok a Bordeaux-Anderlecht párosítás győztesével találkoznak a legjobb 16 között.

UEFA-KUPA

A LEGJOBB 32 KÖZÖTT
Bayern München-Aberdeen 5-1 (Lúcio 12., Van Buyten 36., Podolski 71., 77., Van Bommel 85., ill. Lovell 83.)
A Bayern München 7-3-as összesítéssel lépett a legjobb 16 közé.