UEFA-kupa: Svédországban tudott győzni a Mladá Boleslav

2007.11.29. 22:24
Az UEFA-kupa C csoportjában a nullpontos Mladá Boleslav volt az ellenfele az eddig egy egységet gyűjtő Elfsborgnak. A második mérkőzésüket játszó csehek szerezték meg első győzelmüket, a svédek három meccs után aligha bízhatnak a továbbjutásban.
A mérkőzés 31. percében a nyáron még a BL-selejtezőben a Debrecent verő Elfsborg szerzett vezetést. Stefan Ishizaki tálalt a büntetőterületen belül érkező Mathias Svensson elé, aki kihasználta a lehetőséget (1-0).A cseh bajnokságban 17 ponttal a 10. helyen szerénykedő Boleslav a második félidőben azonban fordított.A 67. percben a szünet után csereként beálló Ivo Táborský talált a kapuba. A cseh játékos Marek Matějovský szabadrúgása után fejelt a hálóba. Sőt, a 79. percben a francia légiós, Alexandre Mendy góljával a vezetést is megszerzték (1-2).Ezután a hajráig próbálkozott az Elfsborg, mégsem a hazaiaknak sikerült gólt szerezniük, hanem a 93. percben Petr Vorisek szabadrúgásából bebiztosította győzelmét a vendégcsapat (1-3).

UEFA-KUPA, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

C CSOPORT:
Elfsborg - Mladá Bolesláv 1-3 (M. Svensson 31., ill. Táborský 67., Mendy 79., Vorisek 93.)