UEFA-kupa: döntetlent játszott egymással a Zenit és a Nürnberg

2007.11.29. 22:24
Az UEFA-kupa csoportkörének 3. fordulójában, az A csoportban fordulatos meccsen döntetlent játszott egymással a szentpétervári Zenit és a Nürnberg.
A nürnbergiek az előző fordulóban kikaptak hazai pályán az Evertontól, így most igyekeztek javítani Oroszországban. Ennek megfelelően is kezdték a mérkőzést, és a 25. percben Hariszteasz révén megszerezték a vezetést.A hazaiak azonban a második félidő közepén három perc alatt fordítottak. A 76. percben Pavel Pogrebnyak volt eredményes, majd a 79. percben Alekszej Jonov révén a vezetést is megszerezték Dick Advocaat játékosai.A vendégek edzője, Hans Meyer ezután cserére szánta el magát, és a 82. percben az első gólnál gólpasszt jegyző Marco Engelhardt helyére Leon Benkot küldte pályára. A cserejátékos meghálálta a bizalmat és három perccel pályára küldése után egalizált, így a vége 2-2 lett.

UEFA-KUPA, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

A CSOPORT:
Zenit St. Petersburg - Nürnberg 2-2 (Pogrebnyak 76., Jonov 79., ill. Hariszteasz 25., Benko 85.)