MTI 2016.06.25 17:27 Frissítve: 2016.06.25 21:04

Vívó Eb: a 4. helyen végzett a magyar férfi kardcsapat

A női párbajtőr-válogatott után a magyar férfi kardcsapat is a negyedik helyen végzett a lengyelországi vívó Európa-bajnokságon, Torunban. Csakúgy, mint a női párbajtőr-válogatott.

Az áprilisban világbajnoki ezüstérmes – Szilágyi Áron, Decsi Tamás, Iliász Nikolász, Szatmári András alkotta – együttes a negyeddöntőben vívta első mérkőzését, és úgy nyert hat tussal a fehéroroszok ellen, hogy mindegyik asszó után vezetett.

Az olaszok elleni elődöntőben is jól kezdtek a mieink, a negyedik pár után 20:9 volt az állás a javukra. Az ötödik asszóban azonban Szilágyi, majd a hetedikben Decsi nagy különbségű vereséget szenvedett Diego Occhiuzzitól, ezzel fordítottak az olaszok.

Szatmári ugyan még visszavette az előnyt, de Szilágyi az utolsó párharcot 6:3-ra elvesztette Luca Curatolival szemben, így az olaszok jutottak be a döntőbe.

A mieink a harmadik helyért a románokkal küzdöttek meg, és csak az elején tudták tartani velük a lépést. A második asszótól folyamatosan nőtt a különbség, és csak az utolsót sikerült ismét a mieinknek megnyerniük Szilágyi révén, de így is 13 találatnyi lett a különbség.

Ebben a versenyben 14 válogatott indult. A riói olimpián férfi kardban nem lesznek csapatküzdelmek, míg egyéniben Szilágyi és Decsi vívhat.

Oroszország–Olaszország 45:42
A végeredmény: 1. Oroszország, 2. Olaszország, 3. Románia, 4. Magyarország (Szilágyi Áron, Decsi Tamás, Iliász Nikolász, Szatmári András)

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Felmérésekben, elriasztó adatok közzétételében, győzködésben nem volt, nincs hiány Klebelsberg Kunó óta napjainkig, ám mintha ezzel a legtöbbször le is tudnánk a legendás kultuszminiszter által kirótt feladatot.

2020.10.16 20:23:23

Egyéb egyéni THURY GÁBOR

„Úgy harcolt, mintha tényleg ez az egyetlen és utolsó alkalma lenne a siker eléréséhez.”

2020.10.16 22:53:46

Egyéb egyéni PÓR KÁROLY

ALAPVONAL. Minden egyes győzelemnek örülni kell és értékelni, hogy Marco Rossival a gondok ellenére egy meccsre kerültünk attól, hogy részt vehessünk a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon.

2020.10.15 20:17:49

Egyéb egyéni N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Hittem, hogy a súlyemelés igazságos. Anno nem tudtam elképzelni, hogy amit látok, csalás lehet, s ami a biztonságot, a pontosságot (a mérhetőséget) jelentette nekem, az a leginkább támadható.