Vívó Eb: 15:22 után gálázott, és bronzérmes a férfi kardcsapat

2015.06.11. 17:36
A magyar kardcsapat jól szerepelt Montreux-ban (Fotó: MTI)
A harmadik helyen végzett a férfi kardcsapat a montreux-i vívó Európa-bajnokságon, miután 45:31-re legyőzte Romániát. A magyar csapat 22:15-ös hátrányban is volt, nem sokkal később azonban már a mieink vezettek fölényesen.

Szilágyi Áron fordulatos meccs után 5:4-es vezetéssel adta át a stafétabotot Gémesi Csanádnak, aki 8:6-ra is vezetett már, de akkor Iulian Teodosiu egy 4:0-s sorozattal fordított (8:10). Szatmári András három másodperc alatt egyenlített ugyan, de 11:11 után ismét jött egy román 4:0 (11:15).

Gémesi két találatával megint közeledni látszott a magyar csapat, de Tiberiu Dolniceanu egy 5:0-s szériával fejezte be a meccset – sorozatban a harmadik összecsapáson rontottuk el nagyon a végét (13:20). Szilágyi 15:22 után szépen kapaszkodott, és visszahozta mínusz háromra a magyar csapatot (21:24), majd a 21:25-nél pástra lépő Szatmári nagyon belelendült, és 30:25-re már a mieink vezettek!

Gémesi már plusz nyolccal adta át a lehetőséget (35:27) Szatmárinak, 37:31 után pedig már pontot sem szereztek a románok (45:31).

Németország–Olaszország 45:44

A végeredmény: 1. Németország, 2. Olaszország, 3. Magyarország (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás)

A NŐI TŐRÖZŐK CSAPATVERSENYÉRŐL ITT OLVASHAT!

ÖTÖDIK HELY AZ ÉREMTÁBLÁZATON
A magyar válogatott az ötödik helyen végzett a montreux-i vívó Európa-bajnokság éremtáblázatán. Győzött a kardozó Szilágyi Áron, harmadik lett a párbajtőröző Szász Emese és Boczkó Gábor, a tőröző Mohamed Aida, valamint a Szilágyi, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású kardcsapat.