Uszonyos és búvárúszó Eb: két magyar ezüst az első napon

2012.08.16. 22:14
Két ezüstérmet szereztek a magyarok az olaszországi uszonyos és búvárószó Európa-bajnokság első napján.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának csütörtöki tájékoztatása szerint Kanyó Dénes a 400 méteres uszonyos felszíni úszásban lett második országos csúccsal, míg Stier Lilla uszonyos gyorsúszásban nyert ezüstöt a lignanói versenyen.

Károlyi Csilla uszonyos felszíni úszásban javította meg az országos rekordot, ez most az ötödik helyet jelentette számára, Dimák Dávid pedig 1500 méteres uszonyos úszásban a 7. helyet csípte el.

A kontinensbajnokság első napján Székely Lilla is országos csúcsot javított, miután az 50 méteres búvárúszás selejtezőjében a 3. legjobb időt produkálta. Székely a szám döntőjében végül negyedik lett.