MTI 2018.05.26 21:56 Frissítve: 2018.05.26 22:15

Torna-vk: Makra Noémi bronzérmes Eszéken

Makra Noémi bronzérmes lett felemáskorláton a tornászok Eszéken zajló világkupaversenyén, szombaton.

A magyar szövetség beszámolója szerint a TC Békéscsaba sportolója a második helyen jutott a döntőbe, ahol 13.100 pontot kapott. Klubtársa, a kétszeres olimpikon Böczögő Dorina ötödik lett 12.367 ponttal.

„Az volt a célom, hogy jobban megcsináljam a gyakorlatomat, mint a selejtezőben, és ez sikerült is” – nyilatkozta Makra Noémi, aki csaknem két év kihagyás után a közelmúltban tért vissza.

Böczögő Dorina – aki ugyancsak hosszú sérülés után tért vissza – elmondta, gyakorlata végén volt egy nagyobb hibája, ez minimum fél pontot jelentett.

„Most nem a helyezés volt a fontos, hanem a gyakorlás az Európa-, illetve a világbajnokságra” – tette hozzá.

A férfiaknál Kardos Botond korláton a negyedik helyen végzett 13.867 ponttal.

A szerenkénti döntők második napján vasárnap Kovács Zsófia és Böczögő Dorina talajon lesz érdekelt.

2020.02.11 23:55:14

Egyéb egyéni S. T. J.

A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

2020.02.11 19:43:42

Egyéb egyéni KOHÁN GERGELY (Róma)

Lévai először dobogós felnőtt-világversenyen, a magyar küldöttség már három éremnél tart.