nemzetisport.hu 2014.05.22 20:59 Frissítve: 2015.03.08 02:21

Torna Eb: Berki Krisztián fináléban, a csapat 15.

Berki Krisztián lólengésben a harmadik helyen finalista, a Hidvégi Vid, Tálas Bence, Berki Krisztián, Vlacsil Attila és Vecsernyés Dávid összetételű férfi tornász válogatott a csapatversenyben a 15. helyen végzett  a szófiai Európa-bajnokságon.

Az együttes 243.754 ponttal szerezte meg a 15. pozíciót a 35 csapatból. Berki Krisztián végül a harmadik helyen lett döntős lólengésben 15.500 ponttal. Az angol Whitlock 15.966 ponttal az első, míg a horvát Ude Filip 15.66-tal a második helyen került be a szerenkénti döntőbe. Hidvégi Vidnek végül nem sikerült a döntőbe jutás, a 10. helyen második számú tartalék 14.933 ponttal.

„Berki Krisztián a biztonsági, 6.7-es gyakorlatát adta elő, és az volt a cél, hogy a döntőben legyen, az mindegy, hogy hányadik helyen. A fináléban már a 7.0-s gyakorlatot mutatja be. Hidvégi Videt sajnáljuk, de amikor kijött a pontszáma, tudtuk, hogy szerencse kell a döntőhöz. Az ifiknél, a felnőtt nőknél és Vidnél is sajnos csak nüanszokon múlt a finálé" – nyilatkozta Altorjai Sándor csapatvezető.

2020.04.03 22:55:50

Egyéb egyéni BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ismerjük el, mit kaptunk még a szovjet sporttól: egy terepet, ahol különösebb tét nélkül lehettünk ellenzékiek.

2020.04.02 11:47:20

Egyéb egyéni MAROSI GERGELY

Az olimpiai falut és az All Star-mérkőzéseket is a nagy krízisnek köszönhetjük • Elképesztő ötkarikás kalandok és egy rejtői balhé magyar legendákkal.