SUP: klasszis magyar sportolók a Dunán, új elem az Ötpróbán

2020.07.15. 13:50
Címkék
Újító jelleggel csatlakozott az Ötpróba-sorozathoz a SUP sportág; ennek alkalmából rendeztek szerda hajnalban evezést a Dunán klasszis sportolók részvételével.   

Az eseményen deszkára állt Storcz Botond háromszoros olimpiai bajnok kajakos, volt szövetségi kapitány; Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó; Dombi Rudolf olimpiai bajnok kajakos; Baji Balázs világbajnoki bronzérmes sprinter; Földházi Zsófia világbajnok öttusázó; Rédei Kata világbajnok vízilabdázó; Cseh László négyszeres olimpiai ezüstérmes úszó; Hrutka János 24-szeres válogatott labdarúgó, valamint Horváth Noémi SUP-világbajnok is.

A remek hangulatú túrán a résztvevők a Római-parttól indulva, több mint tíz kilométert megtéve a Parlamentig eveztek.

„Újító jelleggel hoztuk be az Ötpróba-rendezvénysorozat öt alapsportága közé a SUP-ot, amely ugye az evezéshez és annak minden formájához köthető. Heti rendszerességgel vannak már edzéseink és pontgyűjtő eseményeink, a Tisza-tónál Sarudon, valamint a Lupán és a Dunán is. A célunk továbbra is az, hogy a szabadidősport világában minél több ember mozogjon" - mondta Kiss Gergely, az Ötpróba futónagykövete, és hozzátette, a SUP egyre népszerűbb, természetközeli, csapatban közösségi élményt ad, egyedül pedig akár komoly sportteljesítmény is lehet.

A SUP a Stand Up Paddling angol kifejezés rövidítése, a dinamikusan fejlődő új sportágban a versenyzők egy deszkán állva eveznek a vízen.

Az Ötpróba keretében a szurkolók pontokat gyűjthetnek, amelyet értékes sportfelszerelésekre lehet beváltani, a legtöbb pontot összegyűjtők közül pedig 24-en személyesen drukkolhatnak majd a magyar olimpikonoknak a jövő évi tokiói ötkarikás játékokon.

Legfrissebb hírek

Janeiro a Ferencváros–Braga párharcról, Navarro irányításával a Loki a nemzetközi kupaszereplésre tör

E-újság
1 órája

Szombati sportműsor: ZTE–ETO FC, Újpest–Paks

Minden más foci
1 órája

Embernek maradni – Moncz Attila publicisztikája

Német labdarúgás
1 órája

Váltani kellett – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
1 órája

Miskolcon is bemutatták a Futbólia visszahódítását

Magyar válogatott
1 órája

Férfi kosárlabda Euroliga: az Olympiakosz nyerte meg a görög rangadót

Kosárlabda
2 órája

A 94. percben egy megpattanó lövéssel verte meg a Real a Celtát

Spanyol labdarúgás
2 órája

Visszavágott a bajnoki vereségért és bejutott a legjobb nyolc közé az FA-kupában a Liverpool

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik