Súlyemelő Eb: Magát Krisztina 6., Boros Viktória 7.

MTI MTIMTI MTI
2019.04.12. 18:38
Magát Krisztina a hatodik, Boros Viktória pedig a hetedik lett összetettben a 87 kilogrammosok kategóriájában a súlyemelők grúziai Európa-bajnokságának pénteki versenynapján.

A 2018-as Eb-n még ólomsúlyúként a plusz 90 kilogrammban három érmet szerző Magát, a Testvériség SE 30 esztendős versenyzője – a batumi kontinensviadal honlapjának eredményközlése szerint – szakításban és lökésben is két jó fogást produkált, az előbbiben 95 kilóval ötödik, utóbbiban 117 kilóval a hatodik lett a súlycsoport hét emelőt felvonultató A-csoportjában, s a hatodik pozíciót szerezte meg 212 kilogrammal az összetett sorrendben is.Magát, a Testvériség SE 30 esztendős versenyzője – a batumi kontinensviadal honlapjának eredményközlése szerint – szakításban és lökésben is két jó fogást produkált, az előbbiben 95 kilóval ötödik, utóbbiban 117 kilóval a hatodik lett a súlycsoport hét emelőt felvonultató A-csoportjában, s a hatodik pozíciót szerezte meg 212 kilogrammal az összetett sorrendben is.

A B-csoportban versenyző Boros Viktória, aki a tavalyi U17-es Európa-bajnokságon második volt, a teljes rangsorban hetedikként zárt 185 kilóval, s ugyanígy végzett a két fogásnemben is 82, illetve 103 kilós teljesítménnyel.

Az Európa-bajnoki címet ؘ– mindhárom aranyérmet begyűjtve – meglepetésre Kszenyija Paszkina, a múlt évi vb-nyolcadik szerezte meg, maga mögé utasítva a szintén orosz Gyijana Msztyijevát, a 2017-es kontinenselsőt.

Pénteken lépett versenydobogóra a plusz 87 kilogrammos női súlycsoportban a Boroshoz hasonlatosan a szombathelyi Haladásban emelő Gyürüs Barbara is, aki a B-csoportban jutott szereplési lehetőséghez. A húszéves sportoló két riválisát megelőzve a második lett 186 kilós összteljesítménnyel, miután szakításban 85, lökésben 101 kilót teljesített. Végső helyezése viszont csak szombaton dől el, miután lezajlik a kategória A-csoportjának versenye is.

Szintén pénteken lépett színre Nagy Péter, ugyancsak a B-csoportban a plusz 109 kilósok mezőnyében, ahol mind a kilenc vetélytársát maga mögé utasította. A 33 esztendős, háromszoros Eb-bronzérmes ólomsúlyú szegedi emelő szakításban 185, lökésben 219, így összetettben 404 kilóval lett első. Hogy ez hányadik helyet jelent majd a végső sorrendben, a kategória legerősebbjeit felvonultató A-csoport küzdelmeinek zárultával derül ki. A kilencfős társaság versenyét az Európa-bajnokság utolsó napján, szombat délután rendezik meg.

A férfi 96 kg esti A-csoportos versenyében volt szovjet tagköztársaságok képviselői jeleskedtek. A legjobban a fehérorosz Jevgenyij Cihancov, a 2018-as junior Európa-bajnok, felnőttvilágbajnoki negyedik helyezett teljesített, aki mindhárom aranyérmet bezsebelte, nagy fölénnyel diadalmaskodott az orosz Jegor Klimonov és az ukránból lett grúziai Anton Pliesznoj előtt.