nemzetisport.hu 2020.01.04 13:22 Frissítve: 2020.03.26 18:55

Sportnaptár 2020: vízilabda Eb és foci Eb-meccsek Budapesten

A 2020-as év első félévének kiemelkedő sporteseményei. Hagyományos sportnaptárunk első részében a január–júniusi sportműsorral ismerkedhetnek meg – a második félév műsorát (július–december) itt találják!

A KORONAVÍRUS-JÁRVÁNY MIATT A SPORTESEMÉNYEK NAGY RÉSZÉT ELHALASZTOTTÁK VAGY TÖRÖLTÉK.

JANUÁR

4–5. GYORSKORCSOLYA. Országos bajnokság, Budapest
4–12. DARTS. BDO-világbajnokság, London
4.–II. 9. KÉZILABDA. EHF-kupa, nők, csoportkör
5–17. AUTÓSPORT. Dakar rali, Szaúd-Arábia
7. JÉGKORONG. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
9–12. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, férfiak, Heidenheim
9–22. GYORSKORCSOLYA. Ifjúsági téli olimpia, St. Moritz
9–26. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, férfiak, Ausztria, Norvégia, Svédország
10–12. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
10–12. GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Heerenveen
10–12. JÉGKORONG. Kontinentális Kupa, férfiak, négyes döntő, Vojens
10–12. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Négy kontinens bajnokság, Montreal
10–12. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, kard, Cancún
10–12. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, férfiak, Párizs
10–12. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, nők, Katowice
11. EVEZÉS. Ergométeres Európa-bajnokság, Prága
11–12. DARTS. Magyar Darts Napja, Szuperbajnoki döntő, Budapest
12. KERÉKPÁR. Cyclo-cross országos bajnokság, Kecskemét
12–26. VÍZILABDA. Európa-bajnokság, Budapest
13–18. CURLING. Világbajnoki kvalifikációs verseny, Lohja (Finnország)
14. JÉGKORONG. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, visszavágók
14–15. ÚSZÁS. Bajnokok sorozata, Sencsen
15–17. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
16–19. LOVASSPORT. Nemzetközi díjugrató és fogathajtó világkupaverseny, lovastorna mesterverseny, Lipcse
16–22. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Ifjúsági téli olimpia, Lausanne
17. JÉGKORONG. Erste Liga, az alapszakasz vége
18. CSELGÁNCS. Magyar Kupa, Cegléd
18–19. JÉGKORONG. Magyar Kupa, férfiak, négyes döntő, Miskolc
18–19. SPORTLÖVÉSZET. Európa-bajnoki válogatóverseny, puska-pisztoly, Budapest
18–19. ÚSZÁS. Bajnokok sorozat, Peking
20–26. MŰKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Graz
20.–II. 2. TENISZ. Grand Slam-torna, Australian Open, Melbourne
21. JÉGKORONG. Erste Liga, a középszakasz kezdete
22–26. ASZTALITENISZ. Csapat olimpiai világselejtező, Gondomar (Portugália)
23. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a nyolcaddöntő kezdete
23–25. CSELGÁNCS. Grand Prix, Tel-Aviv
23–26. AUTÓSPORT. Monte-Carlo rali, a vb 1. futama, Monaco
24–26. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Debrecen
25. ATLÉTIKA. World Indoor Tour, Boston
25. LABDARÚGÁS. OTP Bank Liga, NB I, a tavaszi szezon kezdete
25–26. SPORTLÖVÉSZET. Futócél országos bajnokság, 10 m, Szentendre
25.–III. 8. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, középdöntő
26. SAKK. Női világbajnokság, Sanghaj/Vlagyivosztok
28.–II. 2. ASZTALITENISZ. World tour Platinum, 1. állomás, Magdeburg (Németország)
29.–II. 1. ÖTTUSA. Nemzetközi fedett pályás olimpiai ranglistapontot adó verseny, Budapest
30.–II. 4. CURLING. Vegyes páros országos bajnokság, Budapest
31. ATLÉTIKA. World Indoor Tour, Karlsruhe
31.–II. 2. DARTS. PDC Masters, Milton Keynes
31.–II. 2. GYORSKORCSOLYA. Négy kontinens bajnokság, Milwaukee

 

FEBRUÁR

1. CSELGÁNCS. Országos bajnokság, Kecskemét
1. MOTORSPORT. Superenduro Grand Prix, Budapest Sportaréna
1–2. TOLLASLABDA. Országos bajnokság, Pécs
2. AMERIKAI FUTBALL. NFL, döntő (Super Bowl), Miami
2. LABDARÚGÁS. Merkantil Bank Liga, NB II, a tavaszi szezon kezdete
4. ATLÉTIKA. World Indoor Tour, Düsseldorf
4. JÉGKORONG. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő
4–5. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, 8. forduló
4–8. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 1. állomás, Granada (Spanyolország)
4–8. MŰKORCSOLYA. Négy kontinens bajnokság, Szöul
5. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a csoportkör vége
5. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a második csoportkör vége
5–8. ÖKÖLVÍVÁS. Nemzetközi Bocskai István-emlékverseny, Debrecen
5–9. SPORTLÖVÉSZET. Puska-pisztoly országos bajnokság, 10 m, Százhalombatta
6. DARTS. Premier League, 1. forduló, Aberdeen
6–9. JÉGKORONG. Olimpiai selejtező, férfiak, J-csoport, Nottingham (ellenfelek: Nagy-Britannia, Észtország, Románia)
7–8. GYORSKORCSOLYA. Világkupaverseny, Calgary
7–9. ASZTALITENISZ. Férfi és női Európa-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
7–9. KARATE. Kadét, junior és U21-es Európa-bajnokság, Budapest
7–9. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világkupaverseny, Drezda
7–9. SZINKRONKORCSOLYA. Országos bajnokság, Budapest
7–9. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, tőr, Torino
7–9. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, nők, Barcelona
8. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Rosario
8. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, 1, mérkőzések
8–9. ASZTALITENISZ. Európa Top 15, Montreux (Svájc)
8–9. CSELGÁNCS. Grand Slam, Párizs
8–9. EVEZÉS. Ergométeres világbajnokság, Párizs
8–9. MŰUGRÁS. Európa-bajnoki válogatóverseny, Budapest
10–16. BIRKÓZÁS. Európa-bajnokság, Róma
11–16. TOLLASLABDA. Egynemű csapat Európa-bajnokság, Liévin (Franciaország)
12. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
12–14. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
12–16. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge Plus, 1. állomás, Lisszabon (Portugália)
12–23. SÍLÖVÉSZET. Világbajnokság, Antholz-Anterselva
13. DARTS. Premier League, 2. forduló, Nottingham
13–16.  AUTÓSPORT. Svéd rali, a vb 2. futama, Karlstad
13–16. GYORSKORCSOLYA. Távonkénti világbajnokság, Salt Lake City
14–16. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók; férfi és női Európa-kupa, negyeddöntő, visszavágók
14–16. CURLING. Vegyes csapat országos bajnokság, 1. forduló, Budapest
14–16. MŰUGRÁS. Grand Prix, Madrid
14–16. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világkupaverseny, Dordrecht
15. ATLÉTIKA. World Indoor Tour, Glasgow
15. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Doha
15–16. ATLÉTIKA. Fedett pályás összetett országos bajnokság, Budapest
17–23. TENISZ. WTA international-torna, Budapest
18. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, nők, a csoportkör utolsó fordulója
18–19. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
18–23. ASZTALITENISZ. World tour, 1. állomás, Budapest
19. ATLÉTIKA. World Indoor Tour, Liévin
19. JÉGKORONG. Erste Liga, a középszakasz vége
19. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók
20. DARTS. Premier League, 3. forduló, Cardiff
20. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, F-csoport, 1. forduló. Magyarország–Szlovénia, Szombathely
20. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, az első negyeddöntő kezdete
20. LABDARÚGÁS. Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
20–23. MŰUGRÁS. Grand Prix, Rostock
20–23. TORNA. Világkupaverseny, Melbourne
21. ATLÉTIKA. World Indoor Tour, Madrid
21. JÉGKORONG. Tipsport Liga, az alapszakasz vége
21–22. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, 9. forduló
21–23. CURLING. Vegyes csapat országos bajnokság, 2. forduló, Budapest
21–23. CSELGÁNCS. Grand Slam, Düsseldorf
21–23. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Varsó
21.–III. 1. SZKELETON. Világbajnokság, Altenberg (Németország)
22. JÉGKORONG. Erste Liga, a rájátszás kezdete
22. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
22–23. ATLÉTIKA. Fedett pályás országos bajnokság, Budapest
22–23. EVEZÉS. Ergométeres országos bajnokság, Székesfehérvár
22–23. GYORSKORCSOLYA. Összetett országos bajnokság, Budapest
23. JÉGKORONG. Tipsport Liga, a középszakasz kezdete
23. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, F-csoport, 2. forduló. Ukrajna–Magyarország, Juzsnij
23.–III. 3. SPORTLÖVÉSZET. Európa-bajnokság, 10 m, Wroclaw
25–26. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
26. JÉGKORONG. EBEL, az alapszakasz vége
26. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, a csoportkör vége
26–27. LABDARÚGÁS. Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
26.–III. 1. KERÉKPÁR. Pályakerékpáros világbajnokság, Berlin
26.–III. 1. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Kairó
27. DARTS. Premier League, 4. forduló, Dublin
27–28. RÖPLABDA. Magyar Kupa, négyes döntő, k. k. h.
27–29. EVEZÉS. Európai olimpiai kvalifikációs verseny, Varese (Olaszország)
28.–III. 1. GYORSKORCSOLYA. Világbajnokság, Hamar (Norvégia)
28.–III. 1. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, Montreal
29.–III. 1. ASZTALITENISZ. Országos bajnokság, k. k. h.
29. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nők, negyeddöntő
29. LABDARÚGÁS. MLS-idény, 1. játéknap
29. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, visszavágók
29.–III. 1.; III. 7./8. KÉZILABDA. EHF-kupa, nők, negyeddöntő

 

MÁRCIUS

1–3. EVEZÉS. Világkupaverseny, Varese
3–4. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, 10. forduló
3–8. ASZTALITENISZ. World tour Platinum, 2. állomás, Doha (Katar)
4. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a negyeddöntő kezdete
4. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
4. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, elődöntő, visszavágók
4–6. ALPESI SÍ. Országos bajnokság, Grebenzen (Ausztria)
4–8. ASZTALITENISZ. U21-es Európa-bajnokság, Varasd (Horvátország)
4–13. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, korong, Nicosia
5. DARTS. Premier League, 5. forduló, Exeter
5–8. CURLING. Országos csapatbajnokság, 1. forduló, Budapest
6–7. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, selejtező, Magyarország–Belgium, Debrecen
6–7. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Abu-Dzabi
6–8. CSELGÁNCS. Grand Prix, Rabat
6–8. DARTS. PDC UK Open, Minehead
6–8. GYORSASÁGI MOTOR. Katari Nagydíj, a vb 1. futama, Losail
6–8. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, nők, nyolcas döntő, Pécs
6–8. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, Peking
6–8. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Párizs
6–8. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Padova
6–8. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, nők, Athén
6–8. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, párbajtőr, Budapest
7. ATLÉTIKA. Téli dobóbajnokság, Szombathely
7. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a középszakasz kezdete
7–8. GYORSKORCSOLYA. Világkupadöntő, Heerenveen
7–8. MŰUGRÁS. Európa-bajnoki válogatóverseny, Budapest
8. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, a középdöntő vége
8. LABDARÚGÁS. NB III, a tavaszi szezon kezdete
8. ÚSZÁS. LEN nyílt vízi Európa-kupa, Eilat
8–15. VÍZILABDA. Olimpiai kvalifikációs torna, nők, Olaszország, k. k. h.
10–11. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
11. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, a negyeddöntő kezdete
11. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók
11–15. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge Plus, 2. állomás, Muscat (Omán)
11–15. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 2. állomás, Gliwice (Lengyelország)
12. DARTS. Premier League, 6. forduló, Liverpool
12. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a negyeddöntő kezdete
12. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
12–15. AUTÓSPORT. Mexikó rali, a vb 3. futama, Guanajuato
12–15. TORNA. Világkupaverseny, Baki
13–14. ÖTTUSA. Országos bajnokság, k. k. h.
13–15. ATLÉTIKA. Fedett pályás világbajnokság, Nancsing
13–15. CSELGÁNCS. Grand Slam, Jekatyerinburg
13–15. FORMULA–1. Ausztrál Nagydíj, a vb 1. futama, Melbourne
13–15. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világbajnokság, Szöul
13–15. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, tőr, Anaheim
13–23. ÖKÖLVÍVÁS. Európai olimpiai kvalifikációs torna, London
14. KOSÁRLABDA. NB I, nők, az alapszakasz vége
14. LABDARÚGÁS. Jet-Sol Liga, női NB I, a tavaszi szezon kezdete
14–15. TRIATLON. Világkupaverseny, Mooloolaba (Ausztrália)
14–17. MŰUGRÁS. Grand Prix, Windsor (Kanada)
14–21. SÚLYEMELÉS. Junior-világbajnokság, Bukarest
14–22. CURLING. Női világbajnokság, Prince George (Kanada)
15. JÉGKORONG. Tipsport Liga, a középszakasz vége
15–26. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, puska-pisztoly, korong, Újdelhi
16–22. MŰKORCSOLYA. Világbajnokság, Montreal
17–18. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
18. JÉGKORONG. Tipsport Liga, a rájátszás kezdete
18. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a nyolcaddöntő vége
18–21. TORNA. Világkupaverseny, Doha
18–22. ALPESI SÍ. Világkupadöntő, Cortina d'Ampezzo
18–22. KOSÁRLABDA. 3x3-as olimpiai selejtező, nők, India
18–29. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, nyolcaddöntő
19. DARTS. Premier League, 7. forduló, Newcastle
19. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók
19–22. BIRKÓZÁS. Európai olimpiai kvalifikációs verseny, Budapest
19–23. SÍUGRÁS. Sírepülő-világbajnokság, Planica
20–22. CURLING. Országos csapatbajnokság, 2. forduló, Budapest
20–22. FORMULA–1. Bahreini Nagydíj, a vb 2. futama, Szahír
20–22. GYORSASÁGI MOTOR. Thai Nagydíj, a vb 2. futama, Csang nemzetközi pálya
20–22. KÉZILABDA. Olimpiai selejtezőtorna, nők, Győr
20–22. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, Kazany
20–22. VÍVÁS. Gerevich–Kovács–Kárpáti-világkupaverseny, kard, férfiak, Budapest
20–22. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, nők, St. Niklaas
21. ATLÉTIKA. 50 km-es gyalogló országos bajnokság, Gyűgy (Szlovákia)
21. ATLÉTIKA. 100 km-es ultrafutó országos bajnokság, Budakalász
21–22. ATLÉTIKA. Dobó Európa-kupa, Leiria
21–22. TRIATLON. Világkupaverseny, Sarasota-Brendon (Egyesült Államok)
22–29. ASZTALITENISZ. Csapat-világbajnokság, Puszan (Dél-Korea)
22–29. VÍZILABDA. Olimpiai kvalifikációs torna, férfiak, Rotterdam
24–28. ÚSZÁS. Országos bajnokság, Budapest
25. DARTS. Premier League, 8. forduló, Rotterdam
25. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, az elődöntő kezdete
25. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a negyeddöntő kezdete
25–29. KARATE. Európa-bajnokság, Baki
25–29. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Szófia
26. DARTS. Premier League, 9. forduló, Rotterdam
26. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, az elődöntő kezdete
26. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki pótselejtező, 1. forduló, Bulgária–Magyarország
26–29. CURLING. Országos csapatbajnokság, 3. forduló, Budapest
27–29. AUTÓSPORT. Eger rali, az ob 1. futama, Eger
27–29. CSELGÁNCS. Grand Prix, Tbiliszi
27–29. MŰUGRÁS.  Világkupaverseny, London
27–29. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Hurghada
28. ATLÉTIKA. Mezeifutó országos bajnokság, Kecskemét
28. TORNA. Férfi csapatbajnokság, Budapest
28–29. TEKE. Férfi és női Bajnokok Ligája, négyes döntők, Apatin
28–29. TRIATLON. Világkupaverseny, New Plymouth (Új-Zéland)
28.–IV. 5. CURLING. Férfi világbajnokság, Glasgow
29. ATLÉTIKA. Félmaratoni világbajnokság, Gdynia
29. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, az alapszakasz vége
31. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki pótselejtező, 2. forduló
31.–IV 10. JÉGKORONG. Elit-világbajnokság, nők, Halifax, Truro (ellenfelek: Japán, Németország, Csehország, Dánia)

 

ÁPRILIS

1–5. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 3. állomás, Riccione (Olaszország)
1–5. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
2. DARTS. Premier League, 10. forduló, Belfast
2–5. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Szófia
2–6. CURLING. Országos csapatbajnokság, 4. forduló, Budapest
2–12. SÚLYEMELÉS. Európa-bajnokság, Moszkva
3–4. KÉZILABDA. SEHA-liga, négyes döntő, k. k. h.
3–4. SZINKRONKORCSOLYA. Világbajnokság, Lake Placid
3–5. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések; férfi és női Európa-kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
3–5. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó-vk 1. futama, Marrákes
3–5. CSELGÁNCS. Grand Prix, Antalya
3–5. FORMULA–1. Vietnami Nagydíj, a vb 3. futama, Hanoi
3–5. GYORSASÁGI MOTOR. Egyesült Államok Nagydíja, a vb 3. futama, Circuit of the Americas
3–5. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, férfiak, nyolcas döntő, Debrecen
3–5. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Alexandrúpoli
3–12. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő
4. BIRKÓZÁS. Kötött- és szabadfogású, ill. női országos bajnokság, Budapest
4. JÉGKORONG. NHL, az alapszakasz vége
4–5. MŰUGRÁS. Európa-bajnoki válogatóverseny, Budapest
4–5. MŰÚSZÁS. Országos bajnokság, Érd
4–5. TRIATLON. Világkupaverseny, Brazíliaváros
4–6. SPORTLÖVÉSZET. Válogatóverseny, target sprint, k. k. h.
4–12. KÉZILABDA. EHF-kupa, nők, elődöntő
7–8. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
8. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a negyeddöntő vége
8. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a középszakasz kezdete
8. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a döntő kezdete
8. KOSÁRLABDA. NB I, nők, az elődöntő kezdete
8–12. ASZTALITENISZ. Európai egyéni olimpiai selejtező, Moszkva
9. DARTS. Premier League, 11. forduló, Sheffield
9. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések
9–10. TORNA. Országos bajnokság, nők, Budapest
10. KOSÁRLABDA. Euroliga, férfiak, az alapszakasz vége
10. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtező, nők, Magyarország–Izland
10–11. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, 11. forduló
10–11. VÍZILABDA. LEN-kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
10–12. EVEZÉS. Világkupaverseny, Sabaudia (Olaszország)
10–12. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Budapest
13–19. TENISZ. Fed-kupa, szuperdöntő, Budapest
14. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtező, nők, Svédország–Magyarország
14–15. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
15. KOSÁRLABDA. NBA, az alapszakasz vége
15. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
15–19. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
16. DARTS. Premier League, 12. forduló, Manchester
16. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók
16–19. AUTÓSPORT. Chile rali, a vb 4. futama, Concepción
16–19. LOVASSPORT. Lovas világkupa, döntő, Las Vegas
16–26. SPORTLÖVÉSZET. Olimpiai tesztverseny, Tokió
17. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Doha
17–18. VÍZILABDA. Euroliga, nők, négyes döntő, k. k. h.
17–19. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók; férfi és női Európa-kupa, elődöntő, visszavágók
17–19. FORMULA–1. Kínai Nagydíj, a vb 4. futama, Sanghaj
17–19. GYORSASÁGI MOTOR. Argentin Nagydíj, a vb 4. futama, Termas de Rio Hondo
17–19. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, négyes döntő, k. k. h.
17–19. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Kazany
18. KOSÁRLABDA. NBA, a rájátszás kezdete
18–19. TEKVANDÓ. Olimpiai kvalifikációs verseny, Milánó
18–19. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Bermuda
18–25. CURLING. Vegyes páros világbajnokság, Kelowna (Kanada)
18.–V. 4. SZNÚKER. Világbajnokság, Sheffield
19. ATLÉTIKA. Maratoni országos bajnokság, k. k. h.
19. ATLÉTIKA. 20 km-es gyalogló országos bajnokság, Békéscsaba
20–26. TENISZ. ATP 250-es torna, Budapest
21–22. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, 12. forduló
21–26. ASZTALITENISZ. World tour Platinum, 3. állomás, Kitakjusu (Japán)
21–26. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, Tokió
21–26. RÖPLABDA. Olimpiai tesztverseny, Tokió
21–26. TOLLASLABDA. Egyéni Európa-bajnokság, Kijev
22. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a döntő kezdete
22. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a döntő kezdete
22. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
22. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
22–26. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 4. állomás, Otocec (Szlovénia)
23. DARTS. Premier League, 13. forduló, Berlin
23–25. AMERIKAI FUTBALL. NFL-draft, Las Vegas
23–25. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Szucsou
23–25. ÚSZÁS. Medencés hosszútávúszó országos bajnokság, k. k. h.
24–25. AUTÓSPORT. Miskolc rali, az ob 2. futama, Miskolc
24–26. KOSÁRLABDA. 3x3-as olimpiai pótselejtező, férfiak, nők, Budapest
24–26. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, kard, Szöul
25–26. AUTÓSPORT. Túraautó-világkupa (WTCR), 2. verseny és kamion Európa-bajnokság (ETRC), 1. verseny, Hungaroring
25–26. GOLF. 31. Magyar Kupa
25–26. KARATE. Országos bajnokság, Budapest
25–27. SPORTLÖVÉSZET. Válogatóverseny, target sprint, k. k. h.
25.–V. 3. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő
27.–V. 3. JÉGKORONG. Divízió 1/A-világbajnokság, férfiak, Ljubljana (ellenfelek: Ausztria, Franciaország, Dél-Korea, Szlovénia, Románia)
28. JÉGKORONG. Tipsport Liga, a rájátszás utolsó lehetséges játéknapja
28–29. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
28.–V. 2. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 5. állomás, Zágráb
29.–V. 1. KAJAK-KENU. Válogatóverseny, Szeged
29.–V. 3. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 6. állomás, Bangkok
29.–V. 3. ÖTTUSA. Világkupaverseny, Budapest
30. DARTS. Premier League, 14. forduló, Birmingham
30. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzések
30.–V. 3. AUTÓSPORT. Argentin rali, a vb 5. futama, Villa Carlos Paz
30.–V. 3. BIRKÓZÁS. Olimpiai világkvalifikációs verseny, Szófia
30.–V. 3. LOVASSPORT. Nemzetközi fogathajtó verseny, Mezőhegyes
30.–V. 3. MŰÚSZÁS. Olimpiai kvalifikációs verseny, Tokió
30.–V. 3. TORNA. Európa-bajnokság, nők, Párizs

 

MÁJUS

1–3. CSELGÁNCS. Európa-bajnokság, Prága
1–3. FORMULA–1. Holland Nagydíj, a vb 5. futama, Zandvoort
1–3. GYORSASÁGI MOTOR. Spanyol Nagydíj, a vb 5. futama, Jerez de la Frontera
1–3. KOSÁRLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő
1–3. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, nők, Tauberbischofsheim
1–3. VÍVÁS. Világkupaverseny, tőr, férfiak, Szentpétervár
2. TRIATLON. Világkupaverseny, Valencia
2–3. DUATLON. Sprint és vegyes váltó országos bajnokság, Balatonboglár
2–10. KÉZILABDA. EHF-kupa, nők, döntő
3. CURLING. Egyéni országos bajnokság, Budapest
3. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Seychelle-szigetek
4. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, döntő, visszavágó
5–6. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
5–10. ASZTALITENISZ. World tour, 2. állomás, Hongkong
6–7. KAJAK-KENU. Olimpiai pótkvalifikációs verseny, Racice
6–10. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés
6–20. SPORTLÖVÉSZET. Koronglövő Európa-bajnokság, Chateauroux
7. DARTS. Premier League, 15. forduló, Glasgow
7. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, visszavágók
7. LABDARÚGÁS. Amatőr Kupa, döntő
7–10. GUMIASZTAL. Európa-bajnokság, Göteborg
7–10. KICK-BOX. Világkupaverseny, Budapest
7–10. TEKVANDÓ. Európa-bajnokság, Belgrád
8–9. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, 13. forduló
8–10. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés; férfi és női Európa-kupa, döntő, 1. mérkőzés
8–10. CSELGÁNCS. Grand Slam, Baki
8–10. DARTS. Hungarian Darts Trophy, Érd
8–10. FORMULA–1. Spanyol Nagydíj, a vb 6. futama, Barcelona
8–10. KAJAK-KENU. Világkupaverseny, Racice
8–10. KARATE. Olimpiai kvalifikációs verseny, Párizs
8–10. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, férfiak, Madrid
8–10. VÍVÁS. Világkupaverseny, kard, nők, Tunisz
8–24. JÉGKORONG. Elit-világbajnokság, férfiak, Zürich, Lausanne
9. DUATLON. Terep országos bajnokság, Iliny
9. KERÉKPÁR. V4 kerékpárverseny, magyarországi szakasz
9. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 1. mérkőzés
9–10. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő, Budapest
9–10. TEKE. Férfi egyéni bajnokság, Répcelak. Női egyéni bajnokság, Eger
9–31. KERÉKPÁR. Giro d'Italia (Május 9.: 1. szakasz, Budapest–Budapest. Május 10.: 2. szakasz, Budapest–Győr. Május 11.: 3. szakasz, Székesfehérvár–Nagykanizsa)
10. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Kína (k. k. h.)
10. TRIATLON. Világkupaverseny, Csengtu
11–17. ÚSZÁS. Európa-bajnokság, Budapest
12–17. ASZTALITENISZ. World tour Platinum, 4. állomás, Sencsen
13. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 2. mérkőzés
13–17. KERÉKPÁR. Tour de Hongrie
13–24. ÖKÖLVÍVÁS. Olimpiai világkvalifikációs torna, Párizs
14. DARTS. Premier League, 16. forduló, Leeds
14–16. AEROBIK. Világbajnokság, Baki
14–17. KERÉKPÁR. Hegyikerékpáros Európa-bajnokság, Graz
14–17. ÖTTUSA. Világkupadöntő, Szöul
15–17. GYORSASÁGI MOTOR. Francia Nagydíj, a vb 6. futama, Le Mans
15–17. KAJAK-KENU. Maratoni országos bajnokság, Győr
15–17. KAJAK-KENU. Szlalom Európa-bajnokság, Lee Valley
15–17. VÍVÁS. Világkupaverseny, párbajtőr, férfiak, Párizs
15–17. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, tőr, Sanghaj
16. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Sanghaj
16. ATLÉTIKA. Savaria-kupa, Szombathely
16. LABDARÚGÁS. OTP Bank Liga, NB I, a tavaszi szezon vége
16. LABDARÚGÁS. Jet-Sol Liga, női NB I, a tavaszi szezon vége
16. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, Szuperdöntő, férfi, női, Berlin
16. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Jokohama
16. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
16. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 3. mérkőzés (ha szükséges)
16–17. KÉZILABDA. Magyar Kupa, négyes döntő, férfiak, nők, k. k. h.
16–17. RITMIKUS GIMNASZTIKA. Országos bajnokság, Törökbálint
16–18. SPORTLÖVÉSZET. Válogatóverseny, target sprint, k. k. h.
17. ATLÉTIKA. 10 000 m-es országos bajnokság, Budapest
17. LABDARÚGÁS. Merkantil Bank Liga, NB II, a tavaszi szezon vége
17–19. EVEZÉS. Olimpiai kvalifikációs verseny, Luzern
17–23. TEKE. Férfi és női egyéni világbajnokság, Tarnowo Podgórne
18–24. MŰUGRÁS. Európa-bajnokság, Budapest
18–25. SPORTLÖVÉSZET. Európai olimpiai kvalifikációs verseny, Plzen
19–20. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, 14. forduló
19–VI. 18. RÖPLABDA. Nemzetek Ligája, nők, több helyszínen
20. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, döntő
20–23. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó világkupa 3. futama, Nürburgring
20–24. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, döntő, visszavágó
20–24. MŰÚSZÁS. Európa-bajnokság, Budapest
20–24. ÚSZÁS. Nyílt vízi Európa-bajnokság, Budakalász
20–26. ÍJÁSZAT. Európa-bajnokság, olimpiai kvalifikációs verseny, Antalya
21. DARTS. Premier League, döntő, London
21. KÉZILABDA. Bajnoki döntő, férfiak, 1. mérkőzés
21–24. AUTÓSPORT. Portugál rali, a vb 6. futama, Porto
21–24. KAJAK-KENU. Világkupaverseny, Duisburg
21–24. TEKVANDÓ. Formagyakorlat világbajnokság, Vejle (Dánia)
22–24. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, döntő, visszavágó; férfi és női Európa-kupa, döntő, visszavágó
22–24 AUTÓSPORT. Ózd rali, az ob 3. futama, Ózd
22–24. EVEZÉS. Világkupaverseny, Luzern
22–24. FORMULA–1. Monacói Nagydíj, a vb 7. futama, Monte-Carlo
22–24. KAJAK-KENU. Maratoni világkupaverseny, Bascov
22–24. KOSÁRLABDA. Euroliga, férfiak, négyes döntő, Köln
22–24. VÍVÁS. Grand Prix-verseny, kard, Moszkva
22.–VI. 21. RÖPLABDA. Nemzetek Ligája, férfiak, több helyszínen
23. ATLÉTIKA. Budapest Open, Budapest
23. KÉZILABDA. Magyar bajnokság, nők, utolsó játéknap
23. TRIATLON. Klubcsapat országos bajnokság, Tiszaújváros
23. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 2. mérkőzés
23/24. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, csoportkör, Magyarország–Franciaország, k. k. h.
23–24. ASZTALITENISZ. Férfi és női Extraliga, négyes döntő, k. k. h.
23–24. KÉZILABDA. EHF-kupa, férfiak, négyes döntő, Berlin
23–24. TRIATLON. Világkupaverseny, Oszaka
24. AUTÓSPORT. Indy 500, Indianapolis
24. ATLÉTIKA. Budapest-bajnokság, Budapest
24. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Stockholm
24. KÉZILABDA. Bajnoki döntő, férfiak, 2. mérkőzés
24. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nők, döntő, Bécs
25–31. ÖTTUSA. Világbajnokság, Hsziamen
25.–VI. 7. TENISZ. Grand Slam-torna, Roland Garros, Párizs
27. LABDARÚGÁS. Európa-liga, döntő, Gdansk
27. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, csoportkör, Magyarország–Bulgária, k. k. h.
27. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 3. mérkőzés (ha szükséges)
28. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Róma
28–30. CSELGÁNCS. Mesterek Tornája, Doha
28–31. ASZTALITENISZ. Egyéni olimpiai világselejtező, Doha
28–31. GYORSASÁGI MOTOR. Olasz Nagydíj, a vb 7. futama, Mugello
28–31. TORNA. Európa-bajnokság, férfiak, Baki
29–31. GOLF. 60. Magyar amatőr bajnokság
29–31. KAJAK-KENU. Válogatóverseny, Szeged
29–31. MŰUGRÁS. Grand Prix, Szingapúr
29–31. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Madrid
30. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, döntő, Isztambul
30/31. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, Fehéroroszország–Magyarország, k. k. h.
30–31. ATLÉTIKA. Hypomeeting többpróbaverseny, Götzis
30–31. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő, Köln
30–31. TRIATLON. Világkupaverseny, Arzachena (Olaszország)
31. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Rabat
31. LABDARÚGÁS. NB III, a tavaszi szezon vége

 

JÚNIUS

2–7. LOVASSPORT. Lovastusa és díjlovagló Nemzetek Kupája, Aachen
2–9. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, puska-pisztoly, München
3. TRIATLON. Vegyes váltó országos bajnokság, Lengyeltóti
3–7. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge Plus, 3. állomás, Minszk
4. KOSÁRLABDA. NBA, a döntő kezdete
4–7. AUTÓSPORT. Szardínia rali, a vb 7. futama
4–7. KAJAK-KENU. Európa-bajnokság, Bascov (Románia)
5–6. ÚSZÁS. Nyílt vízi országos bajnokság, Budakalász
5–7. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó-vk 4. futama, Slovakia Ring
5–7. EVEZÉS. Európa-bajnokság, Poznan (Lengyelország)
5–7. FORMULA–1. Azerbajdzsáni Nagydíj, a vb 8. futama, Baki
5–7. GYORSASÁGI MOTOR. Katalán Nagydíj, a vb 8. futama, Barcelona
5–7. KAJAK-KENU. Sárkányhajó országos bajnokság, Nagykanizsa
5–7. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Ivrea (Olaszország)
5–7. MŰUGRÁS. Grand Prix, Kuala Lumpur
5–7. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, nyolcas döntő, Rapallo (Olaszország)
6. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Budakalász
6–7. ATLÉTIKA. Kelet-kupa, Debrecen
6–7. ATLÉTIKA. Összetett országos bajnokság, Debrecen
6–7. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Leeds
6–7. ÚSZÁS. Mare Nostrum-sorozat, Monaco
7. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Eugene
7. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, csoportkör, Franciaország–Magyarország, k. k. h.
9. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtező, nők, Lettország–Magyarország
9–12. VÍZILABDA. Világliga, nők, nyolcas döntő, k. k. h.
9–19. SPORTLÖVÉSZET. Futócél-világbajnokság, Chateauroux
10. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, csoportkör, Bulgária–Magyarország, k. k. h.
10–11. ÚSZÁS. Mare nostrum-sorozat, Barcelona
11. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Oslo
12–14. CSELGÁNCS. Grand Prix, Budapest
12–14. FORMULA–1. Kanadai Nagydíj, a vb 9. futama, Montreal
12–14. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Pau
12–14. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Ypsilanti (Egyesült Államok)
12.–VII.12. LABDARÚGÁS. Copa América, Argentína és Kolumbia
12.–VII.12. LABDARÚGÁS. EURÓPA-BAJNOKSÁG
13. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Párizs
13. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Setúbal
13. TRIATLON. Közép távú országos bajnokság, Keszthely
13/14. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, csoportkör, Magyarország–Fehérorszország, k. k. h.
13–14. AUTÓSPORT. Le Mans-i 24 órás verseny, Le Mans
13–14. ÚSZÁS. Mare Nostrum-sorozat, Canet-en-Roussillon
16. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a döntő kezdete
16–18. KAJAK-KENU. Nem olimpiai számok világbajnoki válogatóversenye, Szeged
16–21. ASZTALITENISZ. World tour, 3. állomás, Dél-Korea
16–21. VÍVÁS. Európa-bajnokság, Minszk
17–20. MŰUGRÁS. Grand Prix, Kairó
17–20. ÚSZÁS. Budapest Open, k. k. h.
18. KERÉKPÁR. Országos bajnokság, országúti egyéni időfutamverseny, Debrecen
18–21. DARTS. PDC Csapat-világbajnokság, Hamburg
18–21. LOVASSPORT. Nemzetközi fogathajtó verseny, Mélykút
19–21. AUTÓSPORT. Mecsek rali, az ob 4. futama, egyben a historic Európa-bajnokság futama, Pécs
19–21. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó-vk 5. futama, Vila Real
19–21. GYORSASÁGI MOTOR. Német Nagydíj, a vb 9. futama, Sachsenring
19–21. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Windsor (Kanada)
20. KERÉKPÁR. Országos bajnokság, országúti mezőnyverseny, Mád
20–21. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, négyes döntő. Belgium (férfiak), Bulgária (nők)
20–21. TRIATLON. Sprint országos bajnokság, Baja
22.–VII. 3. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, puska-pisztoly, korong, Baki
23–28. ASZTALITENISZ. World tour Platinum, 5. állomás, Geelong (Ausztrália)
23–28. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, nyolcas döntő, k. k. h.
24–28. RÖPLABDA. Challenger-kupa, férfiak, Gondomar, nők, k. k. h.
25. KOSÁRLABDA. NBA-draft, New York
25–28. KERÉKPÁR. Hegyikerékpáros világbajnokság, Albstadt (Németország)
26–27. JÉGKORONG.
NHL-draft, Québec
26–28. FORMULA–1. Francia Nagydíj, a vb 10. futama, Le Castellet
26–28. GYORSASÁGI MOTOR. Holland TT, a vb 10. futama, Assen
26–28. MŰÚSZÁS. Hungarian Open, Budapest
26–28. ÚSZÁS. Hét domb nemzetközi verseny, Róma
27. KAJAK-KENU. SUP országos bajnokság, Lupa-tó
27–28. ATLÉTIKA. Országos bajnokság, Budapest
27–28. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Montreal
27.–VII. 19. KERÉKPÁR. Tour de France
28. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a döntő utolsó mérkőzése
29.–VII. 12. TENISZ. Grand Slam-torna, Wimbledon
30.–VII. 5. ÖTTUSA. Európa-bajnokság, Székesfehérvár
30.–VII. 5. STRANDKÉZILABDA. Világbajnokság, férfiak, nők, Pescara

 

2020.03.31 22:56:16

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Megfelelő szakmai támogatással az erőállapotot szinten tartani hivatott gyakorlatok többsége is háziasítható, hiszen lépcső szinte mindenütt van, miként gumikötél rögzítésére alkalmas gerenda, kampó vagy ajtókeret is.

2020.03.31 22:52:42

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Rácáfolt mindenfajta lebecsülésre, ez sem éppen kis tett.

2020.03.30 21:42:46

Egyéb egyéni N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Ami történt-történik, engem is meggyötör, de hogy lélekben erősödve élhetjük túl az egészet, hinni akarom mégis. S hogy így élheti túl a sport, az olimpia, azt is!

2020.03.29 22:36:51

Egyéb egyéni BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Sokáig sokat tettünk azért, hogy ne legyen rendben semmi, most viszont életünk meccsét vívjuk. Úgyhogy nincs más választásunk, mint megnyerni azt.

2020.03.27 21:31:52

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Viharos időszak volt, de a sportvilág csak nehezen fogta fel, hogy vannak fontosabb dolgok is, mint futni, ugrani, úszni, labdázni. Magyarországon különösen igyekeztek elhessegetni a borús jóslatokat.