Sportlövő vk-döntő: Péni István ezüstérmes légpuskában

2019.11.21. 09:45
Péni István úgy is tudott örülni a légpuskában nyert ezüstéremnek, hogy egyetlen tizeddel maradt le az aranyról a kínai világkupadöntőben.

Péni István remekelt légpuskában a sportlövők kínai világkupadöntőjében: az UTE 22 éves kiválósága 627.4 körös eredménnyel másodikként jutott az alapversenyből a nyolcas fináléba, ahol végig érmes pozícióban jegyezték, és az utolsó találatig versenyben volt az aranyéremért, amelyről végül egyetlen tizeddel maradt le. A számot a 17 éves indiai Divyansh Singh Panwar nyerte.

„A lehető legkisebb különbség döntött az aranyéremről, de emiatt egyikünkben sincs rossz érzés, örülök, hogy egy ilyen nagy presztízsű viadalon, a világ legjobbjai között István ezüstérmet tudott nyerni, és úgy láttam, ő is boldog az eredménnyel. Minden dicséretet megérdemel, belső tízeseket lőve, nagyon szépen versenyzett – értékelt a Nemzeti Sportnak Győrik Csaba szövetségi kapitány.

A nap másik magyar érdekeltségű viadalában, női légpisztolyban Major Veronika (Befag-Keszthely) 579 körrel hatodikként jutott a döntőbe, végül a hetedik lett. Ebben a számban is egy 17 éves indiai, Manu Bhaker szerezte meg az aranyérmet.

„Verát is elismerés illeti, noha mentálisan kimerült az év végére, hatalmas akarattal küzdött, és rengeteg energiát fektetett a versenybe. A döntőre annyi maradt benne, amennyi a hetedik helyhez volt elég” – jegyezte meg Győrik.

A pénteki zárónapon nemzetközi vegyes páros viadalokat rendeznek, Péni a kínai Csao Zso-csuval, Major a dél-korai Han Seung Wuval párban versenyez 10 méteren.