MTI 2019.09.23 20:21 Frissítve: 2019.09.24 15:24

Sportlövő Eb: ezüstérmes a férfi puskacsapat 300 méteren

A Szabián Norbert, Péni István, Sidi Péter összeállítású magyar csapat ezüstérmet nyert a nagyöbű puskások 300 méteres fekvő számában a tolmezzói sportlövő Európa-bajnokság hétfői versenynapján.

A magyar szövetség beszámolója szerint a magyarok 1792 kört lőttek, így lettek másodikak az 1796 körös világcsúcsot elérő svédek mögött. Harmadik helyen 1791 körrel a svájciak zártak.

A közlemény szerint Szabián és Péni eredményével (599 kör) beállította a magyar csúcsot, ők továbbjutottak a selejtezőből, Sidi ugyanakkor 594 körrel kiesett.

Az egyéni verseny döntőjét kedden rendezik 18 versenyző részvételével.

Bolognában a 25 méteres központi gyújtású pisztolyosoknál Boros György 550 körrel 44., míg Csizmadia András 537 körrel 47. lett a kontinensviadalon. A győzelmet 587 körrel az azeri Ruszlan Lunev szerezte meg az olimpiai műsoron nem szereplő számban.