Sportlövő Eb: Csonka 14. sportpisztolyban, két magyar érem a junioroknál

MTI MTIMTI MTI
2017.07.28. 14:36
Címkék
A címvédő Csonka Zsófia a 14., míg Nemes Adrenn a 22. helyen végzett a női sportpisztolyos versenyben a bakui sportlövő Európa-bajnokságon, melyen a juniorok ugyanezen számában Major Veronika bronz-, míg a csapat ezüstérmet szerzett.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Csonkáék számára közepesre sikerült csütörtöki 30 – úgynevezett – pontlövészet után pénteken a 30 gyors lövésben Csonka és Nemes is javított, ám a fináléra nem volt esélyük. Csonka Zsófia 578, míg Nemes Adrienn 573 körrel végzett, a nyolcas döntőbe jutáshoz viszont legalább 582 körre volt szükség.

A junioroknál a júniusi korosztályos világbajnokságon ebben a számban ötödik – légpisztolyban idén Eb-győztes, csapatban vb-aranyérmes – Major az alapversenyben egészen parádésan célzott, s 587 körrel toronymagasan végzett az élen. A fináléban aztán a harmadik helyen zárt. Csapatban Egri Viktóriával és Forrási Boglárkával közösen 1693 körrel szerezte meg a második helyet.

Legfrissebb hírek

Tóth Alex először volt kezdő a Premier League-ben; Az NS szerint a két kapus volt csapatunk legjobbja a női vízilabda Eb-n

E-újság
2 órája

Ködben jobban fújják – Vincze András publicisztikája

Labdarúgó NB I
2 órája

Jobb, mint az Olasz Kupa – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
2 órája

Szerdai sportműsor: Mol Magyar Kupa; Sunderland–Liverpool és Bayern München–RB Leipzig

Minden más foci
2 órája

Téli olimpia: Ilia Malinin az élen a műkorcsolyázók rövidprogramja után

Téli olimpia 2026
2 órája

Német Kupa: tizenegyespárbajban búcsúztak Dárdaiék a Freiburg ellen

Német labdarúgás
3 órája

Tizenegyesek döntöttek Nápolyban, a Como lesz az Inter ellenfele az Olasz Kupa elődöntőjében

Olasz labdarúgás
3 órája

Tóth Alex először kezdett a Bournemouthban, a „cseresznyések” fordítottak Liverpoolban

Angol labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik