MTI 2016.10.09 09:01 Frissítve: 2016.10.09 12:54

Sportlövészet: Sidi Péter nyert a világkupadöntőn

Sidi Péter nagyszerű teljesítménnyel megnyerte a férfi légpuskások versenyét a sportlövők Bolognában zajló világkupadöntőjén, melyen Péni István kilencedik lett.

A riói olimpián ebben a számban ötödik magyar klasszis a szezonzáró viadal 60 lövéses alapversenyében 628.2 körrel ötödik helyen zárt, majd a döntőben óriási izgalmak között nyert.

Sidi a mindent eldöntő 20. lövés előtt egy tizedkörrel az olimpiai bronzérmes orosz Vlagyimir Maszlenyikov mögött volt, ám amíg vetélytársa 10.2, addig ő majdnem tökéletes, 10.8 körrel zárta a versenyt, így végül 207.7 körös eredménnyel, Maszlenyikovot öt tizeddel megelőzve győzött.

A mindössze 19 éves, ifjúsági olimpiai bajnok Péni István az alapversenyt 622.2 körrel kilencedik helyen zárta.

A világkupadöntő minden évnek az egyik legnagyobb presztízsű viadala. Idén minden számban csak a címvédő, a riói olimpia dobogósai, illetve a 2016-os – négy állomásos – vk-sorozat legjobbjai szerepelhetnek, számonként csupán 11, vagy 12 lövő.

2020.03.31 22:56:16

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Megfelelő szakmai támogatással az erőállapotot szinten tartani hivatott gyakorlatok többsége is háziasítható, hiszen lépcső szinte mindenütt van, miként gumikötél rögzítésére alkalmas gerenda, kampó vagy ajtókeret is.

2020.03.31 22:52:42

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Rácáfolt mindenfajta lebecsülésre, ez sem éppen kis tett.

2020.03.30 21:42:46

Egyéb egyéni N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Ami történt-történik, engem is meggyötör, de hogy lélekben erősödve élhetjük túl az egészet, hinni akarom mégis. S hogy így élheti túl a sport, az olimpia, azt is!

2020.03.29 22:36:51

Egyéb egyéni BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Sokáig sokat tettünk azért, hogy ne legyen rendben semmi, most viszont életünk meccsét vívjuk. Úgyhogy nincs más választásunk, mint megnyerni azt.