Sportlövészet: Péni István olimpiai kvótát szerzett

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.08.10. 11:05
A sportlövő Péni István indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára, miután az azerbajdzsáni Gabalában zajló világkupaversenyen kilencedik lett légpuskában.

Győrik Csaba szövetségi kapitány tájékoztatása szerint a mindössze 18 éves, ifjúsági olimpiai bajnok versenyző 626.6 körös eredményével egyetlen tizeddel lemaradt a nyolcas döntőről, ám mivel a fináléba csak két olyan sportoló jutott be, aki még szerezhet kvótát Rióra, a hétfői verseny harmadik olimpiai helye Pénié lett.

A gabalai 10 méteres viadalon óriási, 112 fős mezőny gyűlt össze, s a szervezők három csoportra osztották a lövőket. Péni rögtön a reggeli, első csoportban lépett lőállásba és remek eredménnyel zárt. A fiatal puskás ekkor a harmadik helyen állt, majd a következő csoport után a hatodik pozícióban volt.

Az utolsó csoport küzdelmei során sokáig úgy nézett ki, hogy hiába a 626.6-es eredmény, a magyar lövő, aki az idén több vk-versenyen is egy hajszállal maradt le a fináléról, s a kvótáról, ezúttal sem jár sikerrel. Ám az ausztrál Dave Kevin Samson utolsó három lövése gyengébbre sikerült, ezzel összesítésben öt tizeddel elmaradt Péni eredményétől, aki megszerezte a harmadik gabalai kvótát.

Az UTE sportolója az ötödik magyar sportlövő, aki jogot nyert az olimpiai indulásra: korábban a pisztolyos Tobai-Sike Renáta és Csonka Zsófia, valamint Sidi és a szintén puskás Szabián Norbert szerzett kvótát.

A vk másik magyar érdekeltje, Sidi Péter szintén kiválóan versenyzett, s 626.9 körrel a hetedik helyen bejutott a fináléba.

Gabala az idei utolsó kvótaszerző versenye a puskás és pisztolyos szakágnak, s egyben az egész kvalifikációs sorozatban az utolsó előtti nekik és a koronglövőknek is. Az azeri városban a légfegyveres számokban 3-3, míg a többiben 2-2 olimpiai helyet osztanak ki.

Legfrissebb hírek

Pekler Zalán győzött légpuskában a müncheni sportlövőviadalon

Egyéb egyéni
2026.01.21. 20:21

Péni István bronzérmes a szlovéniai sportlövő GP-n

Egyéb egyéni
2026.01.18. 20:53

A sportlövő Fábián Sára Ráhel ezüstérmes a szlovéniai Ruséban

Egyéb egyéni
2026.01.16. 17:44

Kijelölték a magyar keretet a légfegyveres Eb-re

Egyéb egyéni
2026.01.14. 17:28

Népsport: Takács Károly felülkerekedett a sorson is

Népsport
2026.01.05. 08:13

Pekler Zalán és Dénes Eszter sikere a sportlövők Európa-bajnoki válogatóján

Egyéb egyéni
2025.12.20. 19:26

Sportlövészet: változatlan kvótaszám, változó döntős formátum Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.12.15. 13:51

Légpuskában Dénes Eszter kiváló eredménnyel nyerte meg az első Eb-válogatót

Egyéb egyéni
2025.12.14. 19:47
Ezek is érdekelhetik