P. A. 2020.01.23 18:22 Frissítve: 2020.01.23 18:27

Sportlövészet: jobb eredménnyel zárt Pekler a világcsúcsnál

Pekler Zalán (20) a világcsúcsnál több mint három körrel jobb eredményt ért el a müncheni nemzetközi légfegyveres viadalon a junior puskások között.

Az FSLK sportolója, aki a döntőben ezüstérmet nyert, 637.1 körrel zárt az élen az alapversenyben, eredménye új országos csúcs. Miután a sportágban világrekordot csak világversenyen (olimpia, világbajnokság, világkupaverseny, Európa-bajnokság) lehet lőni, a világcsúcs gazdája továbbra is Sidi Péter (42, KOSE) 633.5 körrel.

„Jó formában voltam az utóbbi hetekben, és ez most csúcsosodott ki. Persze nekem is meglepetés volt ez az eredmény, ilyet aligha várhattam magamtól. Sajnálom, hogy a hazai válogatók alapján a wroclawi Eb-n csak a juniorok között indulhatok, így ott nem lesz lehetőségem harcba szállni az olimpiai kvótáért. De még nem adtam fel, hogy kijussak Tokióba, és a májusi, plzeni európai kvalifikációs versenyen megpróbálom kiharcolni az ötkarikás indulás jogát” – mondta Pekler Zalán.

2020.02.21 22:45:50

Egyéb egyéni CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Nem azt írom, hogy egy pénzdíjas olimpia másnapján jönne az apokalipszis – de hogy jó eséllyel elindulnánk felé, az biztos.

2020.02.20 10:34:45

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A magazinban számos verseny bemutatása mellett írunk a rajtcsomagokról, versenymániáról és a népszerű félmaratoniról is.

2020.02.20 16:58:24

Egyéb egyéni PÓR KÁROLY

A mindennapos testnevelésóra bevezetésével a néptánc is nagy lehetőséghez jutott.

2020.02.17 23:16:07

Egyéb egyéni DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Ez nem ellenőrizetlen forrású és hitelességű átigazolási pletyka Cristiano Ronaldóról vagy Lionel Messiről – mert velük minden hírt el lehet adni –, hanem a magából erkölcsileg kifordult rögvalóság.

2020.02.17 13:55:49

Egyéb egyéni SZÖLLŐSI GYÖRGY (Berlin), HATÁR DÁVID, LAKNER GÁBOR (Budapest)

A nőknél ismét Simone Biles nyert • A dél-afrikai rögbiválogatott az Év csapata • Dirk Nowitzki életműdíjat kapott.