Öttusa Eb: Földházi Zsófia aranyérmes Drzonkówban

MTI MTIMTI MTI
2013.07.15. 18:33
Földházi Zsófia a két ukrán dobogós között (Fotók: MTI)
Földházi Zsófia aranyérmet nyert a drzonkówi öttusa Európa-bajnokság hétfői női versenyében.

Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány tájékoztatása szerint az egész nap kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Földházi remek, 904 pontos vívással a hetedik helyet szerezte meg, majd a medencében a harmadik legjobb idővel ért célba, és összetettben bronzérmes helyen állt.

Az utolsó szám különösen jól sikerült

A lovaglásban egy helyet előre lépett, az utolsó, a futásból és lövészetből álló kombinált számnak a vezető ukrán Szpasz mögött 23 másodperccel vágott neki. Az éppen huszadik születésnapján, június 9-én országos bajnoki címet szerző Földházi aztán fantasztikus teljesítménnyel Európa-bajnokként haladt át a célvonalon.

„Egy mondatban megfogalmazva: jó verseny volt” – nyilatkozta az MTI-nek az újdonsült aranyérmes, aki Vörös Zsuzsanna 2006-os Európa-bajnoki győzelme után szerzett újabb kontinensbajnoki aranyat a női szakágnak.

„Jó sok pontot gyűjtöttem, úgy látszik, kezdek beleérni a felnőtt mezőnybe – tette hozzá Földházi, aki úgy érezte, éppen azok a számok – az úszás és a lovaglás – nem sikerültek neki tökéletesen, amelyek az erősségei. – A vívás viszont nagyon jól ment, életem legjobbját értem el, pedig bevallom, tartottam tőle.”

A KSI versenyzője mindehhez hozzátette, a kombinált szám előtt sok mindenre gondolt, így arra, hogy az előtte rajtoló ukrán riválisát jól ismeri, mert korábban sokat versenyeztek együtt, de arra is, hogy üldözői között igazi klasszisok vannak. „Bele sem mertem gondolni, hogy mi jöhet ki ebből! Köszönöm az edzőimnek és mindenkinek, aki segített abban, hogy idáig jutottam.”

A másik két magyar közül Gyenesei Leila a kombinált szám előtt még a negyedik helyen állt, ám végül meg kellett elégednie a 16. hellyel, Cseh Krisztina pedig 31. lett.

A csapatversenyt a britek nyerték, a negyedik magyar válogatott 96 ponttal maradt le a dobogóról.

ÖTTUSA EB, DRZONKÓW
NŐI EGYÉNI VERSENY

1. FÖLDHÁZI ZSÓFIA (Magyarország) 5452 pont (vívás: 20 győzelem/14 vereség/904 pont, úszás: 2:11.22 perc/1228 pont, lovaglás: 1120 pont, kombinált szám: 12:31.61 perc/2200 pont)
2. Ganna Burjak (Ukrajna) 5416
3. Anasztaszija Szpasz (Ukrajna) 5384
...16. Gyenesei Leila 5152 (15/19/784, 2:13.80/1196, 1200, 13:27.84/1972)
...31. Cseh Krisztina 4696 (15/19/784, 2:23.00/1084, 904, 13:39.88/1924)

NŐI CSAPATVERSENY
1. Nagy-Britannia (Samantha Murray, Mhairi Spence, Kate French) 15740 pont
2. Ukrajna (Burjak, Viktorija Terescsuk, Irina Hohlova) 15600
3. Németország (Annika Schleu, Lena Schöneborn, Ronya Döring) 15396
4. Magyarország (Földházi, Gyenesei, Cseh) 15300

Az Európa-bajnokság kedden a férfi döntővel folytatódik, ahol Kasza Róbert, Marosi Ádám és Demeter Bence képviseli a magyar színeket.