Öttusa Eb: bronzérmes lett a vegyes váltó Minszkben

2017.07.24. 22:30
Bronzérmet nyert a Kovács Sarolta, Kasza Róbert páros vegyes váltóban a minszki öttusa Európa-bajnokság hétfői záró napján.

Az egyéniben egyformán ezüstérmes két magyar a 2x100 méteres úszásban 1:58.16 perccel a negyedik időt érte el, majd vívásban 26 győzelemmel és 14 vereséggel harmadik, lovaglásban 272 ponttal ötödik lett, így harmadikként vághatott neki a kombinált számnak, amelyben mindkét váltótagra kétszer 800 méteres futás és két lövészet várt.

Az akkor élen álló oroszokat tíz, a második olaszokat pedig nyolc másodperccel követték a magyarok, s a sorrend az élen nem változott. A Kovács, Kasza kettős 11:47.18 perces eredménye a negyedik volt a 11 párost felvonultató mezőnyben, ami elégnek bizonyult a harmadik hely megtartásához.

A magyar küldöttség egy arany-, három ezüst- és egy bronzéremmel zárta az Eb-t.