Légfegyveres Eb: Sidi épphogy lemaradt a döntőről

MTI MTIMTI MTI
2014.03.04. 11:44
Sidi Péter mindössze egy tized körrel maradt le a nyolcas döntőről a férfi puskások között a moszkvai légfegyveres Európa-bajnokság keddi versenynapján, és 11. helyével a nap legjobb magyar eredményét érte el.

A szám háromszoros Eb-győztese a 60 lövéses alapversenyt 623.8 körrel zárta, ez kevésnek bizonyult a fináléhoz, mivel a nyolcadik helyen még bejutó román Alin George Moldoveanu 623.9 kört ért el. A verseny színvonalát és kiélezettségét jelzi, hogy Moldoveanuhoz hasonlóan az olasz Enrico Pappalardo is 623.9-del zárt, s ezzel kilencedik lett, és még a francia Etienne Germond (623.8 kör) is Sidi elé került.

Kapás István 621.4 körrel 22., míg Háner Tamás 616.1-del 45. lett az 51 tagú mezőnyben. A hármójuk alkotta csapat a tizedik helyen végzett.

A nap másik olimpiai számában, a női pisztolyosoknál Tobai-Sike Renáta állt a legközelebb a fináléba kerüléshez, de 379 körös alaperedményével négy körrel maradt el a döntőhöz ezúttal minimálisan szükséges 383-as eredménytől, s ezzel a 19. helyen fejezte be a versenyt. A sportpisztolyban olimpiai hatodik, légpisztolyban 2010-ben Eb-ezüstérmes Csonka Zsófia – aki sérülés miatt tavaly szinte egyáltalán nem versenyzett – 378 körrel 22. lett, míg Nemes Adrienn 376-tal 28. A magyar csapat, amely ebben az összeállításban 2012-ben Eb-második volt, ezúttal a hatodikként végzett.

A férfi puskások versenyét az ukrán Aleh Carkov, a női pisztolyosok számát a német Stefanie Thurmann nyerte meg.