Légfegyveres Eb: Péni István negyedik a junior fiú puskások között

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.02.17. 21:05
Címkék
Péni István negyedik helyen végzett a junior fiú puskások között a finnországi Heinola-Vierumäkiban zajló légfegyveres Európa-bajnokság pénteki, második napján.

A mindössze 15 éves magyar sportoló a 60 lövéses alapversenyt 594 körrel zárta, a döntőben pedig 102.1 kört ért el, így 696.1 körös összteljesítménnyel zárt. A dobogó legalsó fokától pontosan egy kör választotta el.

Ugyanebben a számban Kapás István 27., Nagy Sándor pedig 51. helyen végzett. A junior lányok pisztolyos számában a legjobb magyar Mihalkó Nikoletta volt, aki 18. helyen zárt.

Az olimpiai kvalifikációs Eb-n szombaton a férfi pisztolyosok és női puskások, vasárnap pedig a női pisztolyosok és férfi puskások lépnek lőállásba. A hétvégi számok jelentik a sportlövők számára az utolsó kvótaszerzési lehetőséget a londoni olimpiára. A puska, pisztolyos szakágban egyelőre két magyarnak, Sidi Péternek (puska) és Csonka Zsófiának (pisztoly) a helye biztos Londonban.

Legfrissebb hírek

Szakadó hóban kapott ki a Csíkszereda Bukarestben

Minden más foci
9 perce

Bondár Anna nehéz győzelemmel kezdett a kolozsvári tenisztornán

Tenisz
23 perce

Udvardy Panna nyolcaddöntős, Gálfi Dalma meccslabdáról kapott ki az ostravai tenisztornán

Tenisz
33 perce

Drijver Bertold 12. a kieséses versenyben a pályakerékpáros Eb-n

Kerékpár
46 perce

Birkózás: Majoros István életét 90 százalékban megváltoztatta az athéni aranyérem

Birkózás
1 órája

Serie A: Zielinski hatalmas gólt lőtt, simán nyert az Inter

Olasz labdarúgás
1 órája

Kosárlabda: harmadik lett az U16-os fiúválogatott a Szent István-kupán

Utánpótlássport
1 órája

Dánia a döntőben sem kegyelmezett Németországnak a férfi kézilabda Eb-n

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik