Légfegyveres Eb: Péni István negyedik a junior fiú puskások között

MTI MTIMTI MTI
2012.02.17. 21:05
Péni István negyedik helyen végzett a junior fiú puskások között a finnországi Heinola-Vierumäkiban zajló légfegyveres Európa-bajnokság pénteki, második napján.

A mindössze 15 éves magyar sportoló a 60 lövéses alapversenyt 594 körrel zárta, a döntőben pedig 102.1 kört ért el, így 696.1 körös összteljesítménnyel zárt. A dobogó legalsó fokától pontosan egy kör választotta el.

Ugyanebben a számban Kapás István 27., Nagy Sándor pedig 51. helyen végzett. A junior lányok pisztolyos számában a legjobb magyar Mihalkó Nikoletta volt, aki 18. helyen zárt.

Az olimpiai kvalifikációs Eb-n szombaton a férfi pisztolyosok és női puskások, vasárnap pedig a női pisztolyosok és férfi puskások lépnek lőállásba. A hétvégi számok jelentik a sportlövők számára az utolsó kvótaszerzési lehetőséget a londoni olimpiára. A puska, pisztolyos szakágban egyelőre két magyarnak, Sidi Péternek (puska) és Csonka Zsófiának (pisztoly) a helye biztos Londonban.